Удостояват с Почетната значка на Община Бургас ученика, спасил двамата давещи се братя край буните
На 14 и на 9 години, двете деца бяха заклещени в тетраподите след рисково влизане в морето и само бързата реакция на Николай Христов допринесе за щастливата развръзка
Младият бургазлия, спасил от удавяне двама свои приятели при инцидент на плажа от 4 юни, е предложен за удостоение с почетната значка на Община Бургас. 17-годишният Николай Христов, който е ученик от СУ „Константин Преславски” в жк „Славейков”, е бил на точното място в точното време и само бързата му и решаваща намеса спаси Бургас от една жестока трагедия край буните до пристанището.
На 4 юни двама братя, съответно на 14 и на 8 години, влизат в бурното море в близост до пристанищния вълнолом. Вълните обаче ги понасят директно към бетонните тетраподи и те започват да викат. Това е началото на историята, която Флагман ви разказа още същия ден, а сега тя се превръща в основание общинските съветници д-р Георги Дракалиев и Николай Стоянов да предложат смелия младеж за удостояване с Почетна значка.
Всъщност 17-годишният ученик се хвърля в морето да спасява давещите се момчета. Не успява да ги извади от водата, защото въпреки тренировките по плуване, морето е толкова бурно, че самият той едва не се удавя. Той едва излиза от водата и докато се катери по тетраподите, звъни на тел. 112, за да съобщи за случващото се. Междувременно намира начин да застане максимално близко до децата във водата и успява да хване всяко от тях с по една ръка. Така Николай стои до пристигането на спешните екипи.
„Бързата и навременна намеса на смелия младеж за щастие доведе до спасяването на човешки животи, което заслужава адмирации и поощрение. Съгласно наредбата за символиката и отличията на Община Бургас, в подобни случаи заслужилите могат да бъдат удостоени с Почетната значка на Община Бургас. Тъй като такива постъпки трябва да служат за пример на всички, считаме, че е необходимио проявилият се бургаски ученик да бъде удостоен със знака”, аргументират се общинските съветници.
Предложението им ще бъде разгледано на предстоящата сесия на местния парламент в края на месеца.
23-годишна българка намерена мъртва в Солун
Бърза пица на тиган за 10 минути: Гениална рецепта без месене и чакане
Хичо загря в бургаска компания за ключов мач на Левски
Адска зима удари съседна Турция насред юли, тежка техника рине преспи
Half-Life 3 отново разпали слуховете, но Valve още мълчи
Разбиха зловеща мафия, заляла пазара с милиони фалшиви презервативи от Китай
Водата крие две лица: учени откриха следи от две различни структури в молекулите й
Гърция раздава по 3000 евро за бележка от магазина, вижте как да ги вземете
Създателят на „Черна писта“ влиза с бутонките в здравеопазването с „Диагноза България“
Апелативният съд осъди Марин Льо Пен, но ѝ позволи да се кандидатира за президент
Бомба в парламента седмици преди вота: Изхвърлят изцяло хартиената бюлетина
Софийският университет избира нов ректор, трима професори влизат в битката
