Георги Базотев взима конната база за 30 години, футболният Нефтохимик – спортния комплекс в жк „Изгрев“
ДФК "Звездичка" също получава терен за безвъзмездно ползване
Три спортни клуба в Бургас получават терени за своето развитие. Общинският съвет вече гласува предложението за безвъзмездното предоставяне на обектите.
Клуб „Кан Крум“, чийто председател е Георги Базотев, получава за 30 години конната база в парк „Езеро“, футболният клуб „Нефтохимик“ ще се грижи за спортния комплекс в жк „Изгрев“, а ДФК „Звездичка“ – игрището към СУ "Епископ Константин Преславски".
Флагман.бг потърси юриста на Община Бургас Златина Георгиева, за да разбере по какъв начин това решение ще е в полза на спортните клубове и за тяхното развитие.
„Това не е точно концесия, а предоставяне за ползване на спортните клубове по нов ред по Закона за физическото възпитание и спорта и Наредба, която Община Бургас изработи. Така клубовете, които са лицензирани, имат право да получат безвъзмездно за по-дълъг срок обекти с цел да развиват спортната си дейност и съответно да не заплащат за това“, обясни Георгиева.
Конният клуб „Кан Крум“ получава терена за 30 години, така че да може да изгради допълнителна инфраструктура, която е необходима за тренировки и мероприятия. Договорът за конната база дава възможност за право на строеж при предоставена концепция.
На футболния Нефтохимик се предоставя спортната база в жк „Изгрев“ за същия период. От ръководството също имат концепция за реновиране на игрищата и сградите, за да може да тренират в модерни условия.
„Надяваме се да могат да развият игрището и да извършват тренировъчната си дейност на това място“, каза Георгиева.
По отношение на ДФК „Звездичка“ – там срокът, в който ще имат право да ползват училищното игрище на СУ "Епископ Константин Преславски", е по-малък – 15 години. Причината е, че е в Община Бургас е постъпило писмо от директора, в което моли времето да се съкрати, а като мотив посочил бързото разрастване на учебното заведение.
„Затова се наложи в хода на разискванията в Общинския съвет да се намали срокът от 30 на 15 години. Спортният клуб вече трябва да реши дали е съгласно с това предложение“, допълни юристът на Община Бургас.
Огнен ад край Спокейн: 60 000 души са евакуирани, 600 сгради изгоряха
Една от най-малките държави в света официално си върна древното име
Телефон за 1227 евро изчезна при куриер, предложиха 41 евро обезщетение
Зеленски постави голямата цел: Украйна иска край на войната до зимата
Тази държава е най-доброто място за нов живот през 2026 г.
Руското разузнаване твърди, че ЕС няма да приеме Украйна, решенията на Брюксел показват друго
3 евро за доставка „не събаря“ феновете на Temu и Shein, засега
Парламентът поръчва кафе, бонбони и напитки за над 103 000 евро
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" и полетя от мост
Алла Пугачова тръгна с бастун след тежко падане
Спипаха осъждан мъж с марихуана за 5820 евро, част от нея била заровена в дупки
12 контейнера за над $2 млн. задържани в Бургас и Варна по разследване на Кьовеши

Дайте ми и на мен нещо общинско да се грижа за него 30 години.
А другите лицензирани клубове? И за тях к*р...
Ае сиктир бе, бахти и общинския съвет...
Като за последно да о*ерат всичко.