×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Лидери на близо 50 държави се събират в Ереван
  • Украински дрон удари жилищна сграда близо до центъра на руската столица Москва
  • На 4 май се навършват 123 години от гибелта на революционера Гоце Делчев
  • Съдът гледа делото срещу Станимир Хасърджиев за 17 престъпления
  • Идва истинската пролет
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Експлозия разруши стената на язовир Нова Каховка


Експлозия разруши стената на язовир Нова Каховка
Кадри от дрон показват как с огромна скорост от язовир Нова Каховка се изливат тонове вода
06 Юни 2023, Вторник, 08:24 ч.
Автор: Флагман.БГ

Украинският президент Володимир Зеленски свиква извънредно заседание на Съвета за сигурност

Експлозия разруши стената на язовир Нова Каховка в окупираната от Русия Херсонска област. Започнала е евакуация на населението в засегнатите над 80 населени места.

Кадри от дрон показват как с огромна скорост се изливат тонове вода. Очаква се ситуацията да стане критична в рамките на следващите часове. Южното командване на Украинските въоръжени сили обвини Русия за взрива. За разрушаване на язовирната стена и наводнения съобщава и контролираната от Кремъл агенция ТАСС.

Огромният язовир Нова Каховка блокира река Днепър нагоре по течението на Херсон. Градът е заплашен от хуманитарна катастрофа. Язовирът е източник на вода и за анексирания полуостров Крим, както и за АЕЦ "Запорожие". Украинският президент Володимир Зеленски свиква извънредно заседание на Съвета за сигурност.


 


В категории: Войната в Украйна


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
16
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Черноморец изпусна победата срещу Етър в Несебър Черноморец изпусна победата срещу Етър в Несебър 04/05/2026, Понеделник 10:40 0
Емел МАХМУД Над 42% по-скъп ток за бизнеса от днес Над 42% по-скъп ток за бизнеса от днес 04/05/2026, Понеделник 09:40 0
Емел МАХМУД Кога президентът ще връчи първия мандат Кога президентът ще връчи първия мандат 04/05/2026, Понеделник 08:46 0
16
Коментара по темата
16.
до бандеровец 11
06.06.2023 21:02:11
1
2
Това са заглавията от гръцки СМИ:
"Украинците взривиха язовир Каховка – Наводняват Херсон и спират водоснабдяването на Крим! (видео)
Украинците ще могат да атакуват след 72 часа районите на Херсон и Крим!"
https://www-pronews-gr.translate.goog/amyna-asfaleia/ektakto-oi-oukranoi-anatinaksan-to-fragma-tis-kakxovka-plimmyrizoun-tin-xersona-kai-ekopsan-tin-ydrodotisi-tis-krimaias-vinteo/?_x_tr_sl=el&_x_tr_tl=bg
"Защо беше взривен язовир Каховка - Ситуацията на Волендарския и Бахмутския фронт - Украинските загуби са големи
Киев спешно се нуждае от алтернативни „решения“, за да промени фактите срещу него"
https://www-pronews-gr.translate.goog/amyna-asfaleia/giati-anatinaxtike-to-fragma-tis-kakxovka-i-katastasi-sta-metopa-tou-voulentar-kai-tou-mpakxmout-megales-oi-oukranikes-apoleies/?_x_tr_sl=el&_x_tr_tl=bg
Руското министерство на отбраната: "Киев загуби 3715 души и 207 бронетранспортьора при контраатаката си - Какви са нашите загуби"
https://www-pronews-gr.translate.goog/amyna-asfaleia/enoples-sygkroyseis/rosiko-ypam-to-kievo-exase-3-715-andres-kai-207-thorakismena-stin-antepithesi-tou-poies-einai-oi-dikes-mas-apoleies/?_x_tr_sl=el&_x_tr_tl=bg
15.
No14
06.06.2023 20:56:22
1
1
Това не е война,това е сделка за земя, територия,влияние,природни и човешки ресурси
14.
Бенджамин Фулфорд
06.06.2023 20:50:27
1
4
Както отбеляза Бенджамин Фулфорд в седмичния си обзор:
Зеленски ще бъде разследван за „държавна измяна“ от украинското Държавно бюро за разследване
https://scotlandtoday-online.translate.goog/zelenskyy-to-be-investigated-for-high-treason-by-ukraines-state-bureau-of-investigation?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=bg
Не е изненадващо, че цялото тяло на Зеленски се тресеше странно по време на срещата с британския Сунак в Молдова. Това вероятно се дължи на страха от връщане в Киев, както и на симптомите на отказ от кокаин:
https://video.wordpress.com/embed/Whor59St
Украйна е световната столица на прането на пари, трафика на хора и отнемането на органи. На 14 април 2022г. украинският парламент прие закон 5610, който позволява на Украйна да изнася органи в чужбина. Тези закони бяха насърчавани от бившия действащ здравен министър Уляна Супрун и позволяваха на болници, затвори, военни части и сиропиталища да използват органите на всеки, за който се грижат, без тяхното съгласие.
Също така отбелязваме, че три четвърти от оръжията, изпратени в Украйна, се продават на международния черен пазар. Като пример можете да видите тук член на мексиканския картел, носещ противотанкова ракета Javelin, произведена в Съединените щати, която е била търгувана за наркотици, според мексикански източници.
https://benjaminfulford.net/wp-content/uploads/2023/06/cartels.webp
13.
Svako
06.06.2023 11:55:46
3
3
Други "източници в сянка " твърдят ,че унищожаването на стената е реципрочната на ядрен удар и им развързва ръцете.
Казано тетатет- дасвиданя кримский полуостров.
12.
Svako
06.06.2023 11:51:33
4
3
Това със взривената язовирна стена се отнася към чл. 56 от допълнителния Протокол на Женевската конвенция. Набори сме с тая Конвенция.
Цяла сутрин се дебатира в Европейския съвет - Шарл Мишел заяви, че унищожаването на гражданска инфраструктура ясно се квалифицира като военно престъпление и ЕС ще „изправи Русия пред правосъдието. Тоест - ще им се удържи кеш за нова стена.
Честито.
11.
За руския трол 9
06.06.2023 11:19:15
4
3
Я вземи да видиш видеото, преди да пишеш. Никъде по стената няма „разрушения по горната част на конструкцията“, както пишат в „достоверните“ ти цитати. Водноелектрическата централа липсва изцяло, като това може да стане само ако в нея е заложено огромно количество взривни вещества. Т.е. да е минирана, както отдаван се знаеше че е. Ясно е че руснаците са я взривили. Иначе щеше да има поне няколко неточни попадения и да се виждат повърхностни поражения от снарядите.
А относно “мръсните“ бомби, бъркаш украинците с руснаците. Те държат Запорожката АЕЦ и я подготвят за това.
10.
уточнение
06.06.2023 10:35:36
1
4
1. Дизайнът на хидравличната конструкция не позволява цялата маса вода да попадне в Днепър в даден момент, тя ще се оттича постепенно.
Все пак, в момента, нивото на водата при Нова Каховка се е повишило с 4 метра. Най-малко 80 населени места, които се намират надолу по течението на река Днепър, вече могат да попаднат в зоната на наводненията.
Според аварийните служби: 11 от 28 участъка са унищожени във водноелектрическата централа в Каховка.
Украинските бойци целят машинното отделение от цяла година, защото цивилните специалисти във водноелектрическата централа "Каховка" отдавна са заменени от руски военни инженери.
2. Няма заплаха от обезводняване на Севернокримския канал, тъй като главната станция на конструкцията се намира над язовира.
3. По-рано Володимир Рогов заяви, че разрушенията във водноелектрическата централа "Каховка" все още не представляват критична опасност за Запорожката АЕЦ, която също се снабдява от по-горно водохранилище.
9.
лъжите на Зеленски край нямат
06.06.2023 10:25:52
6
5
Руските СМИ уточняват: RT: Водноелектрическата централа "Каховка" беше ударена тази нощ, вероятно от РСЗО "Ольха".
Бойци от въоръжените сили на Украйна стреляха по водноелектрическата централа "Каховка" в нощта на 6 юни от ракетната система "Ольха". Украйна заплаши да взриви язовира миналата есен… една от причините руснаците да се изтеглят от Херсон м.г.
Ръководителят на администрацията на Новокаховка Владимир Леонтиев коментира разрушаването на водноелектрическата централа в Каховка. По думите му горната част на конструкцията е била разрушена по време на обстрел. "Имаше няколко попадения в два часа през нощта в горната част на водноелектрическата централа, където се намират сандорите, където директно се намират клапаните, и тя беше съборена". Леонтиев нарече "голямо щастие" това, че самият язовир устоя.
Също така според ФСБ: Украйна е подготвяла терористична атака на територията на Русия с помощта на "мръсни бомби. https://military.pravda.ru/news/1842672-ukraina_gotovila_grjaznuju_bombu/
8.
Urko
06.06.2023 10:13:36
1
0
Teq nisa u red
Sq 6e piqt fanta ot toaletnata
7.
Ясно е че руснаците са я взривили.
06.06.2023 09:11:47
8
12
1. Те държат контрола над стената. Украйна отдавна предупреди, че са я минирали.
2. Ако Украйна имаше сметка да я взриви, щеше да го направи преди да превземе Херсон, а не сега когато потопа ще затрудни контранастъплението им.
3. Пораженията са най-вече на територия контролирана от Украинците. Защо да си създават проблеми? Запада и да им даде пари за възстановяването, те едва ли ще са достатъчни.
4. Украйна няма нужда от тази криза. Тя планира да освободи своите територии, а Русия разбира че няма да ги бъде там. Малко им остава.
6.
Броненосеца Потьомкин
06.06.2023 09:11:28
9
5
Я сега да видим как плават леопардите... Хитро, а?
5.
До АЗ
06.06.2023 08:59:01
9
10
Ясно е кой! Който я държи. Вривовете са заложени в самата електростанция. Това с артилерийски обстрел нама как да стане.
4.
До 1
06.06.2023 08:57:02
20
14
Я си напъни мозъчето и се сети сам , кой има интерес язовира да бъде разрушен и Крим да остане без вода ?
А централата се охлажда не само от язовира, пък и в чий ръце е тя сега ?
Кой има интерес да се обяви хуманитарна катастрофа и да вземе още някой и друг транш парички?
3.
Страх ги тресе руснаците
06.06.2023 08:56:52
12
8
След нас ПОТОП...
2.
аз
06.06.2023 08:56:00
3
7
Кой я е взривил?
1.
Поредно доказателство
06.06.2023 08:41:12
15
22
по-тъпо племе от Руснаците ....няма
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ад край Пампорово заради пропадналия път! И по обходните трасета започнаха да закъсват автомобили Ад край Пампорово заради пропадналия път! И по обходните трасета започнаха да закъсват автомобили По обходните маршрути е натрупал много сняг В петък ще има правителство на "Прогресивна България" В петък ще има правителство на "Прогресивна България" След това следва същинската работа - законодателната, която ще бъде в Народното събрание. Първата стъпка ще бъде бюджетът за 2026 година Проф. Огнян Герджиков: Аз съм убеден, че това управление на Румен Радев ще бъде успешно и ще настъпи стабилност Проф. Огнян Герджиков: Аз съм убеден, че това управление на Румен Радев ще бъде успешно и ще настъпи стабилност "Радев има нужните качества", каза бившият председател на НС   Родители от жк „Лазур“ с призив към Община Бургас: Спасете парка пред „Краставицата“ Родители от жк „Лазур“ с призив към Община Бургас: Спасете парка пред „Краставицата“ Счупени пейки и амортизирани площадки посрещат десетки деца всяко лято Коли превзеха улица в „Меден рудник“: Къде е полицията, питат живущи в района (СНИМКА) Коли превзеха улица в „Меден рудник“: Къде е полицията, питат живущи в района (СНИМКА) Кола блокира пътното платно до бл. 48, друга е в зона на забранителен знак В28 Свлачището на пътя Пампорово-Смолян остава активно Свлачището на пътя Пампорово-Смолян остава активно По обходния маршрут има и свличане в село Стойките Правителство до дни? Прогресивна България няма да бави мандата Правителство до дни? Прогресивна България няма да бави мандата Консултациите при президента Илияна Йотова започват на 5 май, а първият мандат може да бъде връчен още същата седмица Загиналата при катастрофата край Гега е планинарка, разкриха и кой е прокурорът Загиналата при катастрофата край Гега е планинарка, разкриха и кой е прокурорът Жертвата е работела в кабелната телевизия в железничарския град Колко скоро ще чуем мантрата „Заварихме катастрофа – предишните са виновни“? Колко скоро ще чуем мантрата „Заварихме катастрофа – предишните са виновни“? Очакванията към новата власт звучат почти метафизично: да върне цените назад, да стабилизира нестабилното, да внесе ред в глобалния хаос. Реалността обаче е далеч по-прозаична Село, изгоряло до последната къща, оживя във възстановка на Априлското въстание Село, изгоряло до последната къща, оживя във възстановка на Априлското въстание Мащабна историческа възстановка припомни опожаряването на селото и подвига на местните родолюбци, сред които е съратникът на Левски Гатьо Шишков
Самолетът на испанския премиер кацнал принудително в Анкара Самолетът на испанския премиер кацнал принудително в Анкара Причината е технически проблем Мигрант закла 16-годишна в Испания Мигрант закла 16-годишна в Испания Според свидетели, преди това крещял обичайното: „Аллаху акбар“ Кой печели от войните по пътя на коприната? Проф. Витанов: Иран и Китай не може да бъдат победени Кой печели от войните по пътя на коприната? Проф. Витанов: Иран и Китай не може да бъдат победени Как се побеждава страна, в която след като аятолахът каже „Алах Акбар, идва американският Сатана“ и скачат 90 милиона срещу него, попита той Фалит на авиокомпания в САЩ: Скъпото гориво удря евтините полети Фалит на авиокомпания в САЩ: Скъпото гориво удря евтините полети Нискобюджетният превозвач спира дейност след провален спасителен план, а Европа се готви за по-скъпо лято и отменени полети Бандити превзеха танкер край Йемен, плавателният съд поел към Сомалия Бандити превзеха танкер край Йемен, плавателният съд поел към Сомалия M/T EUREKA е бил заловен край провинция Шабва, а властите работят за гарантиране на безопасността на екипажа Китай се опълчи на САЩ: Няма да спазваме санкциите за иранския петрол Китай се опълчи на САЩ: Няма да спазваме санкциите за иранския петрол Пекин обяви, че американските мерки срещу китайски рафинерии нарушават международното право и няма да бъдат признавани Никола Цолов с шампионски обрат в Маями: Победи ван Хупен с 0.170 секунди пред очите на Стоичков Никола Цолов с шампионски обрат в Маями: Победи ван Хупен с 0.170 секунди пред очите на Стоичков Той спечели втори пореден успех във Формула 2 след зрелищна битка до финала Тръмп изтегля 5000 американски войници от Германия след остър спор с Мерц Тръмп изтегля 5000 американски войници от Германия след остър спор с Мерц Решението поставя нов натиск върху Европа да увеличи разходите за отбрана и да поеме по-голяма отговорност в НАТО Плувец мина 55 км сред 5500 крокодила и счупи световен рекорд Плувец мина 55 км сред 5500 крокодила и счупи световен рекорд Анди Доналдсън преплува река Орд в Австралия за 11 часа и 51 минути, въпреки жегата, насрещния вятър и крокодилите във водата Китът Тими вече е на свобода след спасителна акция край Германия Китът Тими вече е на свобода след спасителна акция край Германия Той беше заседнал в Балтийско море, а доброволци го изведоха и му поставиха проследяващо устройство
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня - Защо жените отделят толкова много време и средства за външния си вид, вместо за развитието на интелекта си?
- Защото слепите мъже са много по-малко, от глупавите...
Виц на деня Виц на деня - Ти ме търсиш само за с*кс.
- Добре, ела утре... утре ще бъркаме бетон!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Караш ме да гася лампата по време на с*кс, а после ми се сърдиш, че не съм те познал на улицата!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори