×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Прощаваме се с Александър Александров – втория българин, излетял в Космоса, днес в 11:00 часа в Централния военен клуб в София
  • Трафикът през Ормузкия проток е най-нисък от седмици
  • Броят на жертвите на земетресенията във Венецуела достигна 4490 души
  • Огромен пожар в заведение в Банкок, има над 20 загинали
  • Над 20 държави вече ограничават достъпа до социални медии за деца
  • Яник Синер защити титлата си на „Уимбълдън“ след епичен финал срещу Зверев
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Тръмп аут от битката за Белия дом? Обвиниха го за притежание на секретни документи


Тръмп аут от битката за Белия дом? Обвиниха го за притежание на секретни документи
Доналд Тръмп твърди, че е разсекретил всички материали, които е отнесъл от Белия дом в Мар-а-Лаго
09 Юни 2023, Петък, 07:15 ч.
Автор: Флагман.Бг, Снимка: РОЙТЕРС

Той отдавна е най-голямата заплаха за Джо Байдън и корумпираната Демократическа партия, обявиха съратниците му

Доналд Тръмп обяви, че му е повдигнато обвинение във връзка с работата му с класифицирани документи - най-сериозната правна заплаха за президент на САЩ, съобщава Нова телевизия. 

Буря от криминални разследвания застрашава кандидатурата му за втори мандат в Белия дом.

„Корумпираната администрация на Байдън информира моите адвокати, че съм обвинен, изглежда заради измамата с кутиите", написа Тръмп на своята платформа Truth Social.

От Министерството на правосъдието нямаше незабавно потвърждение относно твърдението на Тръмп, въпреки че някои американски медии, включително „Ню Йорк Таймс”, се позоваха на източници, според които на Тръмп е повдигнато обвинение.

В поста си той заяви, че е бил призован във вторник във федерален съд в Маями. „Никога не съм мислил, че е възможно такова нещо да се случи на президента на Съединените щати (20 януари 2017 – 20 януари 2021 г.)", написа той.

На Тръмп са повдигнати седем обвинения, съобщиха за "Таймс". Те включват умишлено съхраняване на тайни за националната сигурност, даване на неверни изявления и заговор за възпрепятстване на правосъдието.

Тръмп, който следващата седмица навършва 77 години, многократно е отричал да е извършил каквото и да било нарушение.

Изявлението му дойде ден, след като американските медии съобщиха, че федералните прокурори са информирали адвокатите на президента, че той е обект на разследването за боравенето му с класифицирани документи.

Той е първият президент, който е обвинен в престъпление. В изявление след първите му публикации в Интернет съратниците му, които подкрепят кандидатурата на Тръмп за втори мандат, се възмутиха от това, което наричат "безпрецедентна злоупотреба с власт", и призоваха обвинителният акт да бъде отхвърлен.

Тръмп „отдавна е най-голямата заплаха и главната политическа цел за Джо Байдън и корумпираната Демократическа партия", се казва в изявлението им. 

Съюзниците му в Конгреса бързо се обединиха в негова защита, включително конгресменът Джим Джордан, който председателства съдебната комисия на Камарата на представителите.

„Това е тъжен ден за Америка. Бог да благослови президента Тръмп", каза той в изявление.

Някои депутати от Демократическата партия се изказаха след извънредната новина. Очевидното обвинение на Тръмп „е още едно потвърждение на върховенството на закона", заяви демократът от Камарата на представителите Адам Шиф.

„В продължение на четири години той се държеше така, сякаш е над закона”, добави Шиф. "Но той трябва да бъде третиран като всеки друг нарушител на закона", каза още той. 


 


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
13
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Радев бистри футбола с делегация на Барса Радев бистри футбола с делегация на Барса 13/07/2026, Понеделник 19:00 4
Тервел ИЛИЕВ След скандал в мрежата: Глобиха Александър Кадиев След скандал в мрежата: Глобиха Александър Кадиев 13/07/2026, Понеделник 18:53 6
13
Коментара по темата
13.
Божката
09.06.2023 19:47:19
1
1
Късам си ризата и си режа вените
12.
До 9
09.06.2023 11:07:00
4
3
Дебил джендърски,явно си забравил издевателствата над българите,от любимите ви украинци!Олигофрен прост!Че САЩ с кой не си е мерил пишките ми кажи?
11.
Абориген Балкански
09.06.2023 10:21:22
4
5
Тепърва глобалната демократична общност ще се сблъсква с т.н тоталитарен подход под крилото на всеобхватните глобални интереси на една отиваща си ера по подобие на комунизма / света вече не е това което беше през 20 век /
10.
ДРЕМЕ МУ НА ДЕДОВИЯ
09.06.2023 10:19:23
3
3
на бай ви Дончо.....върти си синЖира и си гледа кефа,пък вий си плямпайте до утре...все тая...не мое го стигнете и по два живота да имате....аре у лево.....
нещастници....!!!!!
9.
До 2
09.06.2023 10:13:38
3
4
Дебил възрожденски,явно си забравил като си мериха ядрените бутони със Северна Корея ??
8.
Един луд по-малко
09.06.2023 10:11:07
6
3
Айде у лево
7.
Тоз шестак е...
09.06.2023 09:00:41
9
6
Краварския костя ¦>
6.
ТБС
09.06.2023 08:50:01
12
14
Като чета коментарите по-долу заставам твърдо на страната на глобалистите и се надявам наистина ви изтрият от лицето на земята. Първо да ви изповаксинират, после да ви вземат всичко, за да сте щастливи, а накрая да гледате близките си, като най -послушните и безгласни роби, как се гърчат. За сведение бидонЯ изнесе огромно количество секретни документи, той и синът му са педофили, но вие се заслужавате точно такива да ви редят животеца жалък.
5.
Пийте белина :-)))
09.06.2023 08:29:23
16
23
Изнасял си секретни документи и се правиш на луд! Абсолютен тотален олигофрен и нефелник. Неслучайно избирателите на цончо и костя от максуда го харесват.
4.
До 3
09.06.2023 08:22:23
19
22
Явно пропускаш кой помогна на тръмпанара да спечели изборите, а? Никога повече хора зависими от русия, НИКОГА!
3.
Поредната мръсотия
09.06.2023 07:56:47
26
30
На бай Байгън и сие. Както нагло откраднаха изборите така сега се мъчат да не допуснат Тръмп до следващите. Това ясно показва положението, до което са докарали страната си и страхът от разплата. Колкото до Украйна, със или без щатите Украйна ще загуби. Контрата както винаги ще остане в градинката на сателитите, разбирай балъците като нас.
2.
До 1
09.06.2023 07:55:43
34
30
Вреден,че иска да предотврати трета световна война? Ти въобще,колко си малоумен бе дебил прост?
1.
Брао
09.06.2023 07:35:30
36
40
Смачкайте го тоя шизофреник, най-вредният президент на САЩ. Тоз ако дойде на власт, ще подари Украйна на путин и не само...!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Президентският вот през октомври: Първият голям тест за стабилността на управляващите Президентският вот през октомври: Първият голям тест за стабилността на управляващите Престоят във властта топи подкрепата на „Прогресивна България“, коментира политолог Димитър Николов: Емоцията е неописуема, Бургас отива на финал за Евровизия! Бангаранга Димитър Николов: Емоцията е неописуема, Бургас отива на финал за Евровизия! Бангаранга Той е сигурен, че морският град може да представи България на световно ниво Ще стане ли Айтос част от Сантяго де Компостела заради чудотворния извор край Пещерско Ще стане ли Айтос част от Сантяго де Компостела заради чудотворния извор край Пещерско Макар до Аязмото да не са открити свети мощи, вярващи от цялата страна се събират в навечерието на Илинден, защото са убедени, че водата е лековита НАП удари хитовите заведения по Южното Черноморие: Ноар и Калипсо под заплаха от запечатване НАП удари хитовите заведения по Южното Черноморие: Ноар и Калипсо под заплаха от запечатване Сред нарушителите са още бийч бар Елвира в Равда и Каса Реал в Свети Влас Мантинелите по АМ „Тракия“ са декоративни, вместо да спасяват човешки животи, те убиват Мантинелите по АМ „Тракия“ са декоративни, вместо да спасяват човешки животи, те убиват Клиентът ми е професионален шофьор с 35 г. опит, карал е на автопилот с 85 км/ч., предната гума се е взривила при 50 градуса температура на пътя, има неоспорими следи от джантата по асфалта АЕЦ „Козлодуй“ затъва в дългове, проф. Касчиев алармира за раздути обществени поръчки АЕЦ „Козлодуй“ затъва в дългове, проф. Касчиев алармира за раздути обществени поръчки Той намекна, че е бил махнат от борда на директорите заради една от тях, като уточни, че за не е заинтересуван крупен бизнесмен Лудост на АМ Тракия: Дете с крака през прозореца при 130 км/ч Лудост на АМ Тракия: Дете с крака през прозореца при 130 км/ч Белград връща Стоян Мавродиев на 14 юли, чака го арестът на НСлС Белград връща Стоян Мавродиев на 14 юли, чака го арестът на НСлС Бившият шеф на ББР ще получи лично обвинението по разследването за кредита от близо 150 млн. лева Разследване на Флагман: Как една фалшива жалба ще освети нелегална мрежа за доноси и клевети, от която пропищя Бургас Разследване на Флагман: Как една фалшива жалба ще освети нелегална мрежа за доноси и клевети, от която пропищя Бургас Флагман е амбициран да я разплете докрай и да отговори на най-важния въпрос - кой е създател на този обществен тумор и стои в сянката му Бургас изхвърли Варна и Пловдив, остава дуелът със София за Евровизия Бургас изхвърли Варна и Пловдив, остава дуелът със София за Евровизия Оценката е обхванала техническите характеристики на предложените зали, инфраструктурата около тях, изискванията на Европейския съюз за радио и телевизия и производствените стандарти на „Евровизия“
Хаос в Ормузкия проток: И Тръмп ще събира такси от корабите, а Иран удари US бази в 4 държави Хаос в Ормузкия проток: И Тръмп ще събира такси от корабите, а Иран удари US бази в 4 държави Цените на петрола скочиха рязко след мащабни американски бомбардировки и ответните атаки Огнен ад в Банкок: 28 загинаха в бар, десетки са в болница Огнен ад в Банкок: 28 загинаха в бар, десетки са в болница Пламъците тръгнали край сцената, а блокирани и неясно обозначени изходи превърнали евакуацията в капан Секс скандал съсипа живота на елитен съдия, намериха го мъртъв седмици след като го изхвърлиха от Световното първенство Секс скандал съсипа живота на елитен съдия, намериха го мъртъв седмици след като го изхвърлиха от Световното първенство 38-годишният Роб Диперинк не издържа на жестокия психически срив, след като ФИФА му отне най-голямата му мечта заради недоказано обвинение в Лондон Вълна от обири по гръцките плажове: Десетки българи ужилени само за два уикенда Вълна от обири по гръцките плажове: Десетки българи ужилени само за два уикенда Крадците разбиват автомобили край Халкидики, Аспровалта и Кавала, атакуват и вили посред бял ден Пуснаха Цветан Мирчев срещу 2000 евро, Илчо Боев остава с гривна Пуснаха Цветан Мирчев срещу 2000 евро, Илчо Боев остава с гривна Апелативният съд отмени постоянния арест на двамата обвиняеми, служителят по инвеститорски контрол ще бъде под домашен арест Европа плати кървава цена за рекордните жеги Европа плати кървава цена за рекордните жеги Над 9000 от допълнителните смъртни случаи са сред хора на и над 65 години, а Франция и Белгия отчетоха изключително високи стойности Търговският регистър заби: Фирми чакат по две седмици, сделки и кредити увисват Търговският регистър заби: Фирми чакат по две седмици, сделки и кредити увисват Агенцията по вписванията признава средно четири дни закъснение, а половината щатове за длъжностни лица по регистрацията са незаети Отвориха последния завет на космонавта Александър Александров Отвориха последния завет на космонавта Александър Александров Ирански вестник сложи Мелони, Тръмп и Нетаняху на мушка Ирански вестник сложи Мелони, Тръмп и Нетаняху на мушка Италия осъди публикацията като открита заплаха, след като световни лидери бяха представени като виновници за смъртта на Али Хаменей Прокуратурата: Отвлякоха 20-годишна жена и я принудиха да проституира в три града Прокуратурата: Отвлякоха 20-годишна жена и я принудиха да проституира в три града Мъж и жена са обвинени, че държали жертвата заключена, връзвали я с кабели и я пребивали, докато я водели по адреси на клиенти
Асен ВАСИЛЕВ Асен ВАСИЛЕВ Бюджетът на кабинета „Радев“ е по-лош от този на „Желязков” Виц на деня Виц на деня Жена пише на мъжа си:
"Скъпи, приготвила съм вечеря. Купи кренвирши, за всеки случай!"
Виц на деня Виц на деня - Колко тревомани са нужни, за да завинтят една крушка?
- 15 - един да я държи и 14 да пафкат, докато се завърти стаята.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Люта чушка, силна ракия и чужда жена са за хора със силни усещания.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори