×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Парламентът избра Пламен Тодоров за представител в новата Антикорупционна комисия
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Заради пари учители месеци наред пишат оценки на починало момиче


05 Септември 2023, Вторник, 18:30 ч.
Автор: Флагман.бг

МОН разпореди проверка в училище "Найден Геров" в Пловдив

В пловдивско училище учители месеци наред са пишели оценки на починало момиче. Предполага се, че това е било умишлено заради получаваната държавна субсидия. Грозното нарушение на вътрешния ред и недопустим от морална гледна точка случай се проверява Министерството на образованието и науката.

Проф. Галин Цоков е разпоредил цялостна проверка в СУ „Найден Геров“ в Пловдив. Възложен е пълен одит на всички звена, които имат отношение по случая – училището, Регионалното управление на образованието в Пловдив и дирекция „Организация и контрол“ в МОН, съобщиха от пресцентъра на ведомството. До момента подобни инспекции са правени изключително рядко, като обикновено проверките се ограничават до училището или съответното РУО.

„Този случай не само е извън моралните норми, но и дава индикация за притеснителен формализъм, който се допуска на различни нива в системата на образованието. Подобно нещо няма да бъде допуснато и ще бъде проучен в детайл всеки аспект и всяко взето отношение от експертите на всички нива“, подчерта министър Цоков.

Фактологията до момента показва, че РУО – Пловдив е било сигнализирано, че в СУ „Найден Геров“ продължават да се пишат оценки на ученичка, която е починала. Практиката продължава с месеци, прави се от повече от един учител, а основното съмнение е, че е направено, за да се получава държавна субсидия за съответния ученик и/или за да не се допусне разформироване на паралелката.

РУО – Пловдив установява нарушението, но се ограничава само до препоръка да се изискат обяснения от директора и да се предвидят допълнителни квалификации за училищния състав. Без коментари от съответната дирекция в МОН докладът стига за одобрение до министъра.

В тази ситуация проф. Галин Цоков възлага нов, цялостен одит на всички звена, допуснали казусът да остане без никакви реални действия. На база на комплексната проверка министърът очаква да се даде и категорично становище дали случаят не следва да бъде предоставен на вниманието и на Прокуратурата.


В категории: Пловдив


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
13
Коментара
Димитър КИРЯКОВ 35 000 евро за DARA: Варна плаща за Bangaranga на празника си 35 000 евро за DARA: Варна плаща за Bangaranga на празника си 23/07/2026, Четвъртък 13:40 6
13
Коментара по темата
13.
До №11 - Нора
06.09.2023 08:25:53
2
2
Ех, Нора, много си заблудена! Учителите ги позлатиха, заплатите им непрекъснато скачат нагоре, но те да си променят отношението към образователната система - не! Чиновници, които влизат в час, изпяват си урока и въобще не се интересуват какво възприемат децата. Казвали са ми, че вече въобще не се намесват във възпитанието на учениците! Семейството да се оправяло! Да, но като тези ученици виждат едни свои учители, които ходят на работа със мощни, скъпи коли, обличат се с доста скъпи дрехи, гримират се, както не е прието в други страни да ходиш през деня - това какво е, не е ли лош възпитателен пример? Неоправдано високи заплати в училищата, които не се защитават от адекватен професионализъм.
12.
4+
06.09.2023 08:08:57
0
2
Точно така N 4ми по време на ковид малко ли хора умориха с ковид без ковид живи ги погребаха за да източат пари ноо всичко ще им се върне тъпкано
11.
Нора
06.09.2023 07:08:15
4
5
В тази държава само учителите работят , давайте само на тях заплати . Други не работят .
10.
Иван
06.09.2023 00:38:19
3
10
Докато парите следват ученика ,.. ще е така ! Срамно и обидно е ,… а дали имат сърца тези учители и директорът е друг въпрос !
На къде е тръгнал този народ , защо е тази алчност !? Как спите спокойно бе ( БУДИТЕЛИ) !? Не Ви ли стигат заплатите !? Как ще погледнете децата си в очите , а родителите на покойното момиче ,… тях как ще гледате !? Жалко ,..
Много време Ви отделих ,.. не го заслужавате !
9.
Че
06.09.2023 00:28:19
1
12
То си е практика от както са дилигарани бюджети. В гимназиите има ученици които не се вясват с години, но завършват. Обществена тайна е заповедта, да не се оставят на изпит и да не се гонят ученици. Та кое ви е толкова чудно?
8.
Госпожа
05.09.2023 22:19:18
1
9
И по детските градини е така!
7.
Ха ха
05.09.2023 22:03:55
2
11
Още да им вдигат заплатите...
6.
Haha
05.09.2023 21:09:41
1
5
Този паркет е от комунизма . Да се премахне .
5.
axa
05.09.2023 20:20:13
3
14
Има мигове, че украинците за пари и майките си ще продадат. Не знам. Но бугарите, за пари и детето от гроба ще изкарат. И това са УЧИТЕЛИ! БУКЛУЦИ.
4.
Някой
05.09.2023 19:57:57
3
25
Учат не учат, живи или мъртви, ......... няма значение! Отнася се и за доктори и за учители! Важна е бройката за да могат да се точат кинти. Дали ще е от МОН, дали ще е от Здравната каса....... няма никакво значение! Цари пълна безскруполност!
3.
N+++
05.09.2023 19:10:49
0
27
Ами, директора вън и то веднага- няма две мнения по въпроса!
2.
Булгарташак
05.09.2023 18:51:29
1
23
За българина граници няма като става дума за пари
1.
Българина
05.09.2023 18:49:31
0
13
https://bg.wikipedia.org/wiki/Мъртви_души

Учихме го едно време. Види се нищо ново...
Отврат......
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Верижна катастрофа на бул. "Иван Вазов" затруднява движението към центъра на Бургас Верижна катастрофа на бул. "Иван Вазов" затруднява движението към центъра на Бургас Четири автомобила са се нанизали един след друг Имотният пазар натиска спирачките: Сделките намаляват, но срив не се очаква Имотният пазар натиска спирачките: Сделките намаляват, но срив не се очаква Димитър Калайджиев очаква няколко години на слаб оборот, ограничен ценови ръст и край на лесните печалби НАТФИЗ превръща Бургас в притегателен център на сценичните и екранни изкуства НАТФИЗ превръща Бургас в притегателен център на сценичните и екранни изкуства Филиалът вече им три бакалавърски специалности, нови студенти и разширяващо се академично присъствие Проверете фактурите за ток: КЕВР определи компенсации до 49,28 лв. за MWh за юни Проверете фактурите за ток: КЕВР определи компенсации до 49,28 лв. за MWh за юни Сумите вече са отчетени в сметките на битовите клиенти на четирите крайни снабдители Прокуратурата върна 54 000 евро на пет жертви на ало измамници Прокуратурата върна 54 000 евро на пет жертви на ало измамници Четирима мъже от Горна Оряховица действали от Румъния и заплашвали пострадалите с убийство и осакатяване 35 000 евро за DARA: Варна плаща за Bangaranga на празника си 35 000 евро за DARA: Варна плаща за Bangaranga на празника си Общината избра пряко договаряне за концерта на 15 август, когато певицата ще получи и званието Почетен гражданин на Варна Термодрон на „БМФ Порт Бургас“ спаси от огнен ад стадион „Черноморец“ и района около него Термодрон на „БМФ Порт Бургас“ спаси от огнен ад стадион „Черноморец“ и района около него Бездомници едва не изпепелиха помощното игрище, РДПБЗН - Бургас изказа благодарността си на пристанищната охрана Млад шофьор загина при челен удар с автобус край Плевен Млад шофьор загина при челен удар с автобус край Плевен 26-годишният водач е издъхнал на място след сблъсъка на завой между селата Гривица и Згалево Повдигат 4 обвинения срещу пастрока на отвлечената Наталия Повдигат 4 обвинения срещу пастрока на отвлечената Наталия Момичето бе открито след дълго издирване, пастрокът ѝ твърди, че не я е отвличал Покана за публично обсъждане на Годишен отчет за изпълнение на бюджета на Община Бургас Покана за публично обсъждане на Годишен отчет за изпълнение на бюджета на Община Бургас Събитието ще се проведе на 31.07.2026 година (петък) от 17.30 часа в Заседателната зала №1 
Хотелите се пълнят 2 години по-рано: Дънидин чака 35 000 души за 3 минути мрак Хотелите се пълнят 2 години по-рано: Дънидин чака 35 000 души за 3 минути мрак Новозеландският град ще преживее първото си пълно слънчево затъмнение от 1163 г. насам Още едно от децата на Брад Пит поиска съдът да заличи фамилията му Още едно от децата на Брад Пит поиска съдът да заличи фамилията му 18-годишната Вивиен настоява да носи само името Джоли, а съдебното заседание е насрочено за ноември Младите умове на Бургас покориха Япония: Павел Цонев е №1, а отборът на ППМГ - шампион Младите умове на Бургас покориха Япония: Павел Цонев е №1, а отборът на ППМГ - шампион Учениците на Математическата гимназия спечелиха десет индивидуални отличия и шампионската титла в отборната надпревара на Pan-Asia Pacific International Mathematics Invitation Competition 2026 Гърция забрани тротинетките за деца под 17 г., глобите стигат 1000 евро Гърция забрани тротинетките за деца под 17 г., глобите стигат 1000 евро Парламентът прие задължителна застраховка и по-тежки санкции, а новите правила влизат в сила след обнародването им Apple готви юбилеен iPhone 20 с почти 7-инчов екран и скрит Face ID Apple готви юбилеен iPhone 20 с почти 7-инчов екран и скрит Face ID Ранните данни сочат батерия от 6000 mAh, стъклен корпус без видими рамки и сензорни бутони Петимата кметове от Ямболско срещу самолетите в Безмер: Не въвличайте България в чужди конфликти Петимата кметове от Ямболско срещу самолетите в Безмер: Не въвличайте България в чужди конфликти Местната власт предупреди за рискове и напрежение и призова държавните институции да се вслушат в тревогите на хората SPICE Music Festival 2026 наближава - Бургас отново ще се превърне в столицата на музиката SPICE Music Festival 2026 наближава - Бургас отново ще се превърне в столицата на музиката И тази година сцената на SPICE Music Festival ще събере артисти, чиито песни и до днес звучат по радиостанции, клубове и фестивали по целия свят Доживотен затвор за 35-мата пирати от „Руен“, държали седем българи в плен Доживотен затвор за 35-мата пирати от „Руен“, държали седем българи в плен Съдът в Мумбай наказа похитителите, които превзеха кораба и държаха екипажа като заложници повече от три месеца Тръмп дава 2 години на фармацевтичните компании, после ги удря с 200% мито Тръмп дава 2 години на фармацевтичните компании, после ги удря с 200% мито Вносните генерични лекарства остават без мито до август 2028 г., след което ставката скача първо на 100%, а година по-късно се удвоява Българка бе намушкана до смърт в игрална зала в Нюрнберг Българка бе намушкана до смърт в игрална зала в Нюрнберг 45-годишен иранец е задържан по подозрение за убийството, а причината за фаталния конфликт още се изяснява
Не съм забогатял от депутатската банка, години съм се трудил за тези 411 имота Виц на деня Виц на деня Срещат се двама приятели:
- Защо си целия превързан. Къде пострада?
- Натресох се в един гараж!
- Колата, сигурно е на сол?!
- Не, бях пеша...
Виц на деня Виц на деня Мъж решава кръстословица и пита съпругата си:
- Първият мъж, с четири букви?
Тя:
- Иван.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Влизам в магазина само за хляб и излизам с фактура и молба за кредит.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори