Откриха ново спортно игрище в ж.к."Меден рудник"
Отец Серафим отслужи водосвет, имаше богата музикална програма и футболни демонстрации, както и различни изненади за присъстващите на събитието
С голям ентусиазъм и пожелания за сбъднати мечти бе открито ново спортно игрище в Бургас. То е в двора на ОУ „Найден Геров“ в жк „Меден рудник“. По време на церемонията лентата прерязаха кметът Димитър Николов, Петър Алексиев - председател на ДФК „Звездичка“, Лазар Налбантов - директор на училището, и Иван Митов от „Планекс“ Бургас - главен изпълнител на строителните дейности.
Отец Серафим отслужи водосвет, имаше богата музикална програма и футболни демонстрации, както и различни изненади за присъстващите на събитието.
„Нека мечтите станат реалност. Партньори сме на инициативата, защото децата и спорта трябва да имат подходящи условия за тренировки, футболни срещи и турнири. „Меден рудник“ е място, което заслужава тази придобивка. Честито!“, каза кметът Димитър Николов.
„Благодаря на Община Бургас, на директора на училището и на всички, които се включиха. Инвестицията е сериозна и сами нямаше да се справим. ДФК „Звездичка“ ще ползва комплекса извън учебно време при съгласуван график с ръководството на учебното заведение.“, каза Петър Алексиев.
„Когато усилията са общи и целта е една, нещата се постигат. Качваме нивото в областта на спорта и това е в общ интерес на всички.“, каза директорът на училището Лазар Налбантов.
Спортното игрище разполага с дренажна система, положена след цялостно изравняване на нивата на терена, изкуствена тревна настилка, осветление, видеонаблюдение, скамейки за зрители и ремонтирани съблекални за ученици на учебното заведение и клуба.
В пъстрата програма по откриването участваха „Балетна школа за принцеси“, мажоретен състав към ДГ „Делфин“, Танцов ансамбъл „Лазур“, гайдарски състав от Народно читалище „Паисий Хилендарски“.
Майка изгуби надежда, но се случи чудото: Откри живи и двете си деца след потопа в Непал
„Созопол“ набра скорост: Задна ножица поведе „небесносините“ към втора поредна победа
Гръцка следа в сенчестия флот на Иран: САЩ удариха мрежата от компании
Скандал с българи във Франция: Обещали им по 140 евро на ден за гроздобер, но били измамени
Тежка загуба за „Нефтохимик“: „Шейховете“ паднаха с 2:4 в Крумовград
Човек на Тръмп осребрявал речите му, ще плаща глоба над 172 000 долара
Нивото на водата в Дунав се вдига: Повишение в почти целия български участък
Турист извади от морето предполагаема част от дрон на плаж в Румъния
Гъсокът Гуси стана герой в Тексас: Събуди стопанина и спаси десетки птици от пожар
Нашвил готви голям поклон пред Доли Партън: Летището ще носи името на кънтри легендата
САЩ взривиха плаваща бензиностанция на наркокартел в Тихия океан
Йотова натисна парламента за ВСС: 160 гласа ще решат теста за доверие
