×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

РаВдини вълнения - размисли за морето, което си е "наше"


РаВдини вълнения - размисли за морето, което си е "наше"
Кратък репортаж от плаж "Олимпийски надежди"-Равда
10 Август 2023, Четвъртък, 12:58 ч.
Автор: breaking.bg

Битката за шезлонгите е като битката при Кауфланд по време на ковида

Размисли за "морето"(без претенции и без снимки на телеса,  да не плашим приятелите тук) от плаж "Олимпийски надежди"-Равда. Всъщност "морето" си е наше, чужденците са малко и сe илюстрира изцяло "българското". Битката за шезлонгите е като битката при Кауфланд по време на ковида. Дори и в шест сутринта да дойдеш на плажа, "първата линия" е заета. Просто момчето, което прибира таксите за шезлонги и чадъри работи с едни бели кърпи за лице, вероятно от някой хотел. Слага белите кърпи по шезлонгите от "първа линия" за "наши хора". "Нашите хора" идват в 12 часа, гледайки надменно, с насмешка и презрително плебса, тичал рано сутринта, за да се добере до заветния шезлонг. Има и реванш. Плебса злорадства, когато морето залее "първата линия" и си вика: Има господ! И "нашите хора" плачат.

След приключване на битката за "втора" и "трета" линии идват "Катунарите". Обикновено някой от компанията се е "жертвал" да дойде рано и запази чадър и два шезлонга за "катунарите" от неговата рода. След пристигането им двата чадъра и шезлонга се "заграждат" с разтегателни столове, маси, хавлии, минимум два техни чадъра допълнително и задължителните 4-5 хладилни чанти. Образува се малък вигвам, останалите плажуващи да го д....т. Центърът му са хладилните чанти с бира, мента и сандвичи с продукти от "Лидъл". Така "катунарите" плащат за два чадъра и шезлонг, използвани минимум от десетина души. Няма да им плащат на тези кожодери.

Около вигвама сe разпъват хавлии, надуваеми басейни и всички останали екстри. Останалите "некатунари" да стигат до водата, както намерят за добре. През "вигвама" не може. От катуна-вигвам се командват и децата: Не влизай в морето, Ша дойда, да та прибия! Докато мама и тате си пият бирата. Задължително са доведени и баби, броят им варира, които да се грижат за малчуганите, защото родителите трябва да си почиват. Изграждането на катуна отнема между 30 и 40 минути, но след това е готов за дълга кръгова отбрана, поне докато не свърши бирата.

Татуиран и анаболен "батка", с обръсната глава и брада като на черкезин заема "първа линия" пред спасителя, слага си собствен чадър и гордо ляга. Пътят към водата е блокиран. Обаче идват две други "батки", доста по-анаболни от този, с фланелки с надписи "охранител" и след кратка схватка "нарушителят" е изгонен, оттегляйки се от полесражението с чадъра си при явното превъзходство на противника в химически субстанции и съответна мускулатура.

Всъщност "Олимпийските надежди" вече ги няма, само името е останало. Върху базата се строи грамаден комплекс, бетонът е налят донякъде, собственост на бизнесмен, който държи и други два комплекса в близост.

Пред единия, където босът има апартамент с личен басейн, от пътя е отделен участък с вериги, колчета и знак "Частна собственост". Там са паркирани "Бентли" и "Ферари", покрити с брезенти. На брезента също пише "Бентли", за да не си помисли някой, че това е "Москвич".

Пред тях е поставена маса, два стола и чадър, под който 24-часа в денонощието стоят двама охранители,  които пазят колите на боса. От тази дейност "пазвантите" са с великолепен средиземноморски тен, на който да завидят дори силиконките, дето се пържат по солариумите. Българско море, наше си е. И си е хубаво.


В категории: Несебър


breaking.bg Автор
breaking.bg
11
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Поразен от ракети кораб потъна в Черно море Поразен от ракети кораб потъна в Черно море 27/07/2026, Понеделник 10:10 5
Тервел ИЛИЕВ Добро време за начало на новата седмица Добро време за начало на новата седмица 27/07/2026, Понеделник 07:30 0
11
Коментара по темата
11.
Епикур
11.08.2023 03:57:01
0
6
Миналата година бях в Равда - огромна грешка. То не можеш си сложиш чадъра в свободните зони, гъз до гъз не стига, че са тесни и малки плажовете, но и претъпкани. Трябва да дойдеш в 7ч сутринта за да има свободни места, дейба говедата лайно да е аванта да е. А да не говоря кви лоши бяха плажовете пясъка каменист кат бетон и морето с водорасли.
10.
Дачо
10.08.2023 19:55:24
1
6
Аман от тоя проблем,първа линия!Пари ли дават на тая първа линия, злато ли, какво ли не знам??? Никога не ние било приоритет да сме на първа линия въпреки,че сме в 7ч.на плажа, предпочитаме трета,че е по-спокойно
9.
Концесионера
10.08.2023 18:29:37
8
3
До чичо Ганчо - вземай си консервите и2 литровата Ариана и марш към Гърция
8.
Дедов
10.08.2023 17:47:02
0
7
На гръЧкото море е същото където се плацика Ганя!
Различията са основно в гъстотата на населеност поради спецификата откъм дължина на бреговата ивица.
7.
Зак
10.08.2023 16:41:05
2
3
Забравяте най главното нека са заети първа и втора и трета и всички линий ако е така значи е добре ако не ще има глад зимата за всички !!!
6.
BG тръпка
10.08.2023 14:01:16
6
20
Всичко е един кенеф,честита баня!
5.
Емил Христов
10.08.2023 13:48:34
0
25
,, СЕЛЯНИЯТА'' отдавна превзе и морето!!!
Хубавото е че сезона е само три месеца..... А ако беше като гръцкия - половин година!!!
4.
Мухаха
10.08.2023 13:43:11
2
8
Сега наближава и времето, когато тези на първа линия ще бъдат залети от морето, а втора и трета ще имат видимост. Консуматорите рано или късно го отнасят, ама защо злобеете, че тези без възможности се разполагат върху узурпирана територия от консуматорите?
3.
Ганчо Мамуля
10.08.2023 13:27:57
10
30
Кога ще свършат мазохистите,които ходят на НАШЕТО море?
2.
не е оригинално
10.08.2023 13:25:08
5
21
става ясно,че този ,който трябва да осигури ред и комфорт,не си върши работата.Има толкова много възпитани и културни летовници,тук пише за изключенията.
1.
НЯМА МЪРДАНЕ!!!
10.08.2023 13:11:28
3
61
Страхотна статия ! Единственото лошо в нея е че е абсолютна истина !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Двама българи починаха след инциденти в морето край Александруполис Двама българи починаха след инциденти в морето край Александруполис 73-годишният и 82-годишният турист са извадени без съзнание от два различни плажа, а аутопсии ще установят причините за смъртта им Павлин Ковачев на 57: Бургаският полицай, който превърна спорта в кауза Павлин Ковачев на 57: Бургаският полицай, който превърна спорта в кауза Създателят на СФК Свети Никола обединява полицейски клубове от Европа в подкрепа на децата на починали служители на МВР УМБАЛ-Бургас привлече опитен специалист по репродуктивна медицина УМБАЛ-Бургас привлече опитен специалист по репродуктивна медицина Записане за преглед при д-р Александър Кунев, д.м. може да се осъществи на тел. 0876357733 от 8 до 13 в делнични дни, както и през superdoc Поразен от ракети кораб потъна в Черно море Поразен от ракети кораб потъна в Черно море Десет души загинаха при атаката край Одеса, а засега няма данни дали потъването е причинило замърсяване Дизелът вече е 1,73 евро, а браншът предупреждава за нов скок Дизелът вече е 1,73 евро, а браншът предупреждава за нов скок Fuelo отчита средно 1,54 евро за бензина и 0,65 евро за автогаза, а на места нафтата вече струва 1,76 евро Две трагедии за часове: Български туристи починаха на плажове край Александруполис Две трагедии за часове: Български туристи починаха на плажове край Александруполис 73-годишен и 82-годишен мъж са извадени без съзнание от морето, а аутопсии трябва да установят точните причини за смъртта им Шофьор блъсна 8-годишно дете и избяга, после се оправда: Видях, че му няма нищо! (ВИДЕО) Шофьор блъсна 8-годишно дете и избяга, после се оправда: Видях, че му няма нищо! (ВИДЕО) Семейството твърди, че още на следващия ден мъжът отново карал из Червен бряг Йотова влезе първа в битката и принуди всички да играят по нейния часовник (ВИДЕО) Йотова влезе първа в битката и принуди всички да играят по нейния часовник (ВИДЕО) Ранната кандидатура дава на президента контрол върху дневния ред, но я излага на продължителна кампания и поставя труден избор пред Радев, ГЕРБ и ПП-ДБ Дневен хороскоп за 27 юли: Маските падат, интуицията води към успех Дневен хороскоп за 27 юли: Маските падат, интуицията води към успех Денят поставя на изпитание търпението и преценката – едни ще получат подкрепа от близките си, а други ще трябва да разчитат единствено на собствената си интуиция. Шофьор удари общински съветник и 8-годишния му син на "зебра" (ВИДЕО 18+) Шофьор удари общински съветник и 8-годишния му син на "зебра" (ВИДЕО 18+) Мъжът зад волана не е тестван за наркотици
Бабатунде пак тръгна по света: Тигъра от Акуре подписа в Северен Кипър Бабатунде пак тръгна по света: Тигъра от Акуре подписа в Северен Кипър Култовият бивш нападател на Левски добави поредна спирка към кариерата, която от години се движи извън футболната карта на Европа Поколението Z и "бунтът на хлебарките" разби мита за непоклатимата власт в Индия Поколението Z и "бунтът на хлебарките" разби мита за непоклатимата власт в Индия BBC проследява как изпитният скандал, безработицата и Instagram превърнаха Партията на хлебарките в национална сила Аржентинският президент нарече бразилския си колега: "Крадец", "престъпник" и "затворник" Аржентинският президент нарече бразилския си колега: "Крадец", "престъпник" и "затворник" Бразилия отзова посланика си след обидите на Милей към Лула Франция гори, пламъците вече са пред портите на Бордо, над 360 хил. души са евакуирани Франция гори, пламъците вече са пред портите на Бордо, над 360 хил. души са евакуирани Туристите са призовани да напуснат, а армията се включи в битката с огнения фронт Дацов: Дефицитът трябва да падне до 3,1%, икономиката прегрява Дацов: Дефицитът трябва да падне до 3,1%, икономиката прегрява Членът на Фискалния съвет настоява за приоритизиране на разходите и по-бързи мерки срещу високата инфлация Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август Общото намаление достига 15 евроцента за литър и ще действа през целия август Над 1500 глобени с тротинетки в Бургаско, пияните шофьори намаляват Над 1500 глобени с тротинетки в Бургаско, пияните шофьори намаляват Санкциите за електрическите превозни средства са над два пъти повече, въпреки че проверките на Пътна полиция са увеличени с 30% Златото скочи от 1585 до над 4000 долара за шест години Златото скочи от 1585 до над 4000 долара за шест години Deutsche Bank очертава сценарий за цена от 8000 долара за тройунция до 2031 г. при продължаващи покупки от централните банки Безумие на АМ Тракия: Шофьор се похвали как лети с 226 км/ч Безумие на АМ Тракия: Шофьор се похвали как лети с 226 км/ч При тази скорост автомобилът изминава над 60 метра за секунда, а една грешка може да превърне магистралата в място на трагедия Атентаторът от гей парада в Берлин е екзекутиран от полицията Атентаторът от гей парада в Берлин е екзекутиран от полицията 21-годишният Абдул Б. е открит в градинарски комплекс след близо 21 часа издирване - една жена загина, а 29 души бяха ранени
Асен Симеонов Асен Симеонов Не съм отвлякъл Наталия Виц на деня Виц на деня Между приятели.
- За последен път те питам, кога ще ми върнеш 50-е евра?
- Много се радвам, че е за последен.
Виц на деня Виц на деня Човек се напил и паднал.
Минувач го среща.
- Какво се случва?
- Не знам и аз сега идвам.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не се тревожи, бъди щастлив.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори