Доскорошен конституционен съдия заработи като щатен сътрудник към парламентарна комисия
Десислава Атанасова назначила Анастас Анастасов
Доскорошният конституционен съдия Анастас Анастасов е станал щатен сътрудник към парламентарната Комисия по вътрешна сигурност и обществен ред, научи „Флагман“. Анастасов присъства на заседанието на комисията в четвъртък, като седеше на столовете за гости, сътрудници и журналисти. Тогава бе изслушан вътрешният министър Калин Стоянов заедно с новоназначения главен секретар на МВР Живко Коцев.
По информация на „Флагман“ Анастас Анастасов е бил назначен като главен експертен сътрудник към комисията в края на август от нейния председател Десислава Атанасова, на която той е и подчинен в момента. Атанасова е председател и на парламентарната група на ГЕРБ-СДС в последните няколко Народни събрания.
Анастас Анастасов бе избран за конституционен съдия през 2012 г. от квотата на парламента. Към този момент той бе депутат от ГЕРБ и зам.-председател на Народното събрание (НС). Бойко Борисов пък тогава бе министър-председател за първи път.
Деветгодишният мандат на Анастасов като конституционен съдия изтече през 2021 г. Той е роден през 1965 г. в Ямбол, където до 2009 г. е бил председател на Районния съд, преди да стане депутат от ГЕРБ. Завършил е Висшия институт на МВР през 1990 г. Бил е и прокурор в Ямбол.
Признаци, че човекът до вас ви обича истински
Салата с яйца за Великден
Любовта идва при тези зодии съвсем скоро
Трик за по-бързо изсъхване на дрехите
Кои зодии са родени лидери
Гришо се размина с бивша любима в Монте Карло
Как да приготвим крехко агнешко за Великден
Спешна акция с въздушна линейка: Спасено е бебе
Владимир Маринов: Време е да поставим обикновения човек в центъра на политиката
Стоян и Илияна се отдадоха на романтика в "Ергенът"
Отвориха Божи гроб в Йерусалим, но благодатният огън у нас под въпрос за Великден
Как се прави перфектен козунак с конци

Конституционни съдии и главни прокурори завършили МВР училища, а не юридически университети?
Забелязва се преяждане с власт и не само!!!