×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Взривове в Кривой Рог и Одеса, кратери по улиците на Краматорск след ракетен удар


Взривове в Кривой Рог и Одеса, кратери по улиците на Краматорск след ракетен удар
Тежки боеве на север от Бахмут и в Запорожието. Армията на Украйна атакува, но контранастъплението не носи очакваните резултати засега
15 Юни 2023, Четвъртък, 07:20 ч.
Автор: Флагман.Бг, снимки: УНiАН и Телеграм/Операция Z: Военкоры Русской Весны

Американският Институт за изучаване на войната съобщава за бавно придвижване на армията на Украйна в Запорожието и край Бахмут

Украинските власти съобщиха за експлозии този нощ в Кривой Рог и Одеса, съобщава БТА.

Тези два украински града станаха мишена на смъртоносни руски обстрели през последните дни.

"Кривой Рог.  Експлозии", написа в "Телеграм" председателят на градския съвет Олександър Вилкул.

Броят на убитите при руската ракетна атака срещу родния град на украинския президент Володимир Зеленски в сряда междувременно достигна 12, след като един от ранените почина в болница вчера, отбелязва ДПА.

Експлозии отекнаха тази нощ и в Одеса на югозапад.

Системата за противовъздушна отбрана се е задействала, каза говорителят на областната военна администрация Сергий Братчук, цитиран от агенция Укринформ.

"Одеса. ПВО работи! Бийте ги, братя!", написа Братчук в "Телеграм".

Вчера украинската армия съобщи за трима убити цивилни при руски ракетен удар по Одеса.

Тази нощ отекнаха експлозии и в Харков на североизток.

Тази нощ бе обявена въздушна тревога в 12 от 24-те украински области, показва справка на ТАСС.

В началото на този месец Украйна започна своята дългоочаквана контраофанзива за отвоюване на окупирани от Русия територии. Киев твърди, че настъплението му е успешно, а Москва отрича. На този фон Русия продължава да извършва всеки ден атаки с ракети и дронове.

Също вчера трима цивилни бяха убити при руски ракетни удари по Краматорск и Константиновка в Донецка област, съобщи ръководителят на военната администрация в източния украински регион Павло Кириленко, цитиран от ДПА.

Ден по-рано шестима души загинаха при руски обстрел по автомобил в Сумска област, Североизточна Украйна.

 

Междувременно заместник-министърката на отбраната на Украйна Ханна Маляр заяви, че Русия е понесла тежки загуби от началото на нейната контраофанзива, предаде ДПА, цитирана от БТА.

"Въпреки фалшивите руски съобщения, които твърдят противното, украинската армия даде много по-малко жертви при своето настъпление в сравнение с окупаторите", написа в "Телеграм" Маляр.

 

Според нея руските загуби са близо девет пъти повече от украинските при източния град Бахмут, а в Южна Украйна съотношението е над пет към едно.

През последните дни министерството на отбраната на Русия неведнъж обяви, че неговите сили са спрели украинското контранастъпление и са причинили многобройни жертви на другата страна.

Руският президент Владимир Путин спомена за "катастрофални загуби" на украинската армия.

Ханна Маляр отхвърли тези твърдения като дезинформационна кампания, целяща да деморализира украинските войници и общество.

Изявленията и на двете страни в конфликта не са потвърдени по независим път.

 

Медии съобщават, че украинската армия е постигнала малък напредък при своята контраофанзива, която започна в началото на този месец, отбелязва ДПА.

Украинските сили продължават контранастъпателните операции на поне три фронта и постигнаха напредък на 14 юни, пише в доклад на американския Институт за изучаване на войната, цитиран от информационната агенция УНiАН.

Американските анализатори цитират отново Анна Маляр, която твърди, че Въоръжените сили на Украйна напредвали с около 200 до 500 метра край Бахмут и от 300 до 350 метра в Запорожието.

Боевете продължават в западната част на Донецка област, особено край Макаровка, и в западната част на Запорожка област южно от Орехов, пише УНiАН.

 

Руският Телеграм канал „Операция Z: Военкоры Русской Весны” потвърждава, че се водят тежки боеве по линията Васюковка-Раздоловка (край Соледар). Публикувана е и карта, на която се вижда, че Клящеевка все още е в ръцете на руската армия. За селото се водят сражения от няколко седмици. 

Придвижването на украинската армия е затруднено и в Запорожието. Тези дни тя отново превзе Макаровка, но хълмовете край селото са в ръцете на руснаците и оттам те обстрелват лесно позициите на уркаинските бойци. Урожайное пък все още е под контрола на руската армия, както и Ровнополе. 

 




Сбогуваме се с този сериал
Сбогуваме се с този сериал 14/06/2025, Събота 19:00 0
Тир удари каруца, уби коня
Тир удари каруца, уби коня 14/06/2025, Събота 18:40 3
12
Коментара по темата
12.
me
15.06.2023 12:01:55
1
1
Това под мен е една голяма лъжа :)
11.
soroZ
15.06.2023 10:16:22
2
2
Пригожин към руския народ: Путин и политическият боклук ви крадат в услуга на шепа олигарси


ТЕЛЕГРАМ - Евгений Пригожин обяви, че е мислел Владимир Путин за приятел, но в последните седмици е осъзнал, че руският президент служи на частни интереси, а не на руския народ.

Финансовият благодетел на Частната военна компания "Вагнер" обяви, че Алексей Навални е прав и се покая за това, че в услуга на статуквото си е затварял очите за палата в Геленджик и срещите в Осемте джуджета.

Той се обърна към руския народ в сърцераздирателно видео, в което каза следното:

Скъпи руснаци, чеченци и други подобни,

Днес аз се обръщам към вас с едно много сериозно послание. Искам да ви разкажа за това, което се случва зад гърба ви, докато вие страдате от бедност, безработица, замърсяване и цироза. Чуйте истината за това как Путин и неговите приближени използват вашите пари, вашите ресурси и вашето доверие за своя лична облага.

Вие знаете ли, че Путин е най-богатият човек на света? Той притежава около 200 милиарда долара, които са скрити в офшорни компании и фондации, докато вие обеднявате с всяка секунда. Тези пари са откраднати от вас - от данъците ви, от продажбата на нефт и газ, от корупционни сделки. Путин не работи за благото на Русия.

Обградил се е от раболепен политически боклук. Хора, които го подкрепят и изпълняват неговите заповеди без да мислят за последствията. Те управляват парламента, правосъдието, медиите, армията, разузнаването и всички други институции. Те са хората, които подават лъжливи информации, подтикват към насилие, преследват опозицията и потискат свободата на словото.

Путин отдалечава Русия от цивилизования свят и я е превърнал във втора Северна Корея. Руският народ можеше да е културен, икономически и политически двигател на обединена Европа, но сега е посмешище дори за най-бедните азиатски страни като Афганистан.

Има начин да променим това! Има начин да спрем Путин и неговите слуги да ви крадат и да ви лъжат. Има начин да освободите Русия от тиранията и да я върнете към демокрацията и просперитета. Този начин се нарича операция “Чисти ръце”.
Операция “Чисти ръце” е инициатива, която аз започнах след като се вдъхнових от примера на българския главен прокурор Иван Гешев. Той е човекът, който смело се зае да разследва и да наказва олигарсите и корумпираните политици в България. Той е човекът, който започна операция “Чисти ръце” в България, която има за цел да почисти държавата от престъпници и да възстанови правовата държава.

Аз реших да направя същото за Русия. Аз реших да използвам своя опит и ресурси като основател на частната военна компания “Вагнер” за да разкрия и да разоблича престъпленията на Путин и неговите приближени. Аз реших да се обърна към руския народ, за да кажа това, което знам, и да ви призова за подкрепа.

Операция “Чисти ръце” е операция на народа. Тя не може да успее без вашето участие и вашата солидарност. Аз не мога да направя всичко сам. Аз не мога да се боря срещу цялата система на Путин. Аз не мога да гарантирам вашата безопасност или вашето бъдеще. Но аз мога да ви дам надежда. Надежда, че има друг път за Русия.

Надежда, че има друг лидер за Русия.

Надежда, че има друг живот за Русия.

Про-кремълски медии побързаха да обяват Пригожин за соросоид и попитаха колко пари е получил от американското посолство, за да предаде Русия.
10.
До 5
15.06.2023 10:11:39
1
2
Ако имаш предвид,че комунизмът е лош,много те подкрепям.Другото е демагогия.
9.
Каиш
15.06.2023 10:05:52
4
3
Бой по украинските гадове бай до изчистването на земята от тях.Вън украинските боклуци от България.
8.
Пандира
15.06.2023 09:29:19
2
4
Ванга предрече "Руският Хитлер ке падне от човек в зелено"
7.
Лошо
15.06.2023 09:02:33
2
6
Всичко е по план, обаче...
Плана е копейкински, а рублата е тойлит пейпър.
https://www.dnes.bg/rusia/2023/06/14/ruskata-armiia-zapochva-da-izpitva-nedostig-na-visshi-komandiri.573083
Императора от Али Експрес седна на....
Милиционербудала аканъ апдал.
6.
Факти от родния пейзаж
15.06.2023 08:52:51
2
5
Децата на комунистите станаха първи евроатлантици и се борят срещу лошата Русия и диктатора Путин. Голяма демагогия!
5.
мутрафонова
15.06.2023 08:35:14
8
7
Рашняците спасяват украинците от нацисткото им правителство. Като ги пращат на оня свят. Хуманизъм по руски!
4.
Морския
15.06.2023 08:22:18
3
12
Няма как атакуващите да имат 9 пъти по малко загуби.
3.
Бай Димо
15.06.2023 08:14:13
2
0
Долара лети надолу, рублата стана световна валута. Вовата от Али Експрес събра в Кремъл руски военкори за да им каже, какво се случва на фронта. Те го изслушаха с тъжни и шокирани лица и един от тях си позволи да разкаже, какво реално се случва на фронта и завърши с убийствената фраза "как така изпод Киев се озовахме в Донбас и противника владее инициативата, като избира и решава, кога и къде да атакува". Вовата остана в шок!
https://www.dnes.bg/rusia/2023/06/14/ruskata-armiia-zapochva-da-izpitva-nedostig-na-visshi-komandiri.573083
Всичко върви по план, но плана е бушменски, дървен обикновенна хиоер вафла Москвич.
2.
Марк Твен
15.06.2023 08:10:11
6
12
Ялова офанзива, също като нашите либерали.
1.
Факти от родния пейзаж
15.06.2023 07:56:52
12
13
Децата на русофилите отдавна живеят на запад, а родителите им се борят срещу ЕС и НАТО. Голяма демагогия!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Любов за Скорпиона, а късметът се усмихва на смелите Везни Любов за Скорпиона, а късметът се усмихва на смелите Везни Хороскоп за деня – 15 юни 2025, неделя  Бургас догони София по търсене на имоти Бургас догони София по търсене на имоти Три квартала чупят рекорди по търсене и цени Търсят се нови директори в ключови училища в региона Търсят се нови директори в ключови училища в региона Свободни позиции в училища от Бургас, Айтос, Несебър, Карнобат и други Едно от момчетата, наръгани от Памела в Слънчев бряг е в кома, лекари се борят за живота му Едно от момчетата, наръгани от Памела в Слънчев бряг е в кома, лекари се борят за живота му Сестрата на пострадалия се свърза с Флагман.бг, за да разкаже потресаващи подробности за инцидента Тир удари каруца, уби коня Тир удари каруца, уби коня Катастрофата е станала в района на Бяла Слатина Първото издание на Ретро фестивала в Царево стартира с голям интерес Първото издание на Ретро фестивала в Царево стартира с голям интерес Арт улицата пред СУ „Н. Й. Вапцаров“ става сцена на вълнуващото пътуване назад във времето Боцка се от 24-годишна Боцка се от 24-годишна Това решение е продиктувано от желанието й да поддържа свеж и младежки вид Само това ни липсваше! Ескалация и в Косово Само това ни липсваше! Ескалация и в Косово Арестувани са били представители на сръбското вътрешно министерство и пенсиониран полицай Страни от ЕС обмислят забрана на социалните мрежи за подрастващи Страни от ЕС обмислят забрана на социалните мрежи за подрастващи Засега Брюксел не е проявил инициатива за законодателни промени, но няколко държави вече са пред консенсус по темата Ще спечели половин милион това лято Ще спечели половин милион това лято Хитовата певица ще реализира над 50 участия през месеците юни, юли и август и трябва да събере енергия
Известен милиардер почина по абсурден начин Известен милиардер почина по абсурден начин Той е председател на световния гигант за автомобилни части Sona Comstar Радев: Правителството налива значителни средства за пропаганда и реклама на еврото Радев: Правителството налива значителни средства за пропаганда и реклама на еврото Не ви ли тревожи фактът, че правителството налива средства в социологически агенции, за да му предоставят такива резултати, каквито то иска да види, коментира пред журналисти държавният глава Турист счупи „Стола на Ван Гог“ Турист счупи „Стола на Ван Гог“ Нелепият, но и шокиращ инцидент, е бил заснет от охранителните камери и набра огромна популярност, след като беше публикуван в интернет Сбогуваме се с този сериал Сбогуваме се с този сериал „Големият финал“ обещава емоционално, разкошно и достойно сбогуване с един от най-обичаните сериали на съвременната телевизия и кино Стрелба по щатски депутати в Минесота – един е убит, друг е ранен Стрелба по щатски депутати в Минесота – един е убит, друг е ранен Простреляни са в домовете си, вероятно от представящ се за полицай човек Откриха мъртъв българин в каравана в Гърция, разследват убийство Откриха мъртъв българин в каравана в Гърция, разследват убийство Според неофициалната информация е убит с огнестрелно оръжие Убиецът на съдия Фалконе излезе на свобода Убиецът на съдия Фалконе излезе на свобода Той беше осъден за над 100 убийства  Жени се за трети път Жени се за трети път Готви се пищна сватба и шеметен предбрачен договор Това са хитовите бански за дамите над 50 години Това са хитовите бански за дамите над 50 години Актуалните цветове са тъмносиньо, бордо, масленозелено и пясъчно златисто Качи се на яхта за милиони с богатия си съпруг Качи се на яхта за милиони с богатия си съпруг Бившата тв водеща и мъжът ѝ Тодор отмарят в Гърция
Костадин Ангелов Костадин Ангелов Не сме доволни от резултатите, които постига МВР Виц на деня Виц на деня - Скъпа, достави ми ор*лно удоволствие!
- Кво бе? Свирка ли искаш?
- Не ма! Замълчи малко!
Виц на деня Виц на деня Внучка след медения месец се хвали на баба си:
- Ходихме до Малдивите, Сейшелите, Баден Баден и накрая си починахме. Бабо, а вие с дядо къде ходихте след сватбата?
- В леглото, чедо. Хубаво беше, дядо ти не почиваше.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Петък в пернишка дискотека - буташ един, бият те двама
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори