Губим спора със Скопие със служебно 3:0
Искането на България да се впишат българите официално в конституцията на съседите все така изглежда като химера
Преди дни първият дипломат на Евросъюза Жозеп Борел категорично обяви, че двустранни въпроси между Скопие и София не може да обвързват членството на Северна Македония в общността, пише 24 часа.
Българският президент реагира остро на тази позиция, но вместо Брюксел да смекчи тона в полза на София, дойде второ подобно изявление - този път от германския канцлер Олаф Шолц:
Никакви нови условия освен вече договорените. Резултатът със Скопие може да стигне и до категоричното (и може би служебно с брюкселска помощ) 3:0, както е тръгнало. Защото в Северна Македония все по-силно се чува езикът на омразата към български представители, както и срещу хора с българско самосъзнание. Да не говорим, че и искането на България да се впишат българите официално в конституцията на съседите все така изглежда като химера.
Дали ще се наложи при това положение София да смекчи тона, все още не е ясно.
Студент по "Право" е абсолютен шампион на България в сумото
Гришо срещу 312-ия в света
Как да направим класическа българска чорба - рецепта за истински вкус
Макрон подкрепи ПСЖ преди "бурята"
Футболна бомба за Моуриньо и Реал
Как да приготвим традиционна българска баклава - рецепта от бабината кухня
Венци Стефанов каза за "рязането на глава"
Стоян и Гатев в центъра на събитията в "Ергенът", харесват една и съща жена
Домашен български хляб с квас
Драма с Виктор Орбан и Фидес, лидерът с оставка в джоба
"Свалям шапка на Наско Сираков"
Предстоят 3 почивни дни, заедно с децата - 3 идеи и то без екрани
