БАБХ иззе 1 тон храна с изтекъл срок на годност
Изпратена е за унищожаване
Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) иззе и изпрати за унищожаване 1150,3 кг храни от животински и неживотински произход, съобщиха от пресцентъра на институцията. Това стана по време на акция, която се състоя между 29 май и 2 юни 2023 г.
БАБХ извърши 2330 проверки в обекти за търговия на дребно и заведения за обществено хранене в цялата страна. Проверките са по планов контрол, по сигнали и жалби, и тематични. Инспекторите от отделите "Контрол на храни" към Областните дирекции по безопасност на храните са издали 15 акта за административно нарушение и 134 предписания.
Основните констатирани нарушения са: предлагане на храни с изтекъл срок на годност, без документи за произход, без етикет на български език; несъответствия на сграден фонд, материално-техническа база, технологично оборудване и незадоволително хигиенно състояние; предлагане на храни, несъответстващи на Наредба 2/2021 г. за детското и училищно хранене; работещи обекти без да са вписани в регистъра по Закона за храните.
Гуардиола с последни думи като мениджър на Ман Сити
Кафето намалява стреса
Хамилтън се разрева заради Арсенал
Евакуират Рики Мартин на Балканите
Кои зодии са най-добри приятели - астрологичен гид
Летни десерти без печене - лесни идеи
Българка пощури полицията в Австрия и Германия
Огромен екшън в София, цял отбор ченгета задържа Марто Боксьора
Домашен хляб - лесни стъпки за пухкав резултат
Щастлив период за една зодия в края на май
22/05/2026, Петък 19:00
0
Гуардиола с последни думи като мениджър на Ман Сити
22/05/2026, Петък 18:30
0
Министър Илин Димитров събира бизнеса и институциите в Съвет за реформи в туризма
Случаите на полово предавани болести в Европа скочиха с 300%
