Кой би го направил?! Откриха 5 трупа на щъркели край русенско село
РИОСВ ще установява причината, част от птиците са били с пръстени
Жител на село Гецово е сигнализирал чрез социалните мрежи за намерени мъртви птици през почивните дни от защитения вид бял щъркел. Експерти на РИОСВ - Русе своевременно предадоха сигнала до Областната дирекция по безопасност на храните – Разград, които с помощта на общината са прибрали птиците в рамките на деня.
По тяхна информация птиците са пет, в полуразложено състояние, допълнително разкъсани от диви животни, което предполага инцидентът да се е случил преди седмица. Изпратен е един екземпляр за токсикологично изследване в столична лаборатория. Част от птиците са били опръстенени, предава dnes.bg.
РИОСВ - Русе изпрати информация до Българската орнитологична централа към Института по биоразнообразие и екосистемни изследвания (ИБЕИ) на БАН, за да се провери произходът на птиците по данни от пръстените.
Андрей Гюров поиска от Радев отговори за агитките пред хотела с еврейски деца
Япония избира втора столица за защита от бедствия - Осака води сред кандидатите
България оглави ЕС по ръст на промишлените цени с 18,2%
Издирват нашенка за убийство в Гърция, тялото на приятеля й е открито във фризер
Петър Стоянов няма да влиза в президентската битка
Трима загинаха при удар на кола в градски автобус в Турция
Над 100 свободни места в държавната администрация, най-много са в София
Почина журналистът и писател Димитър Шумналиев
12 дела срещу събарянето на жилищни сгради в Баба Алино
Зала "Арена Несебър" бе домакин на международния турнир "Nessebar Open Grappling 2026"

Са праели сватба
И не им достигнало пилешкото за гости като са ги удушили са ги остаели щото са нямали и барбекю и въглища да ги печат