Херо сдава поста поради лекарска забрана
Лекарска забрана е станала причина Димитър Димитров да сдаде поста старши треньор на „Черноморец”. Самият той първоначално не е желаел да се оттегля. Както вече информирахме, негов заместник ще бъде Станимир Стоилов-Мъри. Димитров обаче ще остане в щаба като консултант. Мъри беше обещал да дойде на „Лазур” в четвъртък на мача с „Миньор”, но спешен ангажимент в последния момент отложи идването му в Бургас.
Ветото над Херо е наложено от клубния лекар Росен Харизанов. Димитров не искал да прекратява занятията си с „акулите” и не се вслушвал в думите на доктора, който обаче алармирал ръководството, че треньорът трябва да спазва аскетичен режим след проведената му химиотерапия в средата на миналата седмица. След подобни медицински интервенции имунитетът на човешкия организъм отслабва. Забраняват се контакти с повече хора и задържането във външна среда, тъй като дори и най-безобидният вирус може да доведе до сериозни усложнения.
След сигнала на д-р Харизанов клубният собственик Митко Събев и изпълнителният директор Пламен Киряков успели да убедят Херо, че за него по-важно на този етап е да си гледа здравето, отколкото футбола. Осъзнал сериозността на положението, Димитров сам посочил Мъри за свой заместник, тъй като двамата са приятели от години насам.
Херо започна да се лекува от рак в стомаха и периодично ще се подлага на химиотерапии в клиника във Виена. Съобразно ефекта от интервенциите ще се прецени дали да му бъде направена операция или не.
Лесен начин да приготвите българска мусака - стъпка по стъпка
Този трик помага за намаляване на вредите от продължителното седене
Съдия зове за промени в закона, за да не е ВСС магнит за службогонци и прокурорите да не са на каишка
Драма на пешеходна пътека, майка и дете в болница
18-годишен остана без книжка, летя със 138 км/ч в роден град
Спортна сензация: Иван Димов пред Карлос Насар, но не съвсем
Президентът Йотова скърби за Михаил Заимов
Прическите за пролетта: Лесни за поддръжка и стилни решения
Успех за каратистите от КК „Сансай” на международния турнир в Истанбул
Oтглеждане на тийнейджър, по време на менопауза - 5 стратегии за оцеляване
Емили Блънт: Страхувах се от Мерил Стрийп, докато снимах „Дяволът носи Прада"
Всички партии с място на първия ред в новия парламент
