Сигнал до Флагман.бг: Оправете камерите на граничните пунктове, не работят с месеци
Не знам кой отговаря за тях, но са много полезни за пътуващите, особено сега, когато трафикът е натоварен, пише бургазлия
Камерите за наблюдение на ГКПП „Малко Търново“ и „Лесово“ не работят от месеци. Фирмата, която отговаря за тях, няма да е лошо да ги обнови. Това пише читател в рубриката ни „Вашият сигнал до ФЛАГМАН.БГ“.
Става въпрос за платформата free-webcambg.com, която показва в реално време стотици точки от страната. Така хората могат да бъдат информирани за трафика в големите градове, за времето и обстановката на морето и по планините. Много хора, пътуващи до близките държави, именно оттук следят за ситуацията по границите. За Турция обаче картината не е актуализирана от много месеци.
„Пътувам много често до южната ни съседка по работа. За съжаление обичайните задръствания на границата на „Малко Търново“ започнаха. Понякога прекарвам часове в чакане. Обработката на документите става много бавно, пътуващите са много, работи само едно гише и е ад. Да не говорим и за автобусите, които пререждат колите и изсипват 40-50 човека. И така ни започват мъките. От Бургас ни е много по-удобно да ползваме именно този пункт, но ако имаме възможност да следим актуалната обстановка, ще изберем другия пункт – този на „Лесово“. Въпреки че е по-далеч от Бургас, поне там има някаква организация и преминаването става много по-лесно и бързо. Но защо да си причиним едни 70 км отгоре, ако на ГКПП „Малко Търново“ е спокойно и сме информирани. Не знам кой отговаря за тези камери, но хиляди шофьори ще сме благодарни, ако бъдат актуализирани“, пише нашият читател.
На сайта на платформата е отбелязано, че камерите, събрани там, са собственост на различни фирми, хотели, обществени организации, предприятия, общинска охрана или частни лица със свободен достъп до всички.
Плъхове и смрад тормозят цял блок, институциите безсилни пред частен апартамент
Бивш съветник на Пентагона даде на Киев още два месец
Почитаме Преображение Господне, вижте кой има имен ден
Краят на август сбъдва стара мечта на две зодии
Емили Тротинетката показа новия си любим от Истанбул: Казва се Танк
Ограничават движението по АМ "Тракия" към Бургас на 6 август
Слънчевото затъмнение на 12 август отваря нов път пред 5 зодии
Шокиращо: Син държал тялото на баща си във фризер 2 години и половина заради пенсията
Държавата затяга контрола: Треньорите вече упражняват регулирана професия
Парламентът заделя над 1 млн. евро за самолетни билети, в списъка е и Москва
Екшън: Мъж бяга от полицията със самоделно електрическо бъги (СНИМКА)
Германия губи работниците от Източна Европа: 45 000 повече си тръгнаха

Колко е от Бургас до Лесото и Истанбул и колко е от Бургас до Малко Търново и Истанбул. Смяташ ли ги.
Прав е човека.