Община Ямбол с нова онлайн система за сключване на брак
Процесът на резервация включва седем стъпки, а на посочена електронна поща двойките ще получават и подробна информация за всеки завършен етап на резервацията
Община Ямбол внедри ново приложение на сайта си, чрез което младоженците могат да запазят дата и час за сключване на граждански брак.
"Бъдещите младоженци могат да се възползват от всички предимства на дигитализирането, като имат възможност лесно и бързо да проверят за свободен ден и да заявят своето желание за узаконяване на отношенията си. Приложението отговаря и на изискванията на GDPR за защита на личните данни", съобщиха от общината.
Процесът на резервация включва седем стъпки, а на посочена електронна поща двойките ще получават и подробна информация за всеки завършен етап на резервацията, служебна бележка и необходими документи. Електронната система също така дава възможност да се подават заявления за предпочитаните през последните години изнесени ритуали, като може да се избира мястото за тяхното провеждане.
Съществуват два варианта за заплащане на таксите:
в брой на място
онлайн - чрез банкова карта на работещия виртуален ПОС терминал.
Системата е най-новото допълнение към електронните услуги, които Община Ямбол предлага в удобство за гражданите.
От началото на годината до момента 139 двойки в община Ямбол са сключили граждански брак, като първата сватба е била на 3 януари.
През 2022 г. общо 314 двойки са си казали заветното „да“ в Ямбол. Първият брак е сключен на 6 януари, а последният за годината - на 30 декември.
Новото приложение е достъпно на адрес: https://svatbi.yambol.bg.
Как вашата зодия влияе на реакциите и решенията ви - астрологията в ежедневието
Проф. Каприев: Тънем в невежество, защото политиците искат послушен електорат, за тях сме марсианци
Българска супа от домати - свежа рецепта за топли дни
Испанка със симптоми на хантавирус след полет със заразен пътник от круизния кораб "Хондиус"
Голям скандал във Варна: Кметът иска оставката на главния архитект
Фицо носи на Путин послание от Зеленски
Тази сметка от гръцки ресторант превъртя мрежата
Зуека се връща в България, но няма да се качи на сцената за финала на Капките
Невиждан екшън в България с колове, брадви и дори пистолет - мъж бере душа
Венета Райкова - депутат! И това можеше да се случи
Имоти на Ружа Игнатова за 20 млн. евро преминаха в ръцете на дъщерите на банкера Емил Хърсев
В ПГРЕ „Г. С. Раковски“ бе открит нов STEM център

Tyrski li