Фалстарт на делото срещу "Гробаря от Банкя"
Трима от близките на починалите не са редовно призовани
С фалстарт започна днес делото срещу траурния агент Георги Енев, обвинен в измама, свързана с кремация. Причината е, че трима от пострадалите са нередовно призовани. В залата се явиха 9 от 20 потърпевши. На излизане от съдебната зала Георги Енев съобщи, че не се чувства виновен и че не той е извършил това, а друг, чието име щяло да стане ясно по-късно. Ново разпоредително заседание ще има на 10 октомври.
От прокуратурата съобщиха, че са внесли в съда обвинителен акт срещу Енев за това, че в периода от 8 януари 2020 г. до 13 май 2022 г. в София и Банкя е измамил 19 души. Причинената вреда на измамените е за общо 28 230 лева. Енев вземал пари от близките, но вместо да кремира починалите, той ги заравял в землището на с. Клисура, близо до тамошното гробище.
Към момента са открити 12 от 20 трупа, 8 тела не са намерени. Няма данни и те да са били кремирани в трите крематориума в страната - в София, Пловдив и Варна, посочи през април районният покурор на София Невена Зартова.
Тя посочи, че хората са го смятали за собственик на погребална агенция, но реално не е бил такъв. Познавали го с прозвището "Гробаря". Също през април стана ясно, че най-малката сума, заплатена на погребалния агент за кремация е 780 лева, а най-голямата - 3500 лева.
Сноубордистката Малена ни вдъхнови преди зимната Олимпиада - форумът започва скоро
Знаете ли кой е най-тузарският град в света? Всеки 12-ти жител е милионер
Любослав Пенев отново у дома
Социолог с "бомба" за Радев и Борисов
Ренар попиля Диас за пропуска на зимата
Лидерът на Гренландия със смразяващи думи
Чарли Шийн изпепели 147 милиона долара - фалитът чука на вратата
Тези три зодии ще изживеят звездния си миг през февруари 2026
Корупция или крайна предпазливост? Съдия зазида 350 000 евро в дома си
Две съставки, които могат рязко да подобрят здравето ни
Маймуна с памперс шокира софиянци - как да реагирате при среща
Трима спипани с фалшиво евро, банкнотите са едри
