Палачинките с бял шоколад, малинки и чили най-желани в Приморско
Шопите ги харесват със смокиня, а габровци имат само едно изискване – да са с много шоколад
Палачинките с бял шоколад, малина и малко чили са най-търсени в Приморско. Други пък предпочитат да ги комбинират с кафяв шоколад и орехи. Това казаха пред БНТ кулинари от Русе, които от доста години радват жителите и гостите на града със своите специалитети.
Те обаче отказаха да разкрият тайните съставки на сладките палачинки, като признаха, че се опасяват от това рецептата да не стигне до ушите на конкуренцията. Казаха все пак, че любовта е една от подправките, без които не може да се забърка сместа.
„Шопите си падат по палачинки с бял шоколад със смокиня, искат и с плодчета, а габровци казват да им сложим повече шоколад“, добавят майсторите.
Крем от шам фъстък е едно от нещата, които стоят в основата на сладките им вълшебства.
Практични съвети срещу лед във фризера: Как да го размразите бързо и да го запазите чист по-дълго
Вижте как шофира този безразсъден водач
Онлайн пазаруването в ЕС поскъпва: Влиза мито от 3 евро за малките пратки
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас

Явно имаш много свободно време, висейки по опашките за внимание и подаяние
Да не се повтаряме и потретваме.
Познавам един местен селяндур, който преди да отиде на ресторант,в компания или на маса извън майчиния дом -гледа да се наяде при старата .... сакън да не остане гладен горкия.
Тайландски сладолед от Кюприя, гофрети от Симеоновград, дюнер от Разград.....
Пълни боклуци с имитиращи продукти като самите Приморчани.
Чувай Боже и закриляй.
Да минава.
PS: всяка една прилика с действителни лица и събития е просто случайна!