×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Мъск мести човечеството на Луната: Автономен град до 10 години
  • Григор Димитров ще играе на двойки с друг българин в Далас
  • Психиатър: Случаят "Петрохан" е разширено меланхолно самоубийство
  • В САЩ отказали медицински грижи на бебе, задържано от имиграционните
  • Бившият медиен магнат Джими Лай е осъден на 20 години в Хонконг
  • Владимир Зографски в ски скоковете ще представя България днес на Олимпиадата
  • Продължава разследването по случая „Петрохан”
  • Минимална пенсия дават на всеки втори
  • Междинните избори не „блокират“ Тръмп
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Вдигат заплатите на магистратите, най-ниската става 3764 лв.


12 Септември 2023, Вторник, 18:20 ч.
Автор: Флагман.бг

Предвиден е още 12% ръст през 2024 г.

12% ръст на заплатите за магистратите и служителите през 2024 г. и по 10% увеличение през 2025 г. и 2026 г. Това предвижда Висшият съдебен съвет (ВСС), който днес одобри проект на бюджет на съдебната власт за следващата година и бюджетните прогнози за следващите две години, съобщи "Лекс".

Председателят на бюджетната комисия Боян Магдалинчев обяви, че по данни на Националния статистически институт средната заплата на заетите в бюджетната сфера за второто тримесечие е 1822 лв. Това означава, че младшите магистрати трябва да получават 3764 лв., вместо сегашните 3471 лв. А сегашните 3471 лв. бяха утвърдени като най-ниската заплата в системата миналия месец, но със задна дата - от април.

Магдалинчев заяви, че 12% ръст от 1 януари догодина е предвиден на базата на тенденцията на средната годишна заплата на наетите на трудови правоотношения от 2019 г. до 2022 г. За следващата година ВСС залага бюджет от 1,353 млрд. лв., за 2025 г. – 1,424 млрд. лв., а за 2026 г. – 1,503 млрд. лева. Както всяка година, предложението на Министерството на финансите е по-скромно - за 2024 г. то е за 1,212 млрд. лева, за 2025 г. – 1,215 млрд. лв., а за 2026 г. – 1,218 млрд. лева.

Обичайно парламентът гласува бюджета, предложен от МФ. За 2024 г. са предвидени 56 млн. лв. за допълнителни трудови възнаграждения на магистратите за натовареност. Заложените пари за облекло са с 10% ръст за трите години като за следващата са предвидени 64,3 млн. лева, за 2025 г. – 70,8 млн. лева, а за 2026 г. – 77,8 млн. лева.

Средствата за възнаграждения на вещи лица, съдебни заседатели и на други хора, които са наети не на трудови договори, са увеличени с 19,6%. Причината за това е прогнозният ръст на минималната работна заплата, която от 1 януари трябва да стане 933 лв., от 2025 г. 1033 лв., а от 2026 г. – 1140 лв.

За 2024 г. са заложени 5,9 млн. лева за предстоящите назначения на магистрати след конкурси. Шест от тях са за ВКС, 17 за ВАС, 28 за районни прокуратури, 10 за окръжните прокуратури и 15 служители в администрацията на европейските делегирани прокурори.

За офиса на европрокуратурата са предвидени и 4 млн. лева за ремонт на сградата на ул. "Г. С. Раковски" №134, а 109 млн. лева са заложени за нова съдебна сграда за съдилищата и прокуратурите във Варна. Иначе средствата за капиталови разходи за 2024 г. са 111,8 млн. лева, за 2025 г. – 83,3 млн. лева, а за 2026 г. – 44,9 млн. лева.


В категории: Темида


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
5
Коментара
Флагман.БГ Дързък опит за измама с евро във Варна Дързък опит за измама с евро във Варна 09/02/2026, Понеделник 21:40 0
Тервел ИЛИЕВ Рекорд в "Арена Бургас" Рекорд в "Арена Бургас" 09/02/2026, Понеделник 21:00 0
Тервел ИЛИЕВ Ева Кикерезова се разплака заради ужаса "Петрохан" Ева Кикерезова се разплака заради ужаса "Петрохан" 09/02/2026, Понеделник 19:00 6
5
Коментара по темата
5.
АЗ
13.09.2023 09:38:22
0
1
Златни ли ги серат тея?
4.
Мда
13.09.2023 01:13:34
2
3
Нека да взимат, но първо на психотест дали са годни за тази работа, защото 80% от тях нямат работа там, пияници, наркомани и най-вече нетрезво написани присъди, да не говорим, че тея с рушветите отглеждат идиоти вместо деца
3.
Въх
12.09.2023 20:39:53
1
12
Е, рушветите не им ли стигат?!?
2.
do 16
12.09.2023 19:49:01
1
8
еми, реват, защото все не им стгат парите, те са друга порода хора, с повече нужди, не като обикнивените хора,
1.
ehaaa
12.09.2023 19:47:10
0
13
де всички висшисти да вземаха такива яки заплати....и все ревар, а резултати от работата им-зеро!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Защо Валентин от Царево едва не закла с нож приятел (ВИДЕО) Защо Валентин от Царево едва не закла с нож приятел (ВИДЕО) Той пръв ме атакува, твърди 29-годишният строителен работник от морския град И майката на Николай Златков е убедена, че Калушев бил добър човек И майката на Николай Златков е убедена, че Калушев бил добър човек Според нея рейнджърите са ликвидирани, защото са станали са свидетели на нещо   Добра новина за Черноморието: Язовир „Камчия“ над 47% пълен Добра новина за Черноморието: Язовир „Камчия“ над 47% пълен Басейнова дирекция отчита стабилна тенденция преди лятото 11-годишният Калоян изчезна в Шумен, полицията търси съдействие 11-годишният Калоян изчезна в Шумен, полицията търси съдействие Детето е в неизвестност от следобедните часове в района на Пети полк и училищата в квартала Бащата на 15-годишния Алекс за Калушев: Още му вярвам! Бащата на 15-годишния Алекс за Калушев: Още му вярвам! Не съм си променил мнението за Калушев изобщо, отговори той по Вайбър след вестта за смъртта им Слави Трифонов за бащата на застреляното дете в кемпера: Какво ще каже сега Слави Трифонов за бащата на застреляното дете в кемпера: Какво ще каже сега Той попита кой допусна НПО-тата до училищата и защо институциите мълчат Проговори мистериозният овчар, открил кемпера с телата на Ивайло Калушев и двете момчета Проговори мистериозният овчар, открил кемпера с телата на Ивайло Калушев и двете момчета Натиснах клаксона, но никой не излезе, разказа Николай Ангелов Натривки по ръцете на мъртвите ще разплетат мистерията с шесторното (само)убийство Натривки по ръцете на мъртвите ще разплетат мистерията с шесторното (само)убийство Не може всичко по случая да се разсекрети, тъй като е възможно да има информация, която да навреди на националната сигурност, заяви ген. Атанас Атанасов Майка разказва как, без да очаква, е изключена от живота на дъщеря си Майка разказва как, без да очаква, е изключена от живота на дъщеря си Историята на Лора Уелингтън е показателна за отчуждението между родители и пораснали деца, което вече не е изключение Мъж от Лом остава в ареста по обвинение в блудство с малолетни Мъж от Лом остава в ареста по обвинение в блудство с малолетни Окръжният съд в Монтана отмени по-леката мярка на Районния съд в Лом след протест на прокуратурата и нови доказателства
САЩ затягат хватката около ЕС: Фон дер Лайен бе обвинена в цензура и изборни фалшификации САЩ затягат хватката около ЕС: Фон дер Лайен бе обвинена в цензура и изборни фалшификации В Испания признаха съществуването на програма за заместването на коренните европейци с мигранти Бенямин Нетаняху ще посети САЩ за среща с Доналд Тръмп Бенямин Нетаняху ще посети САЩ за среща с Доналд Тръмп Във фокуса ще бъдат преговорите на Вашингтон с Иран и напрежението в Близкия изток Осем души паднаха от гондола и пострадаха при сблъсък с туристическо корабче Осем души паднаха от гондола и пострадаха при сблъсък с туристическо корабче Инцидентът е станал в Канале Гранде близо до моста Риалто по време на карнавала Медийният магнат Джими Лай е осъден на 20 години затвор Медийният магнат Джими Лай е осъден на 20 години затвор Делото срещу китайския критик слага край на най-голямото дело за националната сигурност в Хонконг Мъск отрича амбицията си за заселване на Марс и се насочва към Луната Мъск отрича амбицията си за заселване на Марс и се насочва към Луната Компанията му остава ангажирана и с идеята за изграждане на град на "червената планета" КФН алармира за измами с криптокомпании и фалшиви вписвания в Търговския регистър КФН алармира за измами с криптокомпании и фалшиви вписвания в Търговския регистър Регулаторът установи подправени документи и нерегламентирани промени в управлението на дружества с криптоактиви Македонски поп изпълнител беше отвлечен в Белград  Македонски поп изпълнител беше отвлечен в Белград  Популярната звезда  е била спасена  за часове след полицейска акция Гърция въвежда дигитална възрастова граница за достъп до социалните мрежи Гърция въвежда дигитална възрастова граница за достъп до социалните мрежи Родителите ще контролират онлайн присъствието на деца под 15 години чрез дигитален портфейл В този български град честваха рожден ден на дупка В този български град честваха рожден ден на дупка Вместо традиционните жалби, гражданите съставиха официален поздравителен адрес, в който иронично благодарят за „постоянството“ на местната власт До 15 години без социални мрежи? Чехия готви прецедент в ЕС До 15 години без социални мрежи? Чехия готви прецедент в ЕС Във видеообръщение Бабиш сподели, че е разговарял с експерти, според които социалните медии са „ужасно вредни за подрастващите“
Корнелия Нинова Корнелия Нинова Борисов, Пеевски и Радев се борят за концесията в БСП Виц на деня Виц на деня -Синът ми заля лаптопа с бира, има ли шанс да се оправи?
-Зависи колко си го бил.
Виц на деня Виц на деня - Пено, защо не сложиш едно плашило в двора си?
- Че защо ми е, нали съм там по цял ден.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Една жена може да я болят краката, ръцете, главата, ама устата никога!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори