В болница „Сърце и Мозък“ извадиха 8-сантиметрова акупунктурна игла от бедрото на 71-годишна жена
Пациентката е постъпила в клиниката по ортопедия и травматология
Заради упорита и трудно лечима кожна инфекция в началото на август жената решава да започне възстановяващ курс с акупунктурни процедури. По време на четвъртия сеанс една от иглите се чупи и остава в аддуктурната мускулатура на ляво бедро. С цел обездвижване на крака и избягване на допълнителни усложнения от болница „Сърце и Мозък“ организират специализиран транспорт.
Пациентката постъпва в клиниката по ортопедия и травматология, където са извършени диагностично-образни изследвания. Локализирано е точното място на иглата с дължина около осем сантиметра в близост до бедрената артерия. Опитните специалисти оценяват ситуацията като рискова, поради реалната възможност от засягане на бедрената артерия с последващ животозастрашаващ кръвоизлив. Кракът на пациентката е обездвижен напълно до въвеждането й в операционна зала.
На 16-ти август д-р Христо Славов и д-р Стойчо Тодоров извеждат чуждото тяло успешно с мини инвазивен достъп под рентгенов контрол. Предстои пациентката да бъде изписана днес.
Рубио: Няма война между САЩ и Венецуела
Григор Димитров с коментар в Австралия за младите Иван Иванов и Александър Василев
Река излезе от коритото си, заля дворове
Мадуро по джапанки и с палци нагоре сред агенти - гавра ли е тази снимка?
Въпрос "ще може ли с българското евро да се пазарува в Гърция" взриви мрежата
Обявиха извънредно положение в Берлин
Мълния удари 150 човека на фестивал
Почина журналистът Светлозар Николов
Наско Сираков с коментар за Димитър Пенев
Въоръжени мъже нахлуха в село, убиха най-малко 30 души
Астроложка: Влизаме в перманентна криза, през февруари ще е чудовищна
Обраха мъж, докато лежи в хирургията
