90-годишна италианка се яви на матура
Тя положи изпита, за да получи педагогическа диплома, която ѝ дава право да бъде учителка
90-годишната Имелда Старнини беше сред учениците, които се явиха на първата част от матурата в училище "Сан Франческо ди Салес" в градчето Чита ди Кастело. Любопитната новина предаде италианската новинарска агенция АНСА.
Жената, която на 3 февруари навършила 90 години, седна на ученическото бюро сред група младежи за първата част от изпита - писмен тест по италиански език. Тя положи изпита, за да получи педагогическа диплома, която, поне на теория, ѝ дава право да бъде начална учителка.
"В живота не се постига нищо без жертви и на моята възраст реших да се подложа на изпитание и да се справя с този изпит", казва Старнини. "Това е цел, която винаги съм имала, но поради различни причини, свързани със семейството и работата, тя се отдалечи от мен“, допълва възрастната жена.
"Прегръщам всички тези прекрасни млади хора, които са тук с мен днес, и всички онези от цяла Италия, които са готови да преодолеят препятствията на изпита“, каза още Старнини и допълни: "Ученето, знанията и желанието да се учиш са неостаряващи и аз съм доказателство за това".
Левски е шампион след 17 години чакане: 27-ата титла се върна на Герена
Правителство до дни? Прогресивна България няма да бави мандата
Фалит на авиокомпания в САЩ: Скъпото гориво удря евтините полети
Село, изгоряло до последната къща, оживя във възстановка на Априлското въстание
Трагедия в Петрич: Прокурор заспа и автомобилът му падна в дере, жена загина
Бандити превзеха танкер край Йемен, плавателният съд поел към Сомалия
Иван Гайков: Пред Община Приморско се откриват сериозни възможности за развитие
Китай се опълчи на САЩ: Няма да спазваме санкциите за иранския петрол
Тръмп изтегля 5000 американски войници от Германия след остър спор с Мерц
Плувец мина 55 км сред 5500 крокодила и счупи световен рекорд
Китът Тими вече е на свобода след спасителна акция край Германия
Крис и Юлиян от „Молец“ се готвят за турне с „Параклис“
