НИМХ бие аларма за валежи и гръмотевични бури, ето кога удрят България
В края на периода има изгледи за синоптична обстановка със значителна облачност, дъждове и понижение на температурите
Тази година през септември се очаква средните месечни температури в страната да бъдат над нормата, която за по-голямата част от страната е между 17 и 20 градуса, а за планините - между 3 и 10 градуса, съобщиха от отдел "Метеорологични прогнози" в Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
Най-високите температури през септември ще бъдат между 30 и 35 градуса, а най-ниските - между 7 и 12 градуса, по-високи ще са по Черноморието.
Месечната сума на валежите ще бъде около нормата, която за равнините е между 40 и 60 литра на квадратен метър, а за планинските и припланинските райони - от 60 до 80 литра на квадратен метър.
През първото десетдневие времето ще ще бъде предимно слънчево. Купеста и купесто-дъждовна облачност ще се развива в отделни дни главно над планинските райони и там ще има изолирани краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици. През първата половина от периода температурите ще са близки, а през втората - по-високи от климатичните норми.
В началото на второто десетдневие има повишена вероятност за процес с валежи на повече места в страната и относително понижение на температурите. Около средата на десетдневието се очаква отново да се установи предимно слънчево време и вероятността за изолирани краткотрайни следобедни валежи намалява.
В края на периода има изгледи за синоптична обстановка със значителна облачност, валежи и понижение на температурите.
През първата половина от третото десетдневие остава с повишена вероятност за валежи на повече места в страната, а температурите ще са около климатичните норми. След средата на десетдневието и до края на месеца се очаква сух период с предимно слънчево време и затопляне.
Дара става "Почетен гражданин"
Дара става "Почетен гражданин"
28/05/2026, Четвъртък 19:20
1
Секунди, които спасяват: Нов дефибрилатор е на разположение на Централната спирка в Бургас
Полиция в офисите на фирмата от "незаконния град" край Варна
28/05/2026, Четвъртък 18:59
1
Най-големият обрат в историята на Ролан Гарос е факт
Какво каза Фон дер Лайен на Радев
Военен камион катастрофира в Полша, осем американски войници са ранени
Лекарски асистенти в спешната помощ искат първа категория труд
Масирана спецакция във Варна, ченгета тарашат офиси на украинската групировка КУБ
Див екшън на Дунав мост! Мъж се застреля в главата при сканадал с гранични полицаи
СОС остави в сила решението за придобиване на фигурите от Паметника на Съветската армия
Пеевски защити кмета си: Арестът му навръх Курбан байрам е подигравка с мюсюлманите
ВиК-Бургас взима мерки преди лятото, за да няма прекъсвания във водоснабдяването
