Раненото от мълния дете от Русе в тежко състояние, решават да го транспортират ли до болница „Пирогов“
Овладени са основните жизнени функции, но все още има опасност за живота, каза д-р Бланш Ангелова
Тежко остава състоянието на удареното от мълния дете от Русе. Подобрение няма. Овладени са основните жизнени функции, но състоянието е изключително критично с опасност за живота. Това каза преди минути пред БНТ началничката на интензивното отделение в УМБАЛ „Медика“ - Русе д-р Бланш Ангелова.
От изследванията и консултациите с всичките специалисти може да се каже, че има полиорганно увреждане, уточни тя.
„Имаме разрешение от ръководството на болницата да се обърнем към детската реанимация на болница „Пирогов“, тъй като там е специализирано място за лечение на малките пациенти. Ако преценят, че има необходимост да бъде лекувано там, ще бъде транспортирано“, заяви д-р Ангелова.
„Много е рано да се говори за подобрения. Ако има такива, те ще дойдат в по-късен етап. В момента е важно това, че то все още е живо. Сърдечната дейност е възстановена. Има спонтанно дишане, което се подпомага от апарат“, обясни тя.
Спешните медици, които са поели детето в 19:45 часа вчера са успели да го изведат от клинична смърт чрез индиректен масаж, интубация, обдишване.
Другото дете, което бе настанено в русенската болница "Канев", е починало.
По първоначална информация децата са били на тренировка на едно от помощните игрища на стадион "Дунав", когато е завалял дъжд с гръмотевици.
"Трагедията се е разиграла пред очите на родителите, които са били на стадиона. От Футболен клуб Дунав – Русе отказват коментар, защото са в шок от случилото се. Остава въпроса защо тренировката не е прекратена, след като е станало ясно, че ще вали", каза кореспондентът на националната телевизия Даниела Димитрова.
Според свидетели, мълнията, която е поразила двете деца, е била първа, но се е оказала фатална.
„Изведнъж причерня и падна гръмотевицата. Страхотен гръм беше. Изтрещяха прозорци, витрини и след няколко минути дойдоха две линейки с полиция и разбрахме, че нещо се е случило“, разказва Христина Христова.
Абитуриенти от Царево поканиха учителите си на бала с дрон шоу над града
Рая Назарян участва в парламентарната среща на върха в Киев
Министър Янкулов предлага ВСС да освободи Борислав Сарафов за дисциплинарни нарушения
Брент над 115 долара при ново напрежение около Ормузкия проток
Големият талант Георги Аладжов направи силен дебют за мъжкия тим на Нефтохимик
Адвокат твърди за заплахи и укриване по случая с прокурорския син от Перник
Разбиха схема "Оръжия срещу канабис" в България, Испания и Гърция
От звездния грим до стените у дома - Майсторът на четките и бургаската Джи Би Си тръгват в обща посока (СНИМКИ/ВИДЕО)
4-годишно дете почина в болница, бащата отправи тежки обвинения
Професор Рачев каза кога идва топлото
Прогноза за времето и народни поверия за 31 март
Дневен хороскоп за 31 март 2026: Време е за инвестиции и важни избори

Отделен въпрос е дали тази защита скоро и въобще е проверявана откакто е построена ?!
А защитата обикновено отвежда в земята чрез едни цинкови колове, които с годините се окисляват и стопяват !
Да не говорим и за околните на стадиона сгради, които също би трябвало да имат такава защита!