×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Сделка за $10 млрд.! САЩ продават ракети, дронове и гаубици на Тайван
  • Гъpция изплaти пpeдcpoчнo чacт oт дългoвeтe cи ĸъм ĸpeдитopитe oт EC
  • ПСЖ стъпи и на световния трон
  • Кокичета цъфнаха в Смолян дни преди Коледа
  • АПС и МЕЧ при президента за консултации
  • Желязков замина за Брюксел за редовното заседание на Европейския съвет
  • България представя първите си осем изтребителя F-16
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ремонтират сградата на Спортното училище в Бургас за над 6 млн. лв. 


Ремонтират сградата на Спортното училище в Бургас за над 6 млн. лв. 
За много кратък срок успяхме да съберем нужната документация и да кандидатсваме за финансиране, каза директорът Янчо Стойчев
22 Юни 2023, Четвъртък, 17:59 ч.
Автор: Емел МАХМУД

Междувременно продължава работата и по проекта за строителството на нова сграда

Сградата на Спортното училище „Юрий Гагарин“ ще бъде ремонтирана за над 6 млн. лв. Ръководството на учебното заведение е кандидатсвало за финансиране с проект по плана за възстановяване и устойчивост, като си партнира с Община Бургас и Министерството на спорта. Това каза пред Флагман.бг директорът на училището Янчо Стойчев. 

„Ние сме кандидатвали за близо 6 млн. лв., което е максималната стойност. От Община Бургас отпускат 400 хил. лв., а от Министерството – 483 хил. лв. Сградата ще бъде обновена изцяло – тя ще бъде санирана, ще бъдат въведени мерки за енергийна ефективност, достъпна среда. Крайният резултат ще бъде много красив и полезен за всички“, каза още Стойчев. 

Крайният срок за кандидатстване е бил миналия петък – 16 юни. От училището, заедно с партньорите по проекта, са успели в рамките на един месец да съберат цялата необходима документация за нужните точки. 

„Създадохме много добър екип съвместно с Общината и Министерството на спорта, свършихме много работа за кратко време. Вярвам, че ще ни одобрят за финансиране“, добави директорът на Спортното училище. 

Ръководството на учебното заведение продължава работата си и по другия, по-важен проект – строителството на нова сграда. Идейният проект е готов. 

„Проектът е в напреднала фаза, остава Министерството да намерят финансиране, а от Общината са се ангажирали за дофинансиране. Запознал съм министъра с проекта, документите са при него, трябва да се запознае с тях, а ведомството да обяви обществена поръчка за детайлен проект. Оптимист съм, вярвам, че нещата ще се случат. Това, че нямаме сграда е нашият  най-големият минус, но и най-големият плюс“, каза Янчо Стойчев. 

Проектът е за строителство на три сгради – учебен корпус, спортна инфраструктура за всички видове дисциплини, които се изучават в Спортното училище, както и общежитие. За реализирането му са необходими 31 млн. лв. 

„Кметът на Бургас г-н Димитър Николов е твърд в позицията си, затвърдил е помощта и подкрепата си за дофинансиране. Смятам, че с общи усилия ще се справим и с тази задача“, категоричен е директорът. 

Той допълни, че ремонтът и модернизацията на съществуващата сграда никак няма да е излишен, тъй като училището има право да я ползва до 2028 година, а след това тя ще бъде предоставена на Община Бургас.
 


В категории: Бургас


7
Коментара
7
Коментара по темата
7.
Ами
23.06.2023 07:46:19
1
0
Реално като погледнем,от тези 6 милки, реално ще влязат за ремонт 2 най много. Дано им стигнат.
6.
Sonq
23.06.2023 00:46:28
0
5
Qncho e na put da stane milioner.
5.
*********
22.06.2023 21:54:47
1
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
4.
Кавали
22.06.2023 21:54:31
1
12
15 000 РЗП ЛИ ЩЕ СТРОИТЕ БЕ,
СТРАШНА ПАСМИНА....
ТЦ,ТЦ...
3.
Haha
22.06.2023 20:59:10
1
24
6 млн. някой не познава парите . С тези пари ще се построят 2 такива училища !
С кой спорт се прочухме последните 30 год. , че забравих
2.
Бонко
22.06.2023 18:50:50
1
31
Браво и поздравления за ремонта на училището!
Последните няколко седмици и дори месеци наблюдаваме едно повишено насищане със събития - първи копки, рязане на ленти, нововъведения, строителство на нови корпуси, кампуси и клъстери, международни световни форуми и множество други. Да не би да идват местни избори?
1.
венсеромос
22.06.2023 18:12:16
6
31
Продължава СТАРА соц традиция да ОТГЛЕЖДАМЕ НИСКО ЧЕЛИ БАТКИ престъпници ножкари с анцузи ''Адидас''
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Корнелия Нинова: Превърнаха БСП в патерица на властта заради постове и пари Корнелия Нинова: Превърнаха БСП в патерица на властта заради постове и пари Бившият лидер на левицата обвини ръководството на БСП в предателство и съучастие в модела на Борисов и Пеевски, срещу който тя се бори от десетилетие В Бургас се събраха за пореден протест на пл. "Атанас Сиреков" (Обновена) В Бургас се събраха за пореден протест на пл. "Атанас Сиреков" (Обновена) Около 150 души са на площада сега Как се съставят годишни финансови отчети за 2025 г. следното въвеждане на еврото от 1 януари 2026 г. Как се съставят годишни финансови отчети за 2025 г. следното въвеждане на еврото от 1 януари 2026 г. След въвеждането на еврото в България на 1 януари 2026 г. счетоводството на предприятията ще се извършва в евро Кореспондентът на „Таймс” на Балканите който се пренесе за постоянно в София - Джеймс Баучер Кореспондентът на „Таймс” на Балканите който се пренесе за постоянно в София - Джеймс Баучер Статиите на „ирландецът с българското сърце“ са възможност английската общественост да се запознае със събитията в България Какво да правим с дребните пари при еврото - съвети от Л. Хампарцумян Какво да правим с дребните пари при еврото - съвети от Л. Хампарцумян Преходният период, ограниченията за плащане с монети и най-сигурните варианти за хората след 1 януари Първи случай в България: Живи корали са задържани на „Капитан Андреево“ Първи случай в България: Живи корали са задържани на „Капитан Андреево“ Екзотичните морски видове са открити в автобус от Турция за Северна Македония и са предадени за съхранение в музей Димитър Николов поздрави младите танцови таланти с европейски и международни успехи Димитър Николов поздрави младите танцови таланти с европейски и международни успехи Младите състезатели от КСТ „Бургас“ донесоха престижни отличия от първенства, проведени в морския град Железопътният тунел между България и Северна Македония трябва да е готов до 2028 г. Железопътният тунел между България и Северна Македония трябва да е готов до 2028 г. Проектът ще се изпълнява и управлява съвместно от двете държави под строгия надзор на Европейската комисия Полицията с мащабна организация и близо 20 КПП-та за протеста тази вечер Полицията с мащабна организация и близо 20 КПП-та за протеста тази вечер Ще има и оперативни лица сред протестиращите, които ще следят за нередности Валтер Папазки официално пое ЦСКА Валтер Папазки официално пое ЦСКА Смяната на собствеността е факт, но курсът остава същият - стабилност, инвестиции и високи спортни цели
Премиерът в оставка подкрепя репарационния заем за Украйна, но кой ще връща парите на Русия Премиерът в оставка подкрепя репарационния заем за Украйна, но кой ще връща парите на Русия Желязков заяви условна подкрепа за спорната схема със замразените руски активи, но остава открит въпросът кой ще плаща, след като Москва предяви претенции НС реши: Родителите на деца до 12 години - на гъвкаво работно време целогодишно НС реши: Родителите на деца до 12 години - на гъвкаво работно време целогодишно „За" промените в Кодекса на труда гласуваха 166 народни представители Почина легендарният военен кореспондент Питър Арнет Почина легендарният военен кореспондент Питър Арнет Името му става световноизвестно през 1991 г., по време на първата война в Персийския залив Евростат: Годишната инфлация в България през ноември е над средната за ЕС и еврозоната Евростат: Годишната инфлация в България през ноември е над средната за ЕС и еврозоната В Европейския съюз годишната инфлация през ноември 2025 г. е 2,4 на сто, което е спад спрямо 2,5 на сто през октомври Черноморец Бургас къса с четирима Черноморец Бургас къса с четирима Това са Калоян Кръстев, Стефан Трайков, Павел Георгиев и Тодор Чаворски "Купи и дари" за 17-а поредна година ще подаде ръка на нуждаещите се "Купи и дари" за 17-а поредна година ще подаде ръка на нуждаещите се Целта на проявата е да бъдат подпомогнати социално слаби семейства и хора в неравностойно положение с хранителни продукти и домакински консумативи от първа необходимост САЩ отчитат обратна миграция за първи път от десетилетия САЩ отчитат обратна миграция за първи път от десетилетия Мигрантите се завръщат у дома, оставяйки повече жилища и работни места за американците, каза той Сръбски бос загина загадъчно в Москва Сръбски бос загина загадъчно в Москва Според медиите сръбските разузнавателни агенции са изпратили доклад до Вучич относно „подозрителната смърт“ на Радомир Куртич Тежко въоръжени полицаи нахлуха в автомобил и арестуваха седем души в Сидни Тежко въоръжени полицаи нахлуха в автомобил и арестуваха седем души в Сидни Мъжете са обвинени в планиране на акт на насилие на плажа Бонди, само дни след смъртоносната терористична атака Акция с ръст от 55 000% за 20 месеца! Без производство, без служители - и все пак милиарди Акция с ръст от 55 000% за 20 месеца! Без производство, без служители - и все пак милиарди ази индийска компания шокира света с най-голям скок на акции
Владимир ПУТИН Владимир ПУТИН Eвропейските лидери са малки прасета Виц на деня Виц на деня - И сега не ти ли е тъпо, че жена ти отиде да живее при съседа?
- Не!
- Защо?
- Защото сега аз съм съседа!
Виц на деня Виц на деня - Брат, как се разбираш с жена си?
- Абе мани! Даже поотделно правим с*кс...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не можем да променим картите, които са ни раздадени, а само начина, по който ще ги изиграем
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори