Блинкен: Мирът в Украйна по условията на Киев
САЩ и съюзниците не трябва да подкрепят прекратяване на огъня
САЩ и техните съюзници не трябва да подкрепят прекратяване на огъня или преговори за прекратяване на войната в Украйна, докато Киев не набере достатъчно сила, за да наложи условията си, заяви вчера американският държавен секретар Антъни Блинкън, цитиран от Асошиейтед прес.
На фона на очертаващата се контраофанзива на украинските сили Блинкън каза, че ако сега бъдат взети предвид призивите на Русия и други страни, включително Китай, за преговори сега, това би довело до фалшив мир, който няма да гарантира суверенитета на Украйна и европейската сигурност, предава dnes.bg.
"Вярваме, че предпоставката за смислена дипломация и истински мир е една по-силна Украйна, способна да възпира и да се защитава от всяка бъдеща агресия", изтъкна Блинкън в своя реч във Финландия, която наскоро се присъедини към НАТО и има дълга сухопътна граница с Русия.
Блинкън отново изрази позицията на САЩ, че "прекратяване на огъня, което просто замразява сегашните линии", ще даде възможност на руския президент Владимир Путин "да затвърди контрола си върху завзетите територии, да си почине, да се превъоръжи и да нападне отново".
"Това няма да е справедлив и траен мир", предупреди американският държавен секретар.
Ако бъде позволено на Москва да запази контрола си върху окупираните украински територии, това ще поощри Русия и други потенциални агресори по света, категоричен бе Блинкън.
Стресът удря и през менюто: Кои храни и напитки е добре да ограничим
Италианско проучване: Полифлорният мед показа защитен ефект върху кожни клетки при UV стрес
Юксел Кадриев разтопи Венцислава с любовно послание от Атина
Край на автоматичния ръст на минималната заплата: Нов механизъм сменя досегашната формула
25/08/2026, Вторник 20:30
0
Тотнъм плати 75 млн. паунда за Савиньо, Манчестър Сити счупи трансферния си рекорд
Искате ли зимен Teen Boom Fest? 12 000 млади и родители застанаха зад каузата срещу фентанила
Гърция остава в капана на жегата: До 40 градуса днес, рискът от пожари расте
От Ламанша директно в Поморие: Цанко Цанков влиза в морето с деца и туристи за безплатни уроци
Радостин Василев влиза в битката за президент, МЕЧ издига Красимир Манов за вице
Малко Търново става духовен център: Започва Юбилейната година за поклонение в Светилището на Пресвета Богородица
НАП затяга контрола: Всеки внос на земеделска продукция ще минава през проверки
Голямата промяна за шофьорите е факт: 5 години щети ще диктуват цената на Гражданската

Дето се вика : Ну що твАритса !?
Това какво означава? Че Украйна явно губи войната - нещо,което янките и слугите им денонощно ни убеждават по тв екрани и сайтове,че не е така,даже е обратното. Още чакаме пролетната контраофанзива.Нищо,че дойде лятото.
За пръв път в историята губещата страна иска да налага условията по мира.