Прокуратурата е прекратила разследването срещу следващия вътрешен министър
Калин Стоянов обаче, на пръв поглед парадоксално, обжалва това
Прокуратурата е прекратила разследването срещу шефа на ГДБОП Калин Стоянов, научи „Флагман“. 42-годишният бургазлия е номиниран за вътрешен министър в проектокабинета „Денков“, който се очаква да поеме изпълнителната власт другата седмица след разбирателството между ПП-ДБ и ГЕРБ.
На 23 декември 2021 г. главен комисар Калин Стоянов бе привлечен като обвиняем, понеже бил опитал да склони прокурор да наруши свое служебно задължение. Определената му мярка за неотклонение тогава бе „подписка“.
Припомняме, че това стана по повод разследването за „парите в чували“, които били авансово платени от държавата за строежа на магистрала „Хемус“ по времето на ГЕРБ.
Тогава прокуратурата влезе в остър конфликт с МВР. Причината бе спор как да се третира обвиняемият Борислав Колев. От ГДБОП, изглежда, настояваха прокуратурата да има по-благосклонно отношение към Колев, за да може той да проговори за хора, които са по-нагоре в схемата на евентуалното престъпление, свързано с „Хемус“.
Обвинението към Калин Стоянов бе, че „на висок тон се опитал да склони прокурор“ да се съгласи с искания на защитата. А те били да не се внася протест по определената мярка за неотклонение „домашен арест“ на Борислав Колев и да му се разреши да пътува извън страната.
По това време вътрешен министър бе Бойко Рашков, а главният прокурор Иван Гешев се считаше, че пази ГЕРБ и Бойко Борисов.
По неофициална информация на „Флагман“ от прокуратурата, в началото на тази година досъдебното производство срещу Калин Стоянов е било прекратено. Причината е, че е било установено, че той не е правил опит да склонява съответен прокурор да (не) прави нещо, а по-скоро е изразил мнение.
Прекратяването на досъдебното производство е било одобрено от Софийския районен съд. Наглед парадоксално, шефът на ГДБОП обаче е обжалвал това пред Софийски градски съд (СГС). Калин Стоянов бил недоволен не от това, че наказателното производство срещу него е прекратено, а от посоченото от прокурора основание. Целта на Стоянов вероятно е да изчисти напълно името си. Към момента се очаква решението на СГС.
Важно е да се отбележи, че досъдебното производство срещу Калин Стоянов бе под специален надзор на Апелативна прокуратура-София и Върховна касационна прокуратура. Т.е. вероятно и от там са дали „зелена светлина“ за прекратяване на разследването срещу шефа на ГДБОП.
Живот след смъртта: Жена видя Рая, срещна загубеното си дете и се върна да разкаже
Русе грее с 900 метра празнична светлина и нова коледна магия
Лекари без договор, пациенти без сигурност – защо бюджетът за 2026 е решаващ
Открит опасен микроорганизъм в мляко за кърмачета, изтеглят партиди от пазара
Властта се срива, Радев излиза напред
Откраднаха коледна елха от района пред училище в Радомир
Протест в Смолян срещу фотоволтаична централа: Жителите се опасяват за домовете и гората
Как евтините китайски дрехи заляха Европа
Въпросът остава: Кои са били хората, стреляли по деца в Сараево, като на сафари?
Тези хора да забравят за джинджифил, въпреки че се води суперхрана
Нова горивна схема затяга коланите: Бензинът в Иран вече не е даденост
Всички правим тази грешка: Тези ястия, стават по-здравословни, но чак на следващия ден

При последните разкрития по медиите за " работата" на прокуратурата, оставам с впечатление, че тя е превърната в орган за разчистване на сметки! Явно никак не е трудно да станеш обект на прокуратурата, особено ако си вършиш работата, но си нарушил нечии интереси!
Нямаш работа тук.
-----
Да бе :-)
По-скоро, за да не говори
Един про'с'так отговори: "ПП се бори с корупцията". Факт.
Кажете сега, гласувалите за ПП не са ли про'с'таци?!