×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Хранителни добавки поскъпнаха с над 50 на сто за три месеца
  • Спасяват с операция бедрото на Малена Замфирова
  • ЦИК започва разяснителната кампания за изборите
  • Щангите на протест срещу Стефан Ботев
  • Прочута биография на Карл Густав Юнг излезе на български
  • САЩ разрешиха на Индия да купува руски петрол
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Стилиян продължава да бори рака заради отговора на въпроса, който няма отговор


02 Септември 2023, Събота, 15:00 ч.
Автор: Флагман.БГ

Повече от 10 години след като пребори рака, той продължава битката с коварната болест на друго ниво

За Стилиян Петров всичко е известно. С малки изключения. Един благотворителен мач обаче показа, че той може да сияе и в друга светлина. Повече от 10 години след като пребори рака, той продължава битката с коварната болест на друго ниво. Тук помага съпругата му Паулина. Нейна е идеята за създаването на фондация, която да помага. И го прави. Първо се събираха средства за различни каузи, свързани с изследването и борбата с левкемията.

След това дойдоха и други. Тихо и без много шум. Работа, работа, работа. Защото са само двама. И не са спрели през цялото време. Без фанфари и гръмки обещания. Стилиян се бори и в момента, за да намери отговора на единствения въпрос, на който няма такъв - защо точно аз, защо точно на мен. Сам признава, че вече по-малко си го задава. Може би точно заради факта, че лошото е зад гърба трябва да се борим за бъдещето. Но тежката битка не бива да се забравя.

“Когато си млад и влюбен във футбола, не си задаваш много въпроси. На мен любовта ми бе отнета и беше много тежко. Затворен в една стая, без да можеш да виждаш близките си. Да не знаеш какво може да се очаква. Целта е единствена. Да се помогне на тези, които също си задават същия въпрос. Да се даде надежда, че не са сами в битката”, обяснява решението си да направи нещо уникално за България.

Защото бенефиси са правени, но подобен не се е случвал. С точно определена кауза и цел. За малкото време, което имаше около този мач, Стилиян успя да обедини различни хора. Това се вижда от състава на българския отбор, който ще излезе на терена. В него са звездите на ЦСКА и “Левски”, други, които са в открит конфликт, но обединени от каузата. И както сам призна, почти никой не му е задал допълнителни въпроси.

Единствените били да им каже дата и час и дали може да са титуляри в двубоя. Няма капризи, няма не викай този, ако този дойде, аз няма да дойда. Подкрепа дойде от Наско Сираков и от Станимир Стоилов, от “Черно море”, от “Левски”. Единствено по неясни причини от ЦСКА се правят, че този мач го няма.

Другата страна показва неговата стойност в международен мащаб. В София идват истински звезди плюс невероятният Джереми Линч, фрийстайлъра с милиони абонати. Всеки фен на футбола ще си познае любимец в Гари Кейхил, Максуел, Юри Джоркаеф, Гарет Бари, Рой Кийн, Хенрик Ларсон, Робер Пирес, Луис Гарсия, Неманя Видич, Джо Коул, Шей Гивън, Ашли Йънг, Ричард Дън, Джеймс Колинс, Коло Туре, Карл Икеме, Алан Хътън и Флоран Малуда. Едва ли някой може да си представи какво означава действащ футболист от Висшата лига да се появи на бенефисен двубой където и да е в Англия. А Ашли Йънг идва в България, за която половината англичани въобще не знаят.

Или пък ако знаят, то не е с добро. Вероятно си спомнят само българския чадър за убийството на Георги Марков. И изведнъж се случва нещо добро в тази България. Идват огромни имена в световния футбол. В името на битката на Стилиян. Която отдавна можеше да е приключила и той да си клати краката някъде на спокойствие.

Но Стилиян не е такъв още от дете. Както казва първият му треньор Александър Гигов, винаги е печелил призовата лимонада, защото не е спирал на игрището. Дори с 2 години по-големи от него.
Стилиян не спря, когато в ЦСКА беше резерва и го пращаха да играе при юношите. Доказа качествата си, пребори се да бъде титуляр. Може би имаше и късмета да попадне при Димитър Пенев, единствения треньор в най-новата ни история, който наистина налагаше млади играчи. Едва ли има толкова псуван наставник, който обаче така и не извади от състава хлапета като Христо Стоичков, Емил Костадинов, Любослав Пенев, Стилиян, Бербатов, Мартин Петров. След което за тях “червените” спечелиха огромни пари.

Заради характера си стигна и до “Селтик”. Шотландците поканиха двама, но избраха младия. Без да знае английски, разделен с близки и любими. Но се наложи в състава, за да стане една от легендите на клуба и на бенефиса си да събере публика от над 60 хиляди зрители.

Хъсът му помогна и в “Астън Вила”, за да стане първият и единствен българин, който е капитан на клуб от английската Висша лига.

За преборването на болестта обаче трябваше и нещо друго. Подкрепа - мощна от всички. Семейство, приятели, познати, фенове. Цял свят разбра за 19-ата минута, когато на стадионите аплодираха Стилиян. Да му помогнат да се пребори. И това не се забравя.
Чистосърдечно си призна, че болестта го е променила много. Особено към малките неща в живота - да се видиш с децата, да седнеш да поговориш с приятели. “Когато си на терена не мислиш за това. Просто излизаш за победа. И изведнъж всичко това изчезва. И започват въпросите”, сподели Стилиян.

За това какъв човек е Стилиян Петров, говори факта, че той жертва пресконференцията за благотворителния си мач заради Петър Хубчев. Защото знае през какво минава един от идолите му. Малко хора ще го направят. Но те не са Стилиян Петров.

Единственото, което искал да му каже, е да не се предава и да се бори. Защото винаги има шанс за оздравяване.

Заради това в петата минута стадион “Васил Левски” ще се изправи на крака, за да подкрепи Хубчев.
Това, което прави Стилиян, може да му отвори нова писта в живота. Защото едва ли има политическа сила в България, която да не иска да го привлече.

Харизматичен, точен, популярен и за разлика от много свои колеги може да говори по всички теми, без да се запъва. Енергията му е заразителна. Може да накара хората около себе си да повярват, че денят не е 24 часа, а 25-26, колкото е необходимо. Усмивката рядко слиза от лицето му.

Това обаче към момента не го блазни. Първо иска да докара докрай битката за БФС като част от екипа на Димитър Бербатов. Амбицията на младите във футбола е наистина впечатляваща. Ако може да се върнем отново към времената от 1994 г., когато България бе футбол.

Войната е наистина сериозна заради ината на сегашното ръководство да си тръгне. Но с човек като Стилиян Петров в екипа всичко може да се очаква. Защото той не обича да губи битките - на терена и извън него.

Източник: 24 часа.


В категории: Спорт


1
Коментара
Тервел ИЛИЕВ ВИП: Илиана Раева блесна с чанта за 5 000 ВИП: Илиана Раева блесна с чанта за 5 000 06/03/2026, Петък 21:33 5
Тервел ИЛИЕВ Коя е най-упоритата зодия Коя е най-упоритата зодия 06/03/2026, Петък 20:21 0
1
Коментара по темата
1.
Феархунде
02.09.2023 18:44:31
3
0
Рака не е бори това не е тепих той идва и те взима и няма никаква борба. Създаването на илюзията, че някакви заслужено лепнали рак лай,нари видиш ли борили рака ,както Дан Колов бори едва ли не героизира л-нарите. Всяко нещо е заслужено точно и правилно възадено то идва навреме за да и преподаде и да научиш урок.Всичко е от Бог
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
В ж.к. "Меден рудник" апартаментите вече струват 165 хил. евро, а в центъра - 450-500 хил. евро В ж.к. "Меден рудник" апартаментите вече струват 165 хил. евро, а в центъра - 450-500 хил. евро Осезаем ръст и на пазара на наемите, няма по-ниска цена от  От първо лице: Сутринта, в която придошлата вълна помете село Бисер От първо лице: Сутринта, в която придошлата вълна помете село Бисер Една история от първо лице за дядо Йордан и баба Ирина Адвокат: Защо мълчат за „Осемте джуджета“, а цялото разследване за Петрохан е в парламента? Адвокат: Защо мълчат за „Осемте джуджета“, а цялото разследване за Петрохан е в парламента? Изборите ще се провалят, ако МВР не използва агентурния си апарат, каза пък бившият заместник-градски прокурор на София  Системата за управление на риска от наводнения в Бургас е една от най-модерните у нас (СНИМКИ/ВИДЕО) Системата за управление на риска от наводнения в Бургас е една от най-модерните у нас (СНИМКИ/ВИДЕО) В контролната зала 24 часа в денонощието се следят количеството на валежите, реките, язовирите и още редица показатели, които дават възможност за бърза реакция при опасност от наводнения Проф. Димитър Недялков: Светът е в глобална война, ескалацията надмина Карибската криза Проф. Димитър Недялков: Светът е в глобална война, ескалацията надмина Карибската криза Тя ще достигне своите пикове в края на 2027-2028, прогнозира полковникът       Модерен и достоен паметник на Васил Левски изграждат в центъра на Бургас Модерен и достоен паметник на Васил Левски изграждат в центъра на Бургас Общинският съвет решава в края на месеца дали ще одобри инициативата на Фондация „Гордите българи” Започнаха дейностите по подмяна на водопроводната мрежа по ул. „Иван Вазов“ в Несебър Започнаха дейностите по подмяна на водопроводната мрежа по ул. „Иван Вазов“ в Несебър Реконструкцията ще се извършва на три етапа, които следват посоката от претоварната станция към Несебър Наркотици, оръжия и 15 000 евро  са иззети в София Наркотици, оръжия и 15 000 евро са иззети в София Специализираната операция на СДВР доведе до задържането на няколко предполагаеми дилъри и образуване на досъдебни производства Брадърът от „Меден рудник“ Виктор отваря бръснарница в Поморие Брадърът от „Меден рудник“ Виктор отваря бръснарница в Поморие На 17 април по кината ще излезе игрален филм с негово участие – „Вампирите“ Трус в ПП „Възраждане“: Бургаски депутат се замогнал за няколко години, пращат Цончо Ганев за водач, за да спре разпада Трус в ПП „Възраждане“: Бургаски депутат се замогнал за няколко години, пращат Цончо Ганев за водач, за да спре разпада Борис Аладжов си закупил наскоро чисто нов джип Мазда, а освен това само в сметката си имал над 200 хил. лева, ядосвали се в местната структура
Банков колапс след ударите на Иран по сървърите в Бахрейн Американските медии твърдят, че Китай тихомълком помага на ислямската република, търси се виновен за превръщането на блицкрига във военна операция Инж. Петър Кънев на важни срещи в Тирана за Черноморското икономическо сътрудничество Инж. Петър Кънев на важни срещи в Тирана за Черноморското икономическо сътрудничество Бургаският народен представител бе на работно посещение в Албания Селена Гомес разказа за грешната диагноза и борбата с психическото си разстройство Селена Гомес разказа за грешната диагноза и борбата с психическото си разстройство Певицата говори открито за здравето си и пътя към правилното лечение Русия и Украйна си размениха по още 300 военнопленници Русия и Украйна си размениха по още 300 военнопленници САЩ и Обединените арабски емирства са действали като посредници Според западни медии - Русия споделя разузнавателна информация с Иран за САЩ Според западни медии - Русия споделя разузнавателна информация с Иран за САЩ Според публикации в западни издания Кремъл е предоставил данни за американски военни активи в Близкия изток Русия и Украйна размениха по 300 военнопленници с посредничеството на САЩ и ОАЕ Русия и Украйна размениха по 300 военнопленници с посредничеството на САЩ и ОАЕ Освободените руски военнослужещи са прехвърлени в Беларус за медицинска помощ преди завръщането им в Русия Лондон предлага плащане на мигранти да напуснат Лондон предлага плащане на мигранти да напуснат Схемата е насочена към около 150 семейства, живеещи в жилища, финансирани от данъкоплатците, а Министерството на вътрешните работи изчислява, че може да спести 20 милиона британски лири БФС ще има нов конгрес след дни, но Гонзо е бетониран БФС ще има нов конгрес след дни, но Гонзо е бетониран Няма да има избор на ръководство, а само отчет на настоящото управление Изписват бай Добри Изписват бай Добри 81-годишният ветеран е в стабилно състояние Китай привлича милиони туристи на фестивали на вишневия цвят Китай привлича милиони туристи на фестивали на вишневия цвят От Ухан до Пекин розовияъ цъфтеж се превръща в културно събитие и символ на обновление
Олга Курносова, руски опозиционер Олга Курносова, руски опозиционер Ликвидацията на Путин е напълно изпълнима задача. Иран като репетиция за Русия? Виц на деня Виц на деня Чък Норис пита дете:
- На колко години си?
- На 11.
- Аз на твоите години бях на 12.
Виц на деня Виц на деня Любопитно!
Знаете ли, че думата "х*йня" има около 20 синонима! А всеки майстор знае поне 420 детайла с такова име...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Българи показали на китайците как се прави шапка от вестник, а те на другия ден направили и обувки, и джапанки...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори