×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Честит празник, Несебър!
  • Да се сключва трудов договор без диплома на хартия предвиждат законови промени
  • Поредна вечер на протести в Сърбия, избухнаха сблъсъци
  • САЩ разполагат военни в южната част на Карибско море за борба с наркокартелите
  • Хамас и съюзниците му са готови да разгледат предложенията за Газа
  • Израел нанесе въздушни удари по пет района в Южен Ливан
  • Времето днес, прогноза за петък, 15 август: Вятърът се усилва, температурите скачат
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

„Български възход” със силна номинация за кандидат за кмет на Бургас, готови са с листата си


„Български възход” със силна номинация за кандидат за кмет на Бургас, готови са с листата си
Обявиха и част от листата за общински съветници, макар и още неподредена – ще чакат подкрепа от още граждани и формации
20 Юли 2023, Четвъртък, 23:59 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Името му ще бъде обявено до 20-ина дни, става въпрос за фигура с голямо обществено влияние 

"Български възход" (БВ) - партията на ген. Стефан Янев е почти готова с подредбата на листата си. Това стана ясно на пресконференцията, която бе дадена в централата на ул."Фердинандова" днес.

Очаква се БВ не просто да имат представителство в следващия Общински съвет на Бургас, но и по-голяма група - от 7-8 съветници. Кандидати за общински съветници ще бъдат авторитетни фигури, познати на целия Бургас, казаха от партията. (Вижте шорт листата с наредени имена по азбучен ред под материала).

Амбициите на младата формация обаче не спират дотук - ще издигнат и кандидат за кмет.  Две са спряганите имена, анонсира областният координатор на партията Стоян Грозев.

Първият и по-вероятен кандидат за кмет е човек, който развива собствен бизнес, не е бил член на партия или участвал в политически проект досега, а сферата, в която работи може много да надгради управлението на Бургас. Появата му като кандидат-кмет от БВ определено ще е изненада. 

Другото име е свързано с медицината - авторитетен лекар от Бургас.

„Имаме фаворит, но засега нямаме неговото съгласие да обявим името, което на практика ще е и старта на предизборната кампания. Той е надпартийна личност, която участва активно в обществения живот на Бургас и се занимава със съвременните тенденции в обществото. А сферата, в която работи, може само да надгради вече постигнатото в града през годините”, загатна Стоян Грозев. Той поясни, че до 20-ина дни ще бъде обявено официално името на кандидата за кмет в Бургас.

Общинският координатор Манол Тодоров и областният лидер Стоян Грозев (вдясно) ще са в челото на листата 

Нещо повече – от местната структура заявиха, че водят преговори с кандидати за кметове за почти всички общини в Бургаска област, а в някои от тях, предварителните анализи показват, че има шанс да стигнат дори до балотаж. Засега от „Български възход” посочиха, че реални такива шансове има в Приморско и Средец.

От бургаската структура на БВ са убедени, че на предстоящия местен вот, ще постигнат повече от добри резултати. „Български възход” изповядва традиционните български ценности. Очакваме да срещнем сериозна подкрепа и реалистично можем да имаме поне 8 общински съветници в следващия Общински съвет. Резултатите от предните два парламентарни вота показаха, че резултатът на партията в Бургас бе най-добрият за България. Това е така, защото хората тук ясно виждат, че ние се борим за пряка демокрация и разчитаме повече на действията си, а не на празни приказки”, каза Манол Тодоров.

„Политическата посока е повече от ясна – реален консерватизъм, а не популизъм. Каквото и да стане, след вота през октомври политическата картина в Бургас ще е коренно променена”, натърти още той.

БВ ще си партнира с новото гражданско сдружение "Спаси Бургас" на Георги Кузманов и Радослав Петков
Манол Тодоров се утвърди като един от най-дейните общински съветници през този мандат

Той подчерта, че ясната цел пред партията сега е да е сериозен фактор в следващото местно управление и оттук нататък структурата на БВ ще става все по-силна. Затова още отсега – 3 месеца преди местния вот, от партията вече са се организирали по такъв начин, че да „сглобят” по-голямата част от листата си. 24 са известните имена засега, макар и те да не са конкретно подредени. Това е така, защото очакванията са в идните месеци все повече граждани и формации да се присъединяват към „Български възход” в Бургас. Засега такава е инициативата „Спаси Бургас”, създадена през февруари от Радослав Петков, Георги Кузманов и д-р Продан Проданов, които днес също присъстваха на пресконференцията на ул. „Фердинандова” в Бургас.

Екипът на "Български възход" и партньорите от "Спаси Бургас" се готвят за най-малко осем общински съветници в следващия местен парламент наесен

Ето кои са сигурните имена, които ще влязат в листата на партията за предстоящите избори по азбучен ред:

  • Асен Бонджев – юрист;
  • инж. Гено Иванов – геодезист;
  • Георги Кузманов – мениджър строителство;
  • Димитър Калоянов – мениджър търговия;
  • Димо Зайденов – IT експерт;
  • Иво Барзов – авиационен експерт;
  • Илия Николов – инж. лесовъд;
  • Кирил Танев - предприемач;
  • Кремена Кънчева – счетоводител;
  • Климентин Милчев – мениджър здравни услуги;
  • Манол Тодоров – маркетинг специалист;
  • Мариела Кирова – мениджър социални дености;
  • Мартин Митев – маркетинг мениджър;
  • Николай Стоянов – предприемач;
  • Пламен Делев – мениджър;
  • д-р Продан Проданов - хирург;
  • Радослав Петков – мениджър автоцентър;
  • Радослав Георгиев - мениджър;
  • Станимир Герджиков – финансов мениджър;
  • Стоян Грозев – икономист;
  • Стоян Донков – международен бизнес;
  • Тони Бояджиева – здравен мениджър;
  • Цветомила Събинска – юрист;
  • Явор Жеков – мениджър образование.
Съоснователят на "Спаси Бургас" Радослав Петков (вдясно) с председателя на "Български възход" ген. Стефан Янев
Следете личния резултат на спортния мениджър Явор Жеков - на няколко парламентарни вота събира много добра подкрепа
Асен Бонджев влиза в листата на "Български възход" за Бургас. Той бе зам.-областен управител на Бургаска област в първия кабинет на служебния премиер ген. Стефан Янев
Д-р Продан Проданов (на преден план) - едно от светилата в хирургията на Бургас и Иван Кузманов от "Спаси Бургас"

 




Флагман.БГ Коронавирусът атакува отново Коронавирусът атакува отново 15/08/2025, Петък 07:55 1
Тервел ИЛИЕВ Очакват се червени флагове по морето Очакват се червени флагове по морето 15/08/2025, Петък 07:14 0
България Всички новини
Ето го Никола, който връхлетя с бясна скорост с АТВ върху семейство, прати майка и дете в кома Ето го Никола, който връхлетя с бясна скорост с АТВ върху семейство, прати майка и дете в кома 18-годишният младеж учи в Бургас - в ПГЕЕ "Константин Фотинов" 52-годишен българин издъхна на плажа в Свети Влас 52-годишен българин издъхна на плажа в Свети Влас Трагедията се случи привечер. Местни и гости на Южното Черноморие трябва да са особено внимателни за големи вълни и мъртво течение днес Катастрофата с "Ланд Ровъра" край Ахелой взе още една жертва, току-що почина водачът на мотопеда Катастрофата с "Ланд Ровъра" край Ахелой взе още една жертва, току-що почина водачът на мотопеда Днес ще се гледа мярката за неотклонение на Христо Б., който блъсна семейство на 4-лентовия път край Поморие Товарен влак с цистерни се запали в Хасковско! Над 20 пожарни гасят огъня (ОБНОВЕНА) Товарен влак с цистерни се запали в Хасковско! Над 20 пожарни гасят огъня (ОБНОВЕНА) Главен комисар Александър Джартов увери, че няма опасност за населените места Моторист можеше да предизвика голяма трагедия край Бургас (СНИМКИ) Моторист можеше да предизвика голяма трагедия край Бургас (СНИМКИ) "Дано това да му е обеца на ухото и да се замисли следващия път", каза шофьор станал свидетел на инцидента Подробности за жестоката криза с водата в Плевен Подробности за жестоката криза с водата в Плевен Загубите по трасето са колосални Един от най-големите християнски празници е! Много българи имат имен ден Един от най-големите християнски празници е! Много българи имат имен ден Успение на Пресвета Богородица е   Коронавирусът атакува отново Коронавирусът атакува отново Не е толкова силен колкото първата вълна довела до епидемия, но не трябва да бъде подценяван Жестока катастрофа в София - кола се вряза в автобус, има починал и много ранени Жестока катастрофа в София - кола се вряза в автобус, има починал и много ранени По първоначални данни жертвата е чужденец Страшно пророчество: Черно море ще достигне Сливен, 3 години човечеството ще се мъчи Страшно пророчество: Черно море ще достигне Сливен, 3 години човечеството ще се мъчи В Русия се плашат от апокалипсис, според тайни думи на Ванга
Eто такива глоби трябват: Шофьор отнесе 110 000 долара за превишена скорост Eто такива глоби трябват: Шофьор отнесе 110 000 долара за превишена скорост Рецидивистът е един от най-богатите хора в Швейцария, а кантонът Во налага глоби въз основа на фактори като доход, богатство или общо семейно финансово състояние Язовир "Копринка" е с критично ниско ниво Язовир "Копринка" е с критично ниско ниво Другият язовир на територията на област Стара Загора, „Жребчево“ е на 16,7% от полезния си обем или разполага с 62.млн. кубични метра вода Вкараха звезден певец в лудница, скандалът е огромен Вкараха звезден певец в лудница, скандалът е огромен Авторът на To GUCCI Forema твърди, че е набеден от близките си От Белия дом уточниха графика на срещата Тръмп - Путин От Белия дом уточниха графика на срещата Тръмп - Путин Руската делегация вече пътува за САЩ Песков смълча гадателките и анализаторите: Голяма грешка е да се правят прогнози за срещата в Аляска Песков смълча гадателките и анализаторите: Голяма грешка е да се правят прогнози за срещата в Аляска След като Владимир Путин обяви, че отива в американския щат за ограничаване на ядрените арсенали, говорителят му обяви, че документи няма да се подписват Момиче можеше да се самоубие докато си яде косата Момиче можеше да се самоубие докато си яде косата Тя е правила това несъзнателно 37-годишен мъж почина при гасене на пожар в Испания 37-годишен мъж почина при гасене на пожар в Испания Голяма трагедия в близост до Леон Путин отива в Аляска заради ограничаване на ядрените арсенали, а Тръмп го плаши със санкции Путин отива в Аляска заради ограничаване на ядрените арсенали, а Тръмп го плаши със санкции Самият американски президент призна преди важната среща щата, който някога е бил част от руската империя, че не е уверен в бързото постигане на мир в Украйна Нова мода - възрастни смучат биберони Нова мода - възрастни смучат биберони В Китай и САЩ тръгна иновацията WhatsApp заяви, че Русия се опитва да блокира приложението WhatsApp заяви, че Русия се опитва да блокира приложението Русия започна да ограничава по-рано някои обаждания по "Телеграм" и "Уотсап", като обвини чуждестранните платформи, че не споделят информация с органите на реда
Валентин ХРИСТОВ, кмет на Плевен: Валентин ХРИСТОВ, кмет на Плевен: За съжаление не може да решим проблема с водата на Плевен, ще останем на режим Виц на деня Виц на деня Тя:
- Извинявай, да не би да ти е студено?
Той:
- Не, толкова си е...
Виц на деня Виц на деня Крава и теле пасат на полянка. Телето вдига глава:
- Мамо, мамо, виж, едно куче лети!
Майката с лека усмивка казва:
- Яж, сине, яж, тревата е трепач...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Глупостта е движещата сила на историята.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори