×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Над 3 хил. души на Петрова нива за 120-ата годишнина от Илинденско-Преображенското въстание


Над 3 хил. души на Петрова нива за 120-ата годишнина от Илинденско-Преображенското въстание
Държавният глава Румен Радев, областният управител Пламен Янев, депутати и общественици посетиха снощи историческата местност в Странджа
20 Август 2023, Неделя, 07:29 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимки и видео: Иван КОЛЕВ

"Ако днес войводата Георги Кондолов тръгне със своята чета ще събере ли със смели мъже“, каза в емоционално слово кметът на Малко Търново Илиян Янчев

Над 3 хил.души се стекоха снощи в историческата местност „Петрова нива“, за да отбележат 120-ата годишнина от Илинденско-Преображенското въстание.

Сред официалните гости бяха президентът Румен Радев, Пламен Янев, областен управител на Бургас, Красимир Премянов, председател на тракийските дружества в България, генералният консул на Република България в Истанбул Васил Вълчев, депутатите от 49-ото Народно събрание – Андрей Рунчев и Галя Желязкова (ГЕРБ-СДС), Константин Бачийски (ПП-ДБ), инж. Петър Кънев (БСП), Костадин Костадинов и Борис Аладжов (Възраждане), Ивайло Вълчев от ИТН, представители на духовенството и висши военни.

Както Флагман.бг още снощи писа се забеляза тих бойкот от страна на изпълнителната власт срещу президента Румен Радев заради неговото изказване от Шипка. Припомняме, че държавният глава е патрон на възпоменателния събор в историческата местност Петрова нива (ВИЖТЕ ТУК)

„Мълчим и виновни свеждаме глави. Да, виновни сме, защото сякаш спряхме да ценим България, виновни сме, че сякаш спряхме да я браним, виновни сме пред паметта на дедите ни, защото забравихме миналото и дори не може да си представим саможертвата им и идеалите, които са ги водили напред. Мълчим все по-оглушително. Дадена ни е свобода да се зовем българи, сами да решаваме съдбата, а дори трудно сформираме властта. Срамно е пред паметта на героите ни, които се пожертваха, за да я има България. Все по-силно имаме нужда да обърнем погледите си към миналото. В нашата история винаги е имало предизвикателства, но народът ни ги е преодолявал. Силни сме, когато сме заедно. Неслучайно върху една значима за нашето общество сграда е изписано – „Съединението прави силата“. Ако днес войводата Георги Кондолов тръгне със своята чета ще събере ли следовници на своята идеята, ще събере ли смъртна дружина със смели мъже“, каза в емоционалната реч кметът на Малко Търново Илиян Янчев.

Вижте още от Илиян Янчев:

 

„Всяка подмяна или всяко манипулиране на историческите факти и прекрояване на нашите празници и традиции неизменно води към безпътица“, заяви от своя страна президентът Румен Радев.

Потомците на въстаниците, които днес изпълват Петрова нива сте най -правдивата мяра за родолюбие и гарант срещу всеки опит за подмяна на нашата история. Вярвам, че чувството за свобода, справедливост и достойнство, което носиха преображенци от 1903 година, днес живее във всички българи, добави Радев.

В словото си Радев отбеляза, че съхранената историческа памет е темелът, върху който нашият народ може да гради своето достойно бъдеще и почитта към всички, загинали да свободата, е знак за всички онези, които при всяка смяна на политическото статукво бързат да пренапишат личната си биография или гледат на нашата история през призмата на чужд прочит.

Румен Радев отбеляза, че сме длъжни към нашите предци, които са оставили костите си и с кръвта си са платили българска свобода и независимост. Затова наш дълг е да пазим не само чисто името им, но и да не отстъпваме от техните завети, подчерта държавният глава.

Вижте още във видеото:

Кметът на Малко Търново Илиян Янчев посрещна патрона на възпоменателния събор - президента Румен Радев, който пристигна със съпругата си Десислава Радева в историческата местност снощи
Румен Радев получава поздравления на Петрова нива 
Бургаският депутат от БСП инж. Петър Кънев с политическия анализатор проф. Иво Христов
Депутатът от ПП-ДБ Константин Бачийски със съветника си Станислав Иванов 
Областният управител на Бургас Пламен Янев
Народният избраник от ГЕРБ-СДС Андрей Рунчев с домакина - Илиян Янчев
Депутатът от ИТН Ивайло Вълчев с областния лидер на партията Тодор Иванов 
Лидерът на ПП "Възраждане" Костадин Костадинов с кандидат-кмета за Бургас Тодор Ангелов
Кандидат-кметът на Български възход за Бургас Стоян Грозев(вляво) с кандидатът за Приморско Ваня Андонова и меценатът от Камено Иван Кузманов
Иван Ненков от Гражданско обединение "Бургазлии" разговаря на Петрова нива с държавния глава Румен Радев
Кметът на Поморие и областен лидер на ГЕРБ в Бургаска област Иван Алексиев е потомствен тракиец и редовно присъства на събора на Петрова нива
Генералният консул на Република България в Истанбул Васил Вълчев с председателя на тракийските дружества в България Красимир Премянов (в гръб)
Депутатът инж. Петър Кънев в разговор с Първата дама Десислава Радева 
Зам.-кметът на Бургас по бюджет и финанси Красимир Стойчев
Доскорошният областен управител на Бургас проф. Мария Нейкова и земеделският министър от последните две служебни правителства Явор Гечев (вляво)

 






Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
31
Коментара
Флагман.БГ Карлсен спечели Световното по блиц за 9-и път Карлсен спечели Световното по блиц за 9-и път 01/01/2026, Четвъртък 09:40 0
Флагман.БГ Звездните раздели, които белязаха годината Звездните раздели, които белязаха годината 01/01/2026, Четвъртък 09:00 0
Тервел ИЛИЕВ Българин: Ще стане живо чудо с еврото Българин: Ще стане живо чудо с еврото 31/12/2025, Сряда 21:40 0
31
Коментара по темата
31.
123
20.08.2023 20:57:25
0
2
Абе верно, тоя Ненков се вре навсякъде. Има се за капацитет явно. Няма ли кой да му свие сърмите?
30.
Абдал Ал Сабах Иб Се Рахат
20.08.2023 18:06:12
1
2
Президенстващият и близките му лакеии доста зор и пот са хвърлили за да се изпъчат пред някой платен фотограф ( в случая на Флагман ).Даже са обявили "над 3000 човека " , значи са около 1000 човека .Толкова се събират на една циганска свадба.За това казах много зор и пот.Не е лесно пред президенстващият да са се събрали само около 1000 баби и фотограф и то само на Флагман..Следващата година ще обявят "над 1500-2000 човека " , но хората предполагам ще бъдат 500-600 човека.И тогава президенстващият ще умре от срам.
29.
Народе Спиш Ли ?
20.08.2023 15:03:12
2
9
Какво само ги снимате тези мазници от снимките . Защо не ги питахте дали знаят кой е Лазар Маджаров , Георги Кондолов знаят ли изобщо кой е Тодор Икономов и Гоце Делчев. Не незнаят ....Те само ходят да се снимат да хвърлят прах в очите на хората. Заради такива мазници сме на този хал .
28.
Мдаа
20.08.2023 14:04:32
2
9
Юмрученко го интересува само чорбата и софрата.
Назначен от Нинова на синекурна длъжност, услади му се парата и властта да краде и прави далавери.
27.
Путин е убиец". Акции в София, Варна и Бургас
20.08.2023 13:49:39
4
3
Путин е убиец". Акции в София, Варна и Бургас отбелязват 3 години от отравянето на Навални
Асоциацията “За свободна Русия” организира в неделя демонстрации в София, Варна и Бургас. Те ще се проведат от 19:00 часа на пешеходната пътека на бул. “Витоша” в столицата, на входа на Морската градина във Варна и пред паметника на Альоша в Бургас.
26.
До 25
20.08.2023 13:39:04
6
7
Глупак. Аз ще ти кажа къде е. Вкъщи! Единственият съвременен политик, който официално постави въпроса за обезщетенията на имотите на тракийските българи пред турската държава. Всички други са софраджии, въздух под налягане. Премянов, че той ли е големия липсващ? Ти знаеш ли на кога е издънка тоя лайновоз?
Бойко трябваше да е там.
25.
До 12
20.08.2023 12:32:14
4
7
Къде е тиквата който целуваше турското знаме ?
24.
Българин
20.08.2023 11:26:29
0
12
На снимките общественици , по души помияри ....поздрав за всички който са Българи само за далаверата . Добре че е имало хора милеещи за тази прекрасна държава ,иначе още щяхме да носим чалми . Поклон пред паметта на всички дали живота си за свободата на майка България.
23.
Излагация
20.08.2023 11:15:34
2
18
Прадядо ми е получавал поборническа пенсия за участието си във въстанието. Комунистите след преврата веднага му я спрели. Тук като гледам само комунисти русофили събрани. Какво общо имат комунистите с борбите на тракийските българи?
22.
Венсеремос
20.08.2023 10:59:22
1
8
Още малко да беше нагласила машинките назначената от Радев и щеше да има резултат за втория мандат 99,99% като Тошо от Правец .
Ала - бала с президента , шарлатаните и те постигнаха висок резултат.
И на изражденците е помогнал Мунчо , всичко е една голяма лъжа.
21.
Бургазлия
20.08.2023 10:49:02
0
8
Предизборната надправара започна.
20.
Жълтопаветни изроди от ДС
20.08.2023 10:41:59
12
17
Радев е най-добрият политик и президент в историята! ППДБ и ГЕРБ са продажни родоотстъпници!
19.
Пенсионер-революционер !?!
20.08.2023 10:41:43
11
6
Не е мъдър, ами прост и гладен. 6 години, нищо. Прочел една анотация на книга за майстор-грънчар от Трънско. Не му остава време
. Баш-лешпера на България.
18.
*********
20.08.2023 10:35:41
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, тъй като съдържаше обидни квалификации към Флагман.бг или членове на редакционния екип.
17.
Радев
20.08.2023 10:29:25
12
16
е нашият Президент ! Достоен Мъдър Разумен !
16.
Най-достойния
20.08.2023 10:22:30
11
16
Президент, който мисли за Народа си !
15.
Другарят Премянов защо не го споменавате
20.08.2023 10:02:44
2
20
Все пак той е главният организатор.
14.
До Диор
20.08.2023 10:00:45
35
27
Кой да я посъветва тая потна селянка? "Мъжът" й с галошите и потника ли? На нея акъла й стига само да пуска гневни постове, че Луфтханза й отменили полета. Алеко има произведения за цялото семейство - "Пази Боже, сляпо да прогледа" за президентшата и "Бай Ганьо" за фърчилото.
13.
Слава на България!
20.08.2023 09:59:30
31
58
Време е за партия, Радев. Оставяй президентството на Йотова и ги убий от бой.
12.
Въпрос
20.08.2023 09:58:57
4
21
Къде е вицето, която целуваше ръцете на руския патриарх.
11.
Тревор
20.08.2023 09:57:17
1
27
Остави сутиена. Кажи за този с голямата глава, няма ли да я загащи тая бала риза най-накрая?
10.
Диор
20.08.2023 09:51:39
14
30
Първата ъъъъ "дама" няма ли кой да я посъветва, че прозиращ бял сутиен е крайно неподходящ в облеклото на една уважаваща се жена?
9.
Кастратът РР е в истерия
20.08.2023 09:20:55
58
28
Едно политическо джудже, част от джуджетата на ресторанта, се изказало за трети март. Било негова червена линия.
Нормално. Поддържа опорките на аверите и децата му във властта.
Говорете за трети март, а не за овладяването на прокуратурата, което се предвижда в същите текстове. Това се търси, като ефект.
Толкова лоши актьори, че направо е срамно.
Дядо Коледа в ЮАР ли е през лятото, та джуджетата ходят там?
8.
Чай шукария
20.08.2023 09:20:47
43
23
Цялата маала ши фаргаме за Визраждане.
7.
никой не може да сее разкол
20.08.2023 09:12:00
0
14
ако самите ние не позволяваме.
6.
Имате напредък, браво
20.08.2023 09:03:39
6
38
Статия за Възраждане със заключени коментари....
5.
.......
20.08.2023 08:51:39
62
31
Не го искат вече Фигуранта, само с гласовете на червената сган нямаше да е президент.
Сега Сорос и Путкин като спряха кранчето на парите, може скоро да му искат оставка.
Неговите шарлатани и те го отсвириха, Седларов Гумен Гадев ке падне от власт. На Копейките ще им е гадно.
4.
мда
20.08.2023 08:48:03
71
38
Има ли събитие от национално значение, наа което тоя прост продажен фатмак да не сее разкол и да чете политически наративи. Позор си, Мунчо, абсолютен ментален кастрат! Бунището на историята те очаква!
3.
Мда
20.08.2023 08:23:18
54
34
Аааа Копейкин и той при батюфците, които съсипаха България.
Само Левски... копейка!
2.
Дааа
20.08.2023 08:20:50
8
17
С платените троловете, толкова ли останаха... 3000. Кунчев им готви нова пандемия. Измряха кармазЪ бабес.
1.
Марин
20.08.2023 08:07:58
4
13
И тоя мушмурок - Иван Ненков :) 4a8b6
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Край на войната? Мирът на 90 процента е вече готов според Зеленски Край на войната? Мирът на 90 процента е вече готов според Зеленски Той обаче заяви, че няма да подпише "уязвимо споразумение"   Геймърите скърбят: Скок на цените на платки, няма достатъчно чипове Геймърите скърбят: Скок на цените на платки, няма достатъчно чипове Умереният сценарий предвижда спад на продажбите на компютри с 4,9 на сто, докато по-песимистичната прогноза е за по-сериозно намаление - с 8,9 на сто Румен Радев: Народът наказа властта, България влиза в 2026 г. с протести, евро и надежда за промяна Румен Радев: Народът наказа властта, България влиза в 2026 г. с протести, евро и надежда за промяна Президентът с остро новогодишно обръщение за войната в Украйна, въвеждането на еврото без референдум и раждането на народен консенсус срещу корупцията ЧНГ, Бургас! Хиляди посрещнаха заедно 2026 година на площад „Тройката“ ЧНГ, Бургас! Хиляди посрещнаха заедно 2026 година на площад „Тройката“ Голяма част от присъстващите са от GenZ, а причината е голямата звезда на вечерта – Криско, който избра морския град за новогодишната нощ Кметът Димитър Николов посети приюта за бездомни в Бургас на Нова година Кметът Димитър Николов посети приюта за бездомни в Бургас на Нова година И тази година той сподели празника с най-уязвимите  Само във Флагман.бг: Катастрофата с два трупа в Нова Загора станала заради гонка Само във Флагман.бг: Катастрофата с два трупа в Нова Загора станала заради гонка Твърди се, че мъжът бил дрогиран и пиян - с 1,71 промила  Януари 2026: студове до -18°C и сняг - пълна прогноза за България Януари 2026: студове до -18°C и сняг - пълна прогноза за България Средната месечна температура ще бъде близка до климатичната норма - от минус 2 до 4 градуса Заплаха за убийство и счупена с камък витрина при опита за грабеж на златарското ателие Заплаха за убийство и счупена с камък витрина при опита за грабеж на златарското ателие Опитът за грабеж е останал недовършен, тъй като собствениците на ателието са успели да го възпрепятстват Жестока катастрофа в Нова Загора: Шофьор мина на червено и уби семейство Жестока катастрофа в Нова Загора: Шофьор мина на червено и уби семейство Джигитът е задържан на мястото на инцидента 2026 година ще сложи край на вакханалията на пазара на имоти 2026 година ще сложи край на вакханалията на пазара на имоти Цените няма да скачат драстично, а ръстът на ипотечните кредити ще се забави
ЕЦБ ще освети сградата си във Франкфурт с "Добре дошла, България" ЕЦБ ще освети сградата си във Франкфурт с "Добре дошла, България" Урсула фон дер Лайен: Българи, гордейте се с постигнатото! Урсула фон дер Лайен: Българи, гордейте се с постигнатото! България се присъединява към еврозоната, едно от най-големите постижения на ЕС, подчерта председателят на ЕК Най-кървавата война след Втората световна: защо отново гинат руснаци и украинци Най-кървавата война след Втората световна: защо отново гинат руснаци и украинци Лично американският президент очерта историческата мащабност на конфликта между Москва и Киев   Стотинките се оказаха най-големият проблем на еврото Стотинките се оказаха най-големият проблем на еврото Близо 7700 тона монети трябва да бъдат изтеглени от населението Цър Пър махна големите джуки Цър Пър махна големите джуки Отношението на публиката към нея винаги е било крайно поляризирано Русия публикува видео със свален дрон - доказателство за украинска атака срещу Путин Русия публикува видео със свален дрон - доказателство за украинска атака срещу Путин Според руското военно ведомство, представените видеоматериали ясно показват безпилотен апарат, разбит от системите за противовъздушна отбрана Полша иска ЕС да разследва TikTok заради кампания с видеа, създадени от изкуствен интелект Полша иска ЕС да разследва TikTok заради кампания с видеа, създадени от изкуствен интелект В генерираните от ИИ видеоклипове млади жени правят изявления в подкрепа на излизането на Полша от ЕС или повтарят други крайнодесни послания Без гориво в полунощ на 31 декември: Бензиностанции затварят заради еврото Без гориво в полунощ на 31 декември: Бензиностанции затварят заради еврото Преходът към еврото изкарва бизнесът извън строя Медведев със смразяваща фраза за Зеленски Медведев със смразяваща фраза за Зеленски "Трябва да се крие до края на живота си", твърди руският висш политик Стилът на Донал Тръмп превърна хаоса в метод, а обидата - в стратегия Стилът на Донал Тръмп превърна хаоса в метод, а обидата - в стратегия Той не събира съюзници, не строи блокове и не кове дългосрочни планове. Той тества, натиска, разклаща – и гледа кой оцелява
Венци Стефанов, президент на Славия Венци Стефанов, президент на Славия Повече няма да позволя да ми се качват на главата. Виц на деня Виц на деня Старшината:
- Редник Петров, защо ви нямаше вчера на ученията по маскировка?
- Кой ви каза, че ме е нямало?
Виц на деня Виц на деня Мъж през ноща се натиска в жена си и и шепне:
- Искам с*кс...
Жената в просъница:
- Виж в хладилника...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Под 12 см, нито е токче, нито е сняг, нито е мъж!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори