5800 лв. даде жена от Белене на телефонни измамници
При обаждането мъж се представил за полицай
Жена от Белене е станала жертва на телефонна измама, съобщи Областната дирекция (ОД) на МВР в Плевен. По първоначални данни на 4 септември непознат се е обадил по телефона на 80-годишна жителка на крайдунавския град и се представил за полицейски служител.
Мъжът казал на жената, че нейният син е извършил тежко престъпление и е задържан в полицията в град Плевен, както и че е необходима сумата от 6000 лева за неговото освобождаване. Около 15:30 часа пред входа, в който живее, възрастната жена е предала сумата от 5800 лева на непознат.
По случая е образувано досъдебно производство за измама в ОД на МВР в Плевен с постановление на Районната прокуратура. През месец май в град Левски бе задържан 55-годишен, участник в телефонна измама, който е взел над 60 000 лв. от две възрастни жени.
Сол в канала: защо е полезно
Омлет с лапад и сирене: лесна пролетна рецепта за 10 минути
Отиде си Красимир Лаков
Мони Николов преподаде и в Русия! България с атака там, където Ганев, Николов-старши и дори Казийски не успяха
Двойна драма с пътната обстановка
Пълнени чушки с кайма и ориз: тайната им
Проф. Огнян Герджиков: Аз съм убеден, че това управление на Румен Радев ще бъде успешно и ще настъпи стабилност
Време за "Бангаранга": Дара тръгна за Виена
Учени преобърнаха представите за гибелта на цивилизацията на маите
Сериозен успех за отбора на "Бургас"
"Олд Трафорд" на тръни: сър Алекс Фъргюсън откаран в болница
Внимание : Лаймска болест и ку треска разнасят кърлежите в цялата страна
