×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Въздушна тревога в Румъния заради поредна атака с дронове на границата с Украйна
  • Гърция ще освободи два милиона барела горива от стратегическите си резерви
  • Цената на златото нарасна на фона на примирието между САЩ и Иран
  • БАБХ иззе над 600 тона храни без документи в Свиленград
  • Експлозии отекнаха в Бахрейн часове след обявеното спиране на огъня между САЩ и Иран
  • Продължават акциите срещу купуването на гласове в страната
  • Служебният кабинет приема мерки в помощ на транспортния бранш
  • От 12:00 ч. на 8 април ще бъде възстановено движението в платното за Бургас на АМ "Тракия" в района на Камено
  • Велика сряда е, Юда предава Христос
  • Жълт код за силен вятър в цялата страна днес
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Безобразие! Жена „храни“ крокодил с мокри кърпички


Безобразие! Жена „храни“ крокодил с мокри кърпички
Шефът на Регионалния природонаучен музей в Пловдив д-р Огнян Тодоров разкри, че очаква от Бургас антилопата адакс, която е сред най-редките видове
18 Август 2023, Петък, 07:56 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Безобразната й постъпка предизвика вълна от гневни коментари в социалните мрежи 

Жена хвърли мокри кърпички в терариума на нилския крокодил в пловдивски музей. Безобразната й постъпка възмути десетки пловдивчани и предизвика вълна от гневни коментари в социалните мрежи, а пред БНТ директорът на Регионалния природонаучен музей в Пловдив д-р Огнян Тодоров каза, че не е подал сигнал в полицията, защото влечугото не е пострадало. 

От музея обаче разпространиха запис от охранителни камери, на който ясно се вижда как младо семейство умишлено хвърлят мокри кърпи в терариума крокодила.

Действията им реално са застрашили живота и здравето влечугото, категорични са от музея, а само бързата реакция на уредниците е попречила крокодилът Хектор да погълне неразградимите мокри кърпи и да се стигне до лоши последствия.

 

„Ситуацията е много неприятна. Бих го характеризирал като вандалски акт. Преди два дни наши посетители са хвърляли мокри кърпички в басейна, където се намира нилският крокодил. Реално при поглъщането им, може да бъде застрашен живота на Хектор. В случая той не ги приема като храна. Опитва се да ги изяде, но след това ги изплюва“, обясни д-р Огнян Тодоров.

Бъдете по-отговорни и нека не се получават такива неща, защото сме направили всичко възможно, за да може посетителите да се радват и да създава усмивки у децата, призова той.

„Преди 4-5 години сложихме оградни мрежи във високата част на терариума, защото посетителите хвърляха монети във водата. Това не застрашаваше здравето на крокодила, но беше изключително трудно те да бъдат извадени оттам“, заяви шефът на пловдивския музей. 

„Уредникът обаче е почиствал клетката и част от мрежата е била отворена. Оттам жената е хвърляла мокрите кърпички. Не знам какво е целяла, но е изключително неприятно“, добави той. 

Апелирам към отговорно поведение, защото музеят е културна институция, която трябва да бъде уважавана, подчерта д-р Тодоров. 

Кореспондентът на националната телевизия Таня Матева пък каза, че вчера е имало вълна от гневни коментари заради вандалската проява на посетителката на музея. Много от хората препоръчваха да се подаде сигнал в полицията. 

Не смятам да подавам сигнал в полицията, защото животното е добре, заяви шефът на музея. 

„В момента препарираме много голям сибирски тигър, който загина в зоопарка в Пазарджик. От Бургас пък една Антилопата адакс, която е сред най- редките видове, ще предизвика много сериозен интерес у посетителите“, добави той.

„До месец ще отворим нашият леден аквариум. Той е готов, но чака своите нови обитатели“, каза още д-р Огнян Тодоров. 


В категории: Пловдив


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
13
Коментара
Флагман.БГ "Еконт" спира доставката до адрес "Еконт" спира доставката до адрес 08/04/2026, Сряда 15:20 5
13
Коментара по темата
13.
бургазлия
18.08.2023 21:15:06
0
2
Нямала е салфетки и е решила с мокри кърпички да се забавлява. Чалга културата
12.
*********
18.08.2023 14:25:42
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
11.
Оставете крокодила гладен 3 дена
18.08.2023 11:58:03
0
13
И хвърлете гадната мангалка вътре!
10.
Кроко
18.08.2023 10:42:41
4
6
тя мангалката че е за бой е ясно, ама на някой да му прави впечатление че тоя крокодил може да застане в целия си размер само по диагонал в клетката? Иначе голямо възмущение за мангалката ама няма възмущение че държат животното в малка клетка и само го мъчат
9.
Рептил
18.08.2023 10:36:01
2
5
то пък щото да затвориш такова животно 4х4 метра е много готино и хуманно. Все едно някой вас да ви навре в тоалетната или банята и цял живот там да си "живеете" ама пък да се грижат да ви е добре. И да идват да ви гледат разни как си живеете - направо кеф.

Иначе мангалката е ясно - какво да се очаква от тях.
8.
Кую
18.08.2023 10:23:04
0
9
Тя се храни със тампони. Кърпичките са във излишък. Глупачка.
7.
Лили
18.08.2023 10:17:39
0
10
Да, наистина са цигани, сега видях клипчето в един сайт.
6.
До 2
18.08.2023 10:08:06
2
7
Да е, ти сигурно си гледал последното видео на копейката, където казва: "хвърлете кърпичка на крокодил, за да избърше крокодилските си сълзи, направете го за България"
Сега майтапа настрана, ако се поза гледаш в семейството и антропологичните им особености ще разбереш, че по скоро са от ДПСто или от 70те% от партия Безхаберие
5.
Д0 3
18.08.2023 09:16:01
0
10
А ти с какво мислиш е измислила това си деяние? А как със същото ще се замисли следващия път? То тая демонстрира нефункциониращ орган. Дали го има или не... няма да има разлика.
4.
Ivan
18.08.2023 09:07:09
3
15
99% съм сигурен че са мангали
3.
Мнение
18.08.2023 09:05:36
0
19
Наложете глоба от 1000 лв. , да видим друг път дали ще се замисли.
2.
Ясна е работата!
18.08.2023 08:36:42
11
31
Поредното семейство без грам мозък, облъчено от партия "НасаЖДАНЕ"
1.
Простите не могат да бъдат спрени!
18.08.2023 08:20:37
0
31
За съжаление еволюционно оцеляват те, защото са масата от популацията. В България се сърдехме когато ни наредиха сред най-простите на планетата. Еми, "няма нужда" както казват същите тези имбецили от записа. Време е дори родителството да се случва след полагане на тест за интелигентност. Ако я питате тази ще ви каже, че може да оправи не само държавата, но и Европа и дори целият свят! И професорът сбърка. Не са 80%. Много повече са. За това и е напълно в реда на нещата тази нация да изчезне.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
За 3 месеца продажбата на имоти в Бургас е спаднала с близо 40% За 3 месеца продажбата на имоти в Бургас е спаднала с близо 40% 598 от сделките са чрез кредит, отчитат от Агенцията по вписванията Тъжна вест: Почина тв водещата Рени Атанасова Тъжна вест: Почина тв водещата Рени Атанасова Тя е позната основно като водеща на предаването „Психологически портрет“ по телевизия „Евроком“ Без синя зона за великденските празници в Бургас Без синя зона за великденските празници в Бургас Платеното паркиране с празничен график Държавата върна остров Св.св. Кирик и Юлита на Министерство на културата Държавата върна остров Св.св. Кирик и Юлита на Министерство на културата През януари кейовата стена и част от инфраструктурата около морето бе прехвърлена на Министерството на транспорта Скандал тресе училище по туризъм! Натиск, онлайн контакти с ученици и спорно назначение на 22-годишен учител без диплома Скандал тресе училище по туризъм! Натиск, онлайн контакти с ученици и спорно назначение на 22-годишен учител без диплома Родители искат спешна проверка на училището и Даниел Богданов заради смущаващото му поведение През първите дни на април НАП провери близо 150 хранителни магазина, пекарни и месарници През първите дни на април НАП провери близо 150 хранителни магазина, пекарни и месарници За констатираните нарушения са съставени общо 18 акта Central Park Бургас посреща Великден с -10% в ресторантите си Central Park Бургас посреща Великден с -10% в ресторантите си Идеята е проста – да продължиш празника с вечеря навън 31 кандидат-депутати са с досиета от бившата ДС 31 кандидат-депутати са с досиета от бившата ДС Най-много са в листите на „БСП-Обединена левица“ – 9 Над 150 тона негодни храни и 67 тона месо със съмнителен произход откриха при акция „Чиста храна“ Над 150 тона негодни храни и 67 тона месо със съмнителен произход откриха при акция „Чиста храна“ Съвместни проверки на земеделското министерство, МВР и БАБХ разкриха схема за преопаковане на храни с изтекъл срок и доставки до търговски обекти, училища и детски градини Основателят на в."24 часа" реагира брутално след почетен ритуал в Президентството Основателят на в."24 часа" реагира брутално след почетен ритуал в Президентството Петьо Блъсков внася справедливо уточнение за истинските основатели на Пресгрупата през 1990 г., и с право
Експлозии отекнаха в Бахрейн часове след обявеното спиране на огъня между САЩ и Иран Експлозии отекнаха в Бахрейн часове след обявеното спиране на огъня между САЩ и Иран Спешните служби потушиха пожар в съоръжение, избухнал вследствие на иранска агресия Нова мода: Хора си инжектират мазнина от трупове, за да не ходят на фитнес Нова мода: Хора си инжектират мазнина от трупове, за да не ходят на фитнес Процедурата е минимално инвазивна и доста безопасна Златото пак полудя - рязък скок след срив на петрола и долара Златото пак полудя - рязък скок след срив на петрола и долара Цената скочи над 4800 долара за тройунция заради примирието между САЩ и Иран Тръмп обяви, че е постигнато споразумение с Иран за двуседмично примирие Тръмп обяви, че е постигнато споразумение с Иран за двуседмично примирие Външният министър в Техеран Абас Арагчи обеща Ормузкият проток да бъде отворен през това време Иран удря с ракети държавите от Персийския залив, докато Пакистан моли Тръмп за отсрочка Иран удря с ракети държавите от Персийския залив, докато Пакистан моли Тръмп за отсрочка Агенция „Фарс“ съобщава за експлозии в ОАЕ, Катар, Кувейт и Бахрейн Ким Кардашиян и Люис Хамилтън потвърдиха връзката си с видео от Токио Ким Кардашиян и Люис Хамилтън потвърдиха връзката си с видео от Токио Ново Reel видео в Instagram засили публично слуховете за връзка между риалити звездата и пилота от Формула 1 Установена е самоличността на терористите, стреляли по полицаи до Израелското консулство в Истанбул Установена е самоличността на терористите, стреляли по полицаи до Израелското консулство в Истанбул В консулството не е имало никаква дейност от около 2 години и половина, властите смятат, че се касае за провокация Моджтаба Хаменей е в критично състояние и не може да ръководи Иран, съобщава разузнаването Моджтаба Хаменей е в критично състояние и не може да ръководи Иран, съобщава разузнаването Твърди се, че Хаменей е в безсъзнание и се лекува от сериозно заболяване в град Кум Простреляха рапъра Offset пред казино във Флорида Простреляха рапъра Offset пред казино във Флорида Изпълнителят е в стабилно състояние в болница, а полицията съобщи за двама задържани след инцидента край Seminole Hard Rock Hollywood Дизелът в Германия скочи до 2,44 евро около великденските празници Дизелът в Германия скочи до 2,44 евро около великденските празници Цените на горивата в страната остават над 2 евро за литър след великденския пик
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви върна в каменната ера! Виц на деня Виц на деня Преди избори кандидат-депутати си говорят:
- Ти купуваш ли гласове?
- Не, аз съм честен, само на голи обещания ще разчитам.
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, хайде да забравим всичко лошо до сега!
- Добре! Госпожо, вие коя сте?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Лека жена, пиян поп и мъжко магаре се забелязват отдалече.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори