Българска журналистка попадна в списък "за ликвидиране" заради позицията си за войната в Украйна
Диляна Гайтанджиева и известна с проруските си позиции, но заслужава ли да бъде превърната в мишена
Службата за сигурност на Украйна (СБУ) е добавила журналистката Диляна Гайтанджиева в списъка с цели за ликвидиране на сайта „Миротворец“. Нейни снимки и данни за година, място на раждане, профили в социалните мрежи и медийни публикации, както и личният й блог са добавени в базата данни от СБУ на 15 април тази година, пише obektivno.bg.
Сайтът е с вход за достъп на служители от украинските служби, както и чуждестранни служби, в който се събира информация за лица, които Украйна счита за врагове на страната. Като адрес на сайта са посочени Лангли, Вирджиния (където се намира централата на ЦРУ) и Варшава, Полша).

Диляна Гайтанджиева е известна с проруските си позиции и конспиративни теории, които защитава, но заслужава ли действително да бъде превърната в мишена, питат се мнозина.
"Българските медии не се интересуват, че български журналист е в списък за ликвидиране. Не съм изплашена, че съм в Миротворец" - коментира по този повод журналистката в Youtube.
През август миналата година един от журналистите в списъка Дария Дугина беше убита при бомбен атентат край Москва в автомобила си. За извършител Русия обвини агент на украинските служби. Военният кореспондент Владлен Татарски, чието име също е в списъка „Миротверец“, беше убит при взрив в кафене в Санкт Петербург. Момичето, доставило бомбата, разказа, че е изпълнявала задача от Украйна, като й било обещано, ако я изпълни успешно, да бъде взета на работа в украинска медия.
След смъртта на Татарски на сайта на „Миротворец“ се появи надпис към снимката му „Ликвидиран“. Списъкът обхваща стотици журналисти, политици, общественици от целия свят. Сред тях са унгарският премиер Виктор Орбан, хърватският президент Зоран Миланович, генералният секретар на „Амнести Интернешънъл“ Агнес Каламард, американският журналист от NBC News Киър Симънс, основателят на „Пинк Флойд“ Роджър Уотърс и стотици други.
Сред българите в черния списък с врагове на Украйна са и проф. Иво Христов, и доц. Валентин Вацев. Върховният комисар на ООН за правата на човека (OHCHR) призова Украйна да разследва сайта.
„Миротворец“ продължава работата си въпреки многократните искания от страна на ООН, посланиците на Г-7, ЕС и правозащитни групи да го затворят и въпреки че няма официален статут, той действа като допълнение към правителствените бази данни на контролно-пропускателните пунктове на Украйна. През 2018 г. германското външно министерство поиска от украинското правителство да изтрие уебсайта.
Страшна криза с жилищата в Атина и Солун
Късметът обича влюбените: Топ 5 романтични игри за Св. Валентин
Модел на "гонене" и "бягане" и други нередности в любовта
Дуа Липа: Раздялата е дезориентиращ процес, а приемането е част от възстановяването
"Това не го казвай! Докажи любовта с грижа" обединява десетки градове на 14 февруари
Западняците са все по-убедени - вървим към нова глобална война
Станислав Балабанов: Даренията на Васил Терзиев от 70-80 хил. евро не са декларирани от сдружението в "Петрохан"
Психолози идентифицираха нов тип личност - "отроверт"
Здравният министър на САЩ: Не се боя от микроби, като млад съм взимал кокаин от тоалетни чинии
Страшна криза с жилищата в Атина и Солун
13/02/2026, Петък 15:00
0
Украйна може и да е готова да се откаже от Донецк
Рекорден брой туристи от Румъния са посетили България през 2025 г.
Пуснаха Никола Барбутов срещу 5000 евро гаранция

https://myrotvorets.center/1523428-welcome-to-the-cia-project-website/
Welcome to the CIA project website!
Роджер Уотерс е в списъка за убийства на украинския уебсайт Myrotvorets:
https://myrotvorets.center/criminal/uoters-rodzher/
Диляна Гайтанджиева:
https://myrotvorets.center/criminal/gajtandzhieva-dilyana/
Даря Дугина е обозначена като „ликвидирана“ на сайта „Миротворец“.
https://psb4ukr.natocdn.net/criminals/24/bb/00/118-Платонова-Дарья-Александровна-1.a12635.jpg
Както показва Хал Търнър, когато потърсим за IP адреса на natocdn.net получаваме 152.152.31.120
Когато потърсим https://www.whois.com/whois/152.152.31.120 получаваме адреса на НАТО в Брюксел...
По-подробно (изберете горе вдясно бълг. език): "Украинският „списък за убийства“
https://www.globalresearch.ca/ukrainian-hit-list-publishes-names-addresses-alleged-russian-propagandists-turns-out-based-not-ukraine-but-langley-va-where-cia-headquarters/5794260
Може да прочете публикациите на БЪЛГАРКАТА Диляна Гайтанджиева с приложени документи директно на https://dilyana.bg и https://armswatch.com, защото "българските СМИ" никога не публикуват Диляна Гайтанджиева и предпочитат джендъризма и русофобията.
Например:
"Кой и как изнесе български оръжия за Украйна: документи"
https://dilyana.bg/кой-и-как-изнесе-български-оръжия-за-ук/
"The Pentagon Bio-weapons"
http://dilyana.bg/the-pentagon-bio-weapons/
Тя разследва например свинския грип Swine Flu A (H1N1) pdm09 като споменава, че 364 украинци умират заразени със свински грип, върху украинци се тестват също нови вируси на холера, хепатит, антракс, отровен ботулинов токсин, само един грам от който може да убие 1 млн души. Нейният много подробен материал за биолабораториите на Пентагона задава въпроса „Защо Пентагонът събира и изучава прилепи“, както и подробности за 11 военни биолаборатории на Пентагона в Украйна, както и Лугар, Грузия и Алма Ата, Казахстан. Пентагона има повече от 400 биолаборатории по целия свят. Само в Одеса 400 деца умираха всяка година по време на тестове на американски биологични оръжия, сега тестовете се правят на българи.
Както не всички знаят, правителството на #ПростоКиро подписа през март 2022, за стартиране на американски биологични опити в България с четиринадесет патогена (като антракс, Кримско-Конго треска, коремен тиф, лептоспироза и др) върху български войници, във Военна Болница на ВМА в София, за което предупреди Диляна Гайтанджиева:
http://dilyana.bg/пентагона-започва-биологически-експ/
Това "проруски позиции" и "враг на Украйна" ли е?
Това е удобно за евро-питеците защото те са бедни на въображение и глупави по природа, и не могат да измислят нищо друго.
Що се отнася до нациския сайт - всичко с времето си. И хитлер си мислеше че ще управлява света