×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Държавният глава Румен Радев ще излезе от президентската институция на 23 януари
  • Започна срещата между Зеленски и Тръмп в Давос
  • 55 души са загинали при пожара в мол в Карачи в Пакистан
  • Обилен снеговалеж в Смолянско, пътната обстановка е усложнена
  • България е на първо място в ЕС по плодовитост, според данни на Евростат
  • Земеделците могат да кандидатстват за компенсации за щети от слана и измръзване
  • Софийският университет запазва позиции в световната класация по академични дисциплини
  • От днес – 22 януари, до 30 януари Бургас е в грипна епидемия
  • Жълт код за опасно време днес
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Днес е Милена, утре може да е всеки от нас


Днес е Милена, утре може да е всеки от нас
„Дебела“, „гнусна“, „отпадък“, „нищожество“, „вещица“, „свиня“, „едноок циклоп“ - бяха само част от обидите към нея
13 Септември 2023, Сряда, 13:26 ч.
Автор: Виктория ГЕОРГИЕВА за trud.bg

В момента е заплашена с глоба именно от тези, които уж определят себе си като либерални, толерантни

Милена Славова, по-позната като Кралицата на българска рокмузика, е съдена по жалба от Младежка ЛГБТ организация - „Действие“, както и две физически лица. През 2021 г. тя написа във фейсбук профила си: „Сигурна съм, че не подкрепям гей парадите! Горко на нормалните хора, задушаваме се вече от наглостта и парадирането на разни извратеняци. И не се извинявам за думите си.“ Малко след това, в същия ден, за хомофобско е определено и гостуването u в сутрешен блок по телевизията, където тя казва, че въпросната група хора се натрапват и са арогантни, а ние сме принудени да ги гледаме.

Публикацията беше докладвана заради език на омразата и беше свалена от Фейсбук, което обаче не усмири докладвалите я. Последваха купища обиди, заплахи (включително и срещу малолетната u дъщеря), подигравки, пародии на нейни песни и прочее.
Дали е парадоксално, че именно лицето на бунтарството, на непримиримостта, волната птица Милена, която още преди 89-та се противеше на оковите на тогавашния режим и имаше смелостта нееднократно да говори неща, за които тогава е можело да бъде директно вкарана в затвора, към момента е заплашена с глоба именно от тези, които уж определят себе си като либерални, толерантни, борци срещу комунизма, е въпрос, чийто отговор е елементарен. Не, не е парадоксално, защото говорим за двете страни на една и съща монета.

И ако вчерашните разполагаха с цялата държавна машина и посичаха брутално инакомислието още в зародиш, често вкарвайки преносителите му дори в лагери, днешните са по-перфидни. Те все още не разполагат изцяло с лостовете на властта, за да могат да колят и бесят директно, поради което разчитат предимно на спонсори, на различни НПО-та, на външно финансиране, на съчувствието на обикновените хора, на съжалението.

Някой ще каже, че Милена не е трябвало да им обръща внимание. Но именно поради прекалената ни толерантност, стигнахме до неподозирани нива на аномалии. Още през 2021 г., несъгласните с позицията на певицата, не просто го изразиха на стената u, в което по принцип няма нищо лошо, но започнаха да пращат и заплашителни съобщения, в лесбийски групи публикуваха снимки на дъщеря u, надигнаха се активисти на ДБ, които седмици наред призоваха по стените си Славова да си получи заслуженото. Кое е заслуженото ли - според някои от коментиращите, явно и смърт.

Точно Милена, която и до ден-днешен е асоциирана със синята идея - в най-идеологичната u форма - е канселирана от тези, които имат наглостта да продължават да наричат себе си десни. „Дебела“, „гнусна“, „отпадък“, „нищожество“, „вещица“, „свиня“, „едноок циклоп“ - бяха само част от обидите към нея, като това са по-безобидните. В действителност валяха вулгарности на килограм, а и до ден днешен, особено покрай делото, което предстои, периодично определени групи „дискриминирани“ се задействат, бълвайки лавина от цинизми към Милена.

А ние, ние се надявахме, че ако си замълчим, бурята ще ни подмине. Че това е просто поредният тренд, който има своето начало и край. И не, не говоря за това, че има хора с различна сексуална ориентация. Има, разбира, се, и винаги ще има, както винаги ги е имало - от време оно. Но че това вече не е просто право на избор кой как ще живее живота си, а агресивен опит за натрапване на вредна идеология, отдавна няма две мнения по въпроса. ЛГБТИ не отразява просто сексуалната ориентация на този или онзи, НПО-тата не са просто защитници на правото всеки да живее спокойно и равнопоставено, приемането на определени закони и конвенции не е просто желание за баланс и подкрепа към по-незащитените, говорим за патология. Събирането на единомишленици в парад, наречен от тях самите прайд, не е само парти с хора, които не искат да са дискриминирани поради една или друга причина, отдавна не е...

Вече е пропаганда - принуден си да ги приемаш с всичките им виждания, принуден си да казваш на черното бяло, принуден си да си в ролята на виновния за депресиите им, принуден си да си лошия. Ако си против - хомофоб и фашист си. Колкото повече се снишаваш, толкова по-арогантни и настъпателни стават те.

Розовите болшевики всъщност са кафяви - омазали са се до ушите с лайна, използват и прийоми, присъщи на комунистите - докладване, клевета, заплахи. Канселиране - както е модерно да се казва. Горди последователи на първоучителите си.

А ние сме притихнали, надявайки се, че бурята ще отмине и ще изгрее слънце. Този път няма да стане така, ако не надигнем глава, бъдете сигурни. Може да ви се струват малобройни - и те в действителност са такива в сравнение с нас, но с тях са парите, с тях са редица политици, с тях са разни подозрителни неправителствени организации, чието финансиране е непрозрачно.

И докато днес все още имаме време категорично да се противопоставим на опитите всяка патология да бъде овластена и промотирана, утре ще е безвъзвратно късно. Днес е Милена, утре може да е всеки един. Днес заплашват дъщерята на Милена, утре ще са нашите деца. Днес искат да изтрият нейния Фейсбук, утре ще затворят нашите усти.

източник: trud.bg


В категории: Животът


Виктория ГЕОРГИЕВА Автор
Виктория ГЕОРГИЕВА
18
Коментара
Тервел ИЛИЕВ "Станче, царството ти е още малко" "Станче, царството ти е още малко" 22/01/2026, Четвъртък 18:40 0
Тервел ИЛИЕВ Позицията на БФС за екзотичния 4-странен турнир Позицията на БФС за екзотичния 4-странен турнир 22/01/2026, Четвъртък 18:33 0
Светлозария КИДЕРОВА ММА шампион от Африка събира боклука на софиянци ММА шампион от Африка събира боклука на софиянци 22/01/2026, Четвъртък 17:50 0
18
Коментара по темата
18.
Мира
15.09.2023 22:33:20
0
4
Всеки има право на лично мнение и то не трябва да бъде съдено. Аз подкрепям Милена и мисля също като нея. И не, ние сме толерантни, но тези измислени организации не са! Прекалено голяма показност и пошлост има в тях и спомагат за пълното деградиране на българина. Нямам нищо против педерасти и лесбийки ,ама моля ви се запрете се с простотиите и правата си! ВИЕ ИМАТЕ СЪЩИТЕ ПРАВА КАТО НАС ХЕТЕРОСЕКСУАЛНИТЕ, ЖИВЕЕМ В ЕДНА ДЪРЖАВА И ЗАКОНИТЕ СА ЕДНАКВИ ЗА ВСИЧКИ! В КОНСТИТУЦИЯТА НЕ ПИШЕ НИЩО ЗА ПРАВА В ПОДОБНИ ОРГАНИЗАЦИИ! Радвам се ,че има хора с различно мнение,това означава ,че се събуждаме и не сме стадо!!!
17.
Големия памперс
15.09.2023 06:07:48
1
3
"Ако вчерашните разполагаха с цялата държавна машина и посичаха инакомислието още в зародиш....." - и това ще стане, просто им дайте време! Изглежда петата стъпка от Прозореца на Овертон още е в ход и не е напълно реализирана. Злото, което идва от запад бавно но сигурно ни завладява, а ние спим (или сме заблудени) точно както прародителите ни преди век, когато друго зло "бродеше из Европа". И кой знае защо, то отново дойде (като идеология и финансиране) от запад, но беше реализирано и последствията бяха за народите в Източна Европа.
16.
Костадин
14.09.2023 17:52:10
0
6
Много сте прави ,че може да е всеки от нас.случии ми се същото.даже не съм казал и една неприлична дума спрямо тези същества а коментирах ,че бре хубаво да парадират на всякъде .някакъв ме чул и завед някакъв ме чул и заведението в което работя беше атакувано с отрицателни отзиви и тема подобни тъпотии.от пет звезди ни свалиха на две врамките на 24 часа а хора даже пишещи и обиждащи заведението не са били там и не познават нито мен нито персонала пълни боклуци.искат права но зада парадират с тях,но щом искаш права си има и закони който да се спазват.а тези изруди са невъспитани ,нагли надменни ,и много прости.на въжето отрепки грешки на природата.
15.
Онзи
13.09.2023 23:36:12
0
15
Може ли някой да ми обясни защо искат еднополови връзки, когато единият гей се прави на жена, пък при лесбийките едната се прави на мъж. Нали не харесват противоположния пол. Какво всъщност искат?!
14.
МирВам
13.09.2023 23:00:14
2
18
Както обикновено криво ни е разбрана и Демокрацията, и Еманципацията.
Тежко ти Българио, какво бъдеще те чака
Тези, които "умряха за теб" се въртят в незнайните си гробове
13.
Руя
13.09.2023 22:37:49
0
28
Браво на Милена.Тези групи хора да си живеят в общността и да ме ни натрапват тъпотиите си.
12.
Ели
13.09.2023 22:33:48
0
30
Браво, Милена!
Не се връзвай на тези извратени нищожества!
Уважавам те, че не се поддаде на фалшивите, лицемерни и политкоректно евроатлантически глупости и нелепости!
Ти си Милена Славова, а те са отрепки.
Бъди здрава!
Нормалните хора те ценят и уважават.
11.
Иво
13.09.2023 19:05:50
2
35
До кога ще търпим тази наглост? Само по форумите ли ще пишем? Вече нормалните хора са репресирани в собствената ни държава. Какво чакаме? Да ни номери рат и да ни взимат децата ли. Не виждате ли какво става в Америка и в Западна Европа. Още малко и ще го вкарат в закона и конституцията и тогава ще е много късно. Трябва да се събудим в името на нашите деца.
10.
Удри кака хохохо
13.09.2023 17:05:49
3
32
Бих дарил пари в сметка на Милена, за да я подкрепя, да продължи да ги нарежда, без да се притеснява за пари :-)
9.
КОГА
13.09.2023 16:51:22
2
32
Ще заведат дело срещу тези, които заплашват Милена и дъщеря ѝ! Или всичко е с двоен аршин - те могат и смъртни заплахи да и отправят, а тя ме може и гък да каже без да я съдят!
8.
Евророб
13.09.2023 15:15:52
14
11
Добър ден.
Aз съм послушен евроатлантически роб. Искам да се намирам в средата на гейпарад вмирисани негри и там да съм единствения беличък. Като свърши парада, искам да ме обградят и пред лицето ми да размахват наденици и шпекови салами. Искам да бъда като рекламно лице на "Орехите".
Лек ден.
7.
Калин
13.09.2023 14:40:17
5
46
Няма нищо по-гнусно от LGBT изродите. Даже циганите не са толкова противни.
6.
До 5
13.09.2023 14:38:59
5
21
Тихо, педал, любител на укринацистите и негърските членове.
5.
До 3
13.09.2023 14:21:02
20
14
Димо,трябва да си много извратен човечец ,та да ти харесва как руските главорези избиват хиляди мъже,жени и деца в Украйна.Димо ти извратеняк ли си ?
4.
Явно и Милена е изперкала
13.09.2023 14:17:40
27
7
На всеки може да се случи
3.
Димо
13.09.2023 14:11:37
10
22
Сега ще видите троловете педерасти, любители на американската демокрация и върли противници на Путин, как ще скочат!
Верно с тях са парите и влиянието, щом могат да си позволят да плащат на толкова тролове с хомосексуална антируска ориентация!
2.
*********
13.09.2023 13:53:15
3
7
Коментарът беше изтрит от модераторите, тъй като съдържаше обидни квалификации към Флагман.бг или членове на редакционния екип.
1.
Ива
13.09.2023 13:41:37
6
25
Еми днес е Милена, утре може да е Виктория, която по цял ден седи и пише глупости из интернет и всеки може да и заведе дело, но какво ще се случи в съда е друг въпрос..
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Как човешкото лице може да сигнализира недостиг на витамин D Как човешкото лице може да сигнализира недостиг на витамин D Експерти предупреждават за видими кожни промени и общи симптоми, които често остават незабелязани Ако в магазина ви върнат такива евробанкноти, спокойно, не са менте Ако в магазина ви върнат такива евробанкноти, спокойно, не са менте Старите емисии изглеждат различно, но са напълно валидни, търговци масово ги бъркат с фалшификати Шеф Ангелов използвал мерцедеса, свързан с Мето Илиенски Шеф Ангелов използвал мерцедеса, свързан с Мето Илиенски Популярен телевизионен готвач признава за използване на луксозния автомобил, докато истинските му контакти остават неясни Почина бившият конституционен съдия и заместник-председател на Народното събрание Анастас Анастасов Почина бившият конституционен съдия и заместник-председател на Народното събрание Анастас Анастасов Парламентът и юридическата общност се сбогуват с уважаван магистрат и дългогодишен обществен деец Краят на „паническите“ покупки на жилища е тук, забавя се и двуцифреният ръст на цените Краят на „паническите“ покупки на жилища е тук, забавя се и двуцифреният ръст на цените Анализатор прогнозира по-умерен пазар през 2026 г. и минимален ръст на цените около 5 % Само един студент се издържа с кредит, 215 плащат таксите си с държавни заеми, сочат данните на МОН Само един студент се издържа с кредит, 215 плащат таксите си с държавни заеми, сочат данните на МОН Общо 216 кредита за близо 3,8 млн. евро са отпуснати по Закона за кредитиране на студенти и докторанти, показва справка на образователното министерство Утре българите ще се съберат пред Президентството, но не да изпращат, а да посрещнат Румен Радев Утре българите ще се съберат пред Президентството, но не да изпращат, а да посрещнат Румен Радев Моите позиции относно президента Радев са ясни и публични от години, всичко е проследимо назад във времето, казва Иван Ненков Как да успокоим плачещото бебе с работещи и щадящи техники Как да успокоим плачещото бебе с работещи и щадящи техники Експертни съвети за родители в първите месеци след раждането Увеличават месечните помощи за хора с увреждания в България Увеличават месечните помощи за хора с увреждания в България Финансовата подкрепа бележи ръст заради по-висока линия на бедност и ще се изплаща в евро Планират ли удължаване на междусрочната ваканция Планират ли удължаване на междусрочната ваканция Според министъра на образованието и науката в оставка Красимир Вълчев настоящите дни са ключови за развитието на епидемичната ситуация
ММА шампион от Африка събира боклука на софиянци ММА шампион от Африка събира боклука на софиянци Двукратният първенец на Африка Луи Амджи вече три месеца събира отпадъци в столицата Марго Роби е определена за най‑красивата жена в света според глобална класация Марго Роби е определена за най‑красивата жена в света според глобална класация Актрисата доминира в онлайн рейтинг на Ranker и предизвиква широка дискусия за критерии на красотата Tихомир Каменов от Давос предложи „американско“ решение за Гренландия: Тръмп го възприе! Tихомир Каменов от Давос предложи „американско“ решение за Гренландия: Тръмп го възприе! Експертът предложи да се организира референдум за самоопределението на острова Тръмп обмисля финансови стимули за гренландци при референдум за присъединяване към САЩ Тръмп обмисля финансови стимули за гренландци при референдум за присъединяване към САЩ Президентът на САЩ предлага парични плащания на жителите на Гренландия като част от усилия за укрепване на американското влияние в Арктика Ето я новата най-красива жена на света Ето я новата най-красива жена на света Марго Роби оглави потребителската класация на Ranker и отново се превърна в символ на съвременния холивудски идеал за красота Памела Андерсън откровено за отношенията с бившия си съпруг Памела Андерсън откровено за отношенията с бившия си съпруг Тя се опитвала да поддържа връзка с бившия си съпруг и дори е обмисляла да му изпрати буркан с кисели краставички Погрешка: българин прекара близо 3 месеца в ареста на щатската служба за имиграция Погрешка: българин прекара близо 3 месеца в ареста на щатската служба за имиграция Всичко започнало през октомври, когато Георгиев бил на гости при приятел в Монреал и решил да наеме кола, за да посети Ниагарския водопад Марк Карни си призна - властта не идва от бюлетините, а от контрола върху парите* Марк Карни си призна - властта не идва от бюлетините, а от контрола върху парите* „Свободният свят“ на Марк Карни е безпощадна система за оптимизация на ресурси, в която човекът е разход за намаляване Начинът на приготвяне на кафето може да влияе на здравето на сърцето Начинът на приготвяне на кафето може да влияе на здравето на сърцето Нефилтрираното кафе съдържа вещества, които могат да повишат нивата на холестерола Световна общност алармира за „воден фалит“ вследствие на критично изчерпване на водните ресурси Световна общност алармира за „воден фалит“ вследствие на критично изчерпване на водните ресурси ООН и водещи международни експерти предупреждават за необратими щети върху реки, езера и подземни води, което може да засегне милиарди хора
Сергей Лавров, министър на външните работи на Русия Сергей Лавров, министър на външните работи на Русия По принцип Гренландия не е естествена част от Дания, нали? Виц на деня Виц на деня Пациент отива на доктор:
- Какво искате да ви предпиша?
- Два етажа от къщата, ако може...
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, какво би искала за 14 февруари?
- Не се сещам.
- А какво ти харесва?
- Съседът от горния етаж.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако имаш пистолет можеш да обереш банка, но ако имаш банка можеш да обереш всички.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори