80 горски от ЮИДП се включиха в борбата с огнената стихия край Средец
Разрастването му до близкото село Кубадин е предотвратено
Общо над 80 горски служители участват в потушаването на огнената стихия край Средец. Целият състав на стопанството в Средец, както и служители от ДГС-Айтос, ДГС-Сливен, ДГС-Елхово, ДГС-Твърдица, ДЛС-Тополовград и ДЛС-Тунджа са на терен. Това съобщиха от Югоизточното държавно предприятие-Сливен.
Екипи с пет пожарни автомобили на ЮИДП също са изпратени, за да участват в гасенето. Заради бушуващия пожар на територията на община Средец е обявено бедствено положение.
Пожарът е върхов и гори от вчера. Вече е обхванал над 4000 дка, от които 2/3 са държавна горска територия. Горят предимно иглолистни и смесени насаждения. За щастие, разрастването му до близкото село Кубадин е предотвратено.
Военни с вертолет се включват в гасенето на големия пожар край Средец
Високата скорост на вятъра прави потушаването на огнената стихия изключително трудно. Борбата продължава.
Директорът на ЮИДП-Сливен инж. Димчо Радев благодари от мястото на пожара на всички горски служители, които участват и се борят за спасяването на българската гора.
Обявиха бедствено положение в община Средец, огромен пожар изпепелява гората край с. Кубадин
Други три пожари са потушени през вчерашния ден на територията на ЮИДП-Сливен. В гасенето им са участвали над 60 горски служители. Два от тях са горяли в ДГС-Маджарово, като са обхванали общо над 600 дка, от които и широколистна гора. Третият е бил на територията на ДГС-Свиленград. Там засегнати са над 1100 дка, от които дъбови насаждения, храсти и тревна растителност. На помощ са се отзовали и горски служители с пожарни автомобили от стопанствата в Тополовград и Маджарово.
Бъдете внимателни и отговорни в най-опасния сезон от пожари, апелират от ЮИДП-Сливен.
Омбудсманът поиска проверка от МОН как се е провела втората задължителна матура
Как ФИФА обяви война на пластмасата и принуди американските стадиони да станат оранжерии
Директорът на "Евровизия": Ще видим еуфория в България, каквато рядко се вижда
И Радев потвърди: Военната помощ за Украйна спира, дали сме достатъчно
От маскирани кечисти до холивудски тиктокъри – кои ще бъдат най-странните фенове на Мондиал 2026
Забранените градове на Мондиал 2026
Джип и автобус на детски футболен отбор се блъснаха при арката на входа на Несебър (СНИМКА)
Архитектурните чудеса на Мондиал 2026
Героите, които победиха логиката: Пет съдби, които струват повече от златната купа
Бърз домашен крем в чаши за неочаквани гости
10 парадокса на Мондиал 2026
Научете децата си да плуват – това може да им спаси живота
