×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Половината от новите пенсии са инвалидни
  • Част от София е без топлоподаване заради аварии
  • Гърция подготвя „вечерен час“ и възрастова забрана за подрастващите в социалните мрежи
  • 10-процентните глобални американски мита влязоха в сила
  • Петнадесет души загинаха при падането на военен хеликоптер в Перу
  • Нова рязка промяна в цената на петрола
  • Две земетресения разтърсиха Босна и Херцеговина
  • Очаква се повишение на наемите
  • Русия призова САЩ да освободят Мадуро и съпругата му
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бум на жалби срещу адвокатка, печелила наградата за бизнесдама на годината


Бум на жалби срещу адвокатка, печелила наградата за бизнесдама на годината
Адвокат Десислава Богатинова отрече всички обвинения към нея, но от прокуратурата твърдят, че срещу нея има дори жалба от гражданин на Китай
12 Септември 2023, Вторник, 10:49 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

 Собственик на строителна фирма сподели, че заради нея е получил акт за шестцифрена сума от НАП

Бизнесмени и гражданин от Северна Македония, мечтаещ за български паспорт, се жалват от адвокатка, са която сключели договори, за да ги представлява. 

„Потърсиха ни хора, които твърдят, че са подведени от адвокат, който по думите им, се оказва без права да упражнява професията. Потърпевшите разказват, че Десислава Богатинова е била наета в качеството ѝ на адвокат, за да представлява своите клиенти. Получила е хонорари, сключени са договори“, поясни водещата на „Здравей, България“ по Нова телевизия Мира Иванова. 

„След това обаче изчезва, без да свърши работата, за която е наета, и без да върне взетия хонорар. Богатинова дори е носител на наградата "Бизнес дама" за професионализма си“, добавя колегата й Виктор Николаев.

Чавдар Христов, който ръководи строителна фирма, е един от потърпевшите. Той и Десислава Богатинова са съседи в град Банкя от години. През 2021 г. мъжът търси адвокат, който да наеме, за да го представлява пред Националната агенция по приходите. 

Имаше ревизия от НАП към мен като физическо лице, споделя той пред Нова телевизия.

Мъжът решил да се довери на познат човек и наема Десислава за адвокат, който да извърши комуникацията с НАП и да подаде нужните документи в срок. Той сключва договор с нея на 15 октомври 2021 г. 

„Прегледа документите и каза, че няма никакъв проблем да ме представлява. Звънях й след известно време, за да разбера как се движат нещата. Тя ме уверяваше, че всичко е наред и нямало място за притеснение. Каза ми после, че всичко е приключило в моя полза. Излязъл само някакъв акт с пренебрежимо малка сума, който не си струвало да бъде обжалван“, разказва бизнесменът. 

Те се разбрали да се срещнат на следващия ден, но среща така и не се провежда. Чавдар получава обаждане, че адвокат Богатинова е влязла по спешност в болницата. 

„Тя каза, че е онкоболна. Като всеки нормален човек, проявих съчувствие. Не съм я притеснявал“, споделя той.

След няколко седмици в опити за среща, които са неуспешни, Чавдар не може а получи документите си. 

„В един момент осъзнах, че нещо не е наред. Направих справка в НАП. Оказа се, че никой не ме е представлявал. Никакви документи от моя страна не са представени, т.е. не съм оказал съдействие и те са издали акт“, споделя той.

Актът е в размер на шестцифрена сума. В онзи момент срокът за обжалването му изтичал след седмица. 

„С бездействието си тя ми е нанесла огромни материални щети“, жалва се мъжът. 

Сигнал за случаят е подаден в полицията и в Софийската районна прокуратура. 

Мирослава Савова също търси услугите на Богатинова, тъй като има кредит към банка, който може да падне по давност. 

„Подписахме договор през 2020 г., платих й хонорар от 850 лева и всичко свърши. Не ме потърси повече. Не ми вдига телефона“, разказва жената. 

Жената решава да потърси някои от адвокатите, чиито имена присъстват в договора. Оказва се, че те нямат нищо общо с Десислава Богатинова. 

Когато разбира, че е измамена Мирослава подава сигнали до отговорните институции. 

Същият договор като нея подписва и Александър Петковски от Битоля, Северна Македония. 

„Исках български паспорт, споделя той.

Мъжът наел Богатинова, тъй като му обещала, че ще му помогне да получи българско гражданство. 

Двамата подписват договор през 2020 г. Тя поискала 2500 евро. 

„Обеща до два месеца да получа българския си паспорт“, споделя измаменият. 

Той й дал първоначално 1500 евро. След няколко седмици тя иска и останалата сума. Дава й още 750 евро. Когато повторно се опитва да разбере кога ще получи документите си, Десислава изключва телефона си и го блокира в социалните мрежи. 

Димитър пък попада на публикация в Интернет на Даниела Шаренкова, която също разказва, че е подведена от Богатинова. 

По думите на Даниела адвокатката била наета от семейството й, за да ги представлява пред съда в спор за имот. Дават й 2000 лева хонорар, но дело така и не започва. 

„В следствие на това загубихме имота, защото изпуснахме срока, в който можеше да се обжалва незаконното му придобиване“, разказва жената. 

Даниела и сестра й Дима споделят, че познават Десислава Богатинова добре, тъй като са израснали в приятелски семейства. Така се стига и до голям заем, който адвокатката взима от майката на двете дами – 27 000 лева. Месеци наред те се опитват да се свържат с адвокатката, за да получат обяснение какво се случва с имота й, както и с дадените пари. 

Така разбрахме, че със спрени адвокатски права. Излязоха и материали, че е участвала в измамни схеми. 

От Софийската адвокатска колегия потвърдиха, че от 19 декември 2014 г. до днес Десислава Богатинова е с отнети права на адвокат. В договорите, които тя представя на своите клиенти присъстват имена на други юристи, които се оказват част от адвокатско дружество „Гугушев и партньори“. От кантората им изпратиха на Нова телевизия официално становище по случая, от което става ясно, че те не са били гражданки правоотношения и не са работили в адвокатското дружество „ДЕСБО“, а са част от екипа на „Гугушев и партньори“. Свързването им с Десислава Богатинова е несъстоятелно и не отговаря на фактическото положение, коментираха от дружеството. 

По данни в Търговския регистър Десислава Богатинова е едноличен собственик на капитала на „ДЕСБО-Имоти“ ЕООД, от името на чиято фирма са сключвани договорите. 

През 2012 г. тя има награда за Бизнесдама на годината. Тя е победител в категория „Собствена адвокатска кантора“

Собственикът на имота в Банкя, в който тя е била на квартира, сподели, че след като все отлагала да плати наема, влязъл в жилището и я помолил да се изнесе. 

„Беше заприличало като на жилище на клошари. Затрупано е с боклуци“, разказва той.

Богатинова му дължала 10 000 лева. 

Тя прие да се срещне с екипа на Нова телевизия и отрече всички обвинения към нея. 

„Знам за няколко атаки, които са организирани от един и същи човек. Предприела съм мерки по съдебен път. Има заведени жалби и досъдебни производства“, твърди адвокатката.  

Тя отрече да е използвала неправомерно имената на колеги адвокати в предоставени от нея договори. 

„Един човек има подписан договор, в който са цитирани колеги, привлечени по съответния казус като лица, с които да осъществявам контакт“, оправда се Богатинова. 

Била съм с отнети права за три месеца до февруари 2014 г., обяснява тя.

Справка в Софийската районна прокуратура показва, че срещу Богатинова има сигнал от китаец за измама в особено големи размери. 
 


В категории: Крими


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
6
Коментара
Мария АРНАУДОВА Наемите в Атина скочиха с близо 38% за шест години Наемите в Атина скочиха с близо 38% за шест години 24/02/2026, Вторник 13:00 1
6
Коментара по темата
6.
Пейчев
16.12.2024 21:35:04
0
1
На тая баща и беше разпопен поп за далавери. Майка и дърта пачавра се занимава да кълне народа, тая гнусна пачавр@ с отнети права на адвокат. Полиция и прокуратура я издирват у жилището и у Надежда 4!!!! Аз пия ракия и се моля да я щипя по кълката че съм стар пергиш!
5.
сдсфс
02.04.2024 14:24:10
0
1
Че то само като им види човек тъпата физиономия не трябва да се разправя с тази овца!
4.
Георги Сидеров
20.09.2023 22:59:54
0
1
Тази жена е патологична лъжкиня, мястото и е в затвора!
3.
Еее
13.09.2023 21:28:52
0
2
Как еднакви хонорари, на мен преди години ми взимаха от 950 до 1500 на инстанция по гражданско дело. Тази е евтина, ако бе вършила работа. За Сливенския е!!! И рабата на НАП.
2.
Мда
12.09.2023 11:43:06
0
15
Ами при адвокатите е пълен леш, как е възможно да имат всички еднакви хонорари, кадърен некадърен, вчера завършил и хоп има табличка опъва едни пари без опит, това трябва да се премахне, НАП да не си ровят в носа а да подпукат с ревизии, сигурен съм, че половината не са си платили таксата към адвокатската колегия, но се водят адвокати, особено бургаските наблъскани по 10 на един адрес и работещи по кафетата. Пълна анархия
1.
Тинтири минтири
12.09.2023 11:39:31
3
15
Четете кой НЕ е получил "еди какъв си на годината" и ходете при него.И навремето един беглец в Белград беше отличЕн с подобна награда.Като знаем как се раздават подобни награди,все на най-големите измамници,защото тия къде ги избират са си същите,ама по-малки,абее мафия се нарича туй!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Общественият съвет към ЦИК няма обща позиция по казуса със Стоил Цицелков Общественият съвет към ЦИК няма обща позиция по казуса със Стоил Цицелков Изборната комисия ще търси становище от Европейската комисия чрез МВнР   Задържаха четирима българи в Гърция за отвличане, трудова и сексуална експлоатация Задържаха четирима българи в Гърция за отвличане, трудова и сексуална експлоатация Жертвите също са български граждани, сигналът е подаден на телефон 112 Първият щъркел долетя в Рупите и даде знак за настъпващата пролет Първият щъркел долетя в Рупите и даде знак за настъпващата пролет Над 150 птици гнездят всяка година в петричкото село, където са изградени специални съоръжения за безопасност Правната комисия отхвърли ветото на Йотова върху промените в Изборния кодекс Правната комисия отхвърли ветото на Йотова върху промените в Изборния кодекс Въведена е горна граница от 20 секции извън дипломатическите представителства в държави извън ЕС Наемите в Атина скочиха с близо 38% за шест години Наемите в Атина скочиха с близо 38% за шест години Малки жилища в центъра се предлагат за до 1500 евро на месец, а Гърция отчита най-висока жилищна тежест в ЕС Янис почина на 15 г. от рядък тумор Янис почина на 15 г. от рядък тумор Той имаше агресивен рак на тестисите, който поразява все по-млади хора Фамилия Стораро се събира на една сцена в Брюксел, билетите са до 1400 евро Фамилия Стораро се събира на една сцена в Брюксел, билетите са до 1400 евро На 28 март 2026 г. в белгийската столица ще излязат Тони Стораро, Фики Стораро и Емрах Стораро Сватби в зелено и венчавки с рекордно дълги клетви - сред най-интересните бракове през 2025 г. в Несебър Сватби в зелено и венчавки с рекордно дълги клетви - сред най-интересните бракове през 2025 г. в Несебър Градът на ЮНЕСКО продължава да е предпочитана дестинация за сватбен туризъм ДСБ нареди детски обувки пред руското посолство в София ДСБ нареди детски обувки пред руското посолство в София Акцията е по повод 4 години от началото на агресията в Украйна Антициклон носи слънчево и по-топло време за 3 март Антициклон носи слънчево и по-топло време за 3 март По думите на климатолога времето ще бъде малко по-хладно от очакваното, но над климатичната норма за началото на март.
Иранците получиха анонимни есемеси за скорошна война Иранците получиха анонимни есемеси за скорошна война „Президентът на САЩ е човек на действието. Изчакайте“, пише там Защо само Великобритания арестува знаменитости от списъка на Епщайн? Защо само Великобритания арестува знаменитости от списъка на Епщайн? Нагласите на обществото към т. нар. елит се коренят още в Магна харта, а натискът над съдебната система да е независима е огромен Турски футболист направи сърдечен масаж на гларус. Спаси го (Видео) Турски футболист направи сърдечен масаж на гларус. Спаси го (Видео) Капитанът на аматьорския „Истанбул юрдум“ призна, че никога не е бил подготвян за оказване първа помощ на животно Русия настоя САЩ да освободят Николас Мадуро и съпругата му Русия настоя САЩ да освободят Николас Мадуро и съпругата му Москва осъди действията на Вашингтон срещу Куба и предупреди за риск от удари по ирански ядрени съоръжения "Принцесата на народа" и съюза, който промени британската монархия  "Принцесата на народа" и съюза, който промени британската монархия  Бъкингамският дворец обявява годежа на принц Чарлз и лейди Даяна Спенсър на 24 февруари 1981 г.  Том Холанд и Зендея сключиха ли брак тайно? Том Холанд и Зендея сключиха ли брак тайно? Актрисата беше забелязана с ново бижу, което повдига въпросите дали тя и годеника и вече не са сключили брак Дмитриев призова Стармър да подаде оставка заради педофилски скандал Дмитриев призова Стармър да подаде оставка заради педофилски скандал Руският представител Кирил Дмитриев настоя за оставка на британския премиер в резултат на обвинения за намеса в случаите с педофили. Закопчаха бившия македонски вицепремиер Артан Груби, присвоил 8 млн. евро Закопчаха бившия македонски вицепремиер Артан Груби, присвоил 8 млн. евро Груби беше задържан на граничния пункт Блаце и е обвинен в злоупотреба със служебно положение. Apple пусна уникалния iPhone Air, продава се на цената на Golf 7 Apple пусна уникалния iPhone Air, продава се на цената на Golf 7 Тънкият модел се предлага с изключителен дизайн Кой беше най-издирваният наркобарон в Мексико Кой беше най-издирваният наркобарон в Мексико Немесио Осегера Сервантес, известен като Ел Менчо, беше убит при операция на мексиканската армия
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Силно вярвам, че ще има примирие между Украйна и Русия
Виц на деня Виц на деня - Докторе, какви процедури за отслабване ще ми препоръчате?
- Трябва да ставате по-рано.
- От сън ли?
- Не, от масата!
Виц на деня Виц на деня 4 годишно детенце към майка си:
- Не ми викай, аз не съм ти татко! Няма да ти мълча!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук На една жена и трябват точно 5 секунди, за да прецени дали ще те чука.
Останалото е театър.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори