×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Прецедент! Франция забрани полетите на кратки разстояния


03 Юни 2023, Събота, 10:40 ч.
Автор: Флагман.бг

Под ударите попадат полети от Париж до Нант, Бордо и Лион

Първа в света, Франция забрани полетите на кратки разстояния. Мярката се отнася за вътрешни полети, като задължително условие е да има влак, който да предлага алтернативен превоз. Как французите приемат това решение?

“Ние сме първите, които го направиха”, поздравяват се френските управници и наричат приетото решение “изпратен сигнал” към света и “спазен ангажимент”. Конкретно, забраната касае част от вътрешните полети, при които има алтернатива за пътуване с влак, с продължителност не повече от 2 часа и 30 минути.

Всъщност, обществените мнения в страната по този въпрос са много разнопосочни. Целта на забраната е изхвърлянето на по-малко вредни емисии в атмосферата, но мнозина смятат, че тя е формалност, тъй като съкратените обеми на въглероден диоксид от спрените самолети ще бъдат незначителни.

Франция направи поредна, макар и малка, стъпка към по зелено бъдеще. Решението за спиране на кратките вътрешни полети е част от работата на гражданската конвенция за климата. Под ударите попадат полети от Париж до Нант, Бордо и Лион.

„Тази забрана за използване на самолети, когато има алтернативи с влак, за пътувания с продължителност до 2 часа и 30 минути, е първа в света. Това е избор, направен от гражданите, който правителството превърна в действие", заяви Оливие Веран, говорител на френското правителство.

Далеч от първоначалните амбиции за премахване на всички полети при наличие на железопътна алтернатива за по-малко от четири часа, мярката ще има ограничени последици по отношение на глобалното затопляне, но дава пример. „Това ще промени нещо на национално ниво, но, за да има глобален ефект, трябва всички да се включат. Добре е, че Франция по някакъв начин е движеща сила в Европа по този въпрос и задава тон и други страни да направят същото", казва Патрик.

С по-малко от 5000 годишни пътувания, тези полети представляват минимална част от вътрешния въздушен трафик във Франция, който генерира едва 0.5 процента от общите френски емисии въглероден диоксид.

Давид от своя страна намира мярката за много важна от екологична гледна точка и мисли, че е трябвало да се осъществи отдавна, особено след като има толкова много влакови връзки.

Докато се лишава от един замърсител, преди дни друг изплаши стотици парижани.

Тежки, черни кълба дим покриха небето над Париж, след като пламна текстилен склад край френската столица. Местните власти посъветваха хората да избягват района и да държат прозорците си затворени, но добавиха, че няма токсична опасност.


В категории: Животът


Коментари
Михаил ДИМИТРОВ Бивш топ полицай влезе в затвора Бивш топ полицай влезе в затвора 25/08/2026, Вторник 12:31 3
Михаил ДИМИТРОВ Жена удуши котка, глобиха я с 30 000 евро Жена удуши котка, глобиха я с 30 000 евро 25/08/2026, Вторник 11:00 3
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Прокълнатото злато на Родопите и легендата за Емин ага Прокълнатото злато на Родопите и легендата за Емин ага Легендата за Емин ага Хасковлията е само една от десетките истории за заровени богатства, кръвни клетви и пазители на съкровища в Кърджалийско На всеки един, независимо какъв прякор има, трябва да му е ясно кой управлява полицията На всеки един, независимо какъв прякор има, трябва да му е ясно кой управлява полицията Вътрешният министър заяви, че кадровите рокади ще продължат, докато МВР не гарантира "професионализъм, интегритет и лоялност" Бивш топ полицай влезе в затвора Бивш топ полицай влезе в затвора Делото е за кражбата на 382 134 кутии цигари, пазени като веществени доказателства, а паралелно с него остават въпросите около проверката в Психологичната лаборатория на МВР в Плевен Предстои международен детски футболен турнир "Купа Черно море" в Несебър Предстои международен детски футболен турнир "Купа Черно море" в Несебър Млади футболисти от България, Молдова и Румъния ще играят на стадионите в Несебър и Равда от 29 август до 3 септември Докато цялата полиция търси Стоян Колев, бургаският титкотър е на живо в тик ток Докато цялата полиция търси Стоян Колев, бургаският титкотър е на живо в тик ток Нямам никакво съмнение, че ще го задържим, каза вътрешният министър Иван Демерджиев в Бургас Пада маската на фалшивите профили! Нов регламент задължава социалните мрежи да предоставят всички данни до часове Пада маската на фалшивите профили! Нов регламент задължава социалните мрежи да предоставят всички данни до часове Европейският режим позволява директно искане на електронни доказателства от доставчици като Meta и Google Иван Демерджиев за рокадите в Бургас: Уволнени са, защото служеха на хора извън системата (ВИДЕО) Иван Демерджиев за рокадите в Бургас: Уволнени са, защото служеха на хора извън системата (ВИДЕО) Това е абсолютно нетърпимо. Аз като министър няма да допусна това нещо. Бургас е един от символите и това нещо трябва да приключи!, обяви вътрешният министър  Точно 4 години след трагедията: Бургас сведе глава пред Атанас Градев и Йордан Илиев (СНИМКИ) Точно 4 години след трагедията: Бургас сведе глава пред Атанас Градев и Йордан Илиев (СНИМКИ) Министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев призова съдебната власт най-после да приключи делото за гибелта на двамата доблестни полицаи Шок в системата на МВР! Уволниха четирима топ полицаи в Бургас (СНИМКИ) (ОБНОВЕНА) Шок в системата на МВР! Уволниха четирима топ полицаи в Бургас (СНИМКИ) (ОБНОВЕНА) Рокадата засяга ръководителите на отдел "Криминална полиция", "Икономическа полиция", "Охранителна полиция" и "Разследване" 13-годишно момче подпали 14 000 декара край Хасково, огънят стигна и до военен полигон 13-годишно момче подпали 14 000 декара край Хасково, огънят стигна и до военен полигон Пожарът вече е локализиран, шест екипа остават на терен, а материалите по случая ще бъдат изпратени в Районната прокуратура
Хороскоп за септември: Ето най-късметлийския ден за всяка зодия Хороскоп за септември: Ето най-късметлийския ден за всяка зодия Месецът носи няколко силни астрологични периода, а за всеки знак има дата, в която шансът за развитие, решение или ново начало е най-силен Слънчево изригване удари радиовръзките на Земята, NOAA отчете ниво R1 Слънчево изригване удари радиовръзките на Земята, NOAA отчете ниво R1 Смущенията са с най-ниската степен по петстепенната скала и засягат основно високочестотните комуникации в осветената от Слънцето половина на планетата Нетаняху с шокиращо разкритие: Иран се е опитал да убие един от синовете ми Нетаняху с шокиращо разкритие: Иран се е опитал да убие един от синовете ми Израелският премиер не посочи кой от двамата му синове е бил мишена, нито кога е бил осуетен предполагаемият атентат Земетресение с магнитуд 4,7 разлюля Вранча, трусът е само на 190 км от Русе Земетресение с магнитуд 4,7 разлюля Вранча, трусът е само на 190 км от Русе Сеизмичната зона в Румъния е сред най-важните за България, тъй като дълбоките трусове там се усещат на стотици километри Лисабон вече гони 7000 евро на квадрат, а луксозните имоти стигат 35 000 евро Лисабон вече гони 7000 евро на квадрат, а луксозните имоти стигат 35 000 евро Португалската столица остава под цените на Лондон и Париж, но недостигът на качествени жилища и скъпото строителство продължават да натискат пазара нагоре Жена удуши котка, глобиха я с 30 000 евро Жена удуши котка, глобиха я с 30 000 евро Тя е арестувана след сигнал от собственичката на животното, а случаят вече е пред прокуратурата на острова Космати гангстери превзеха Германия: Миещите мечки вече са около два милиона Космати гангстери превзеха Германия: Миещите мечки вече са около два милиона Четири енота са пуснати край езерото Едерзее през 1934 г., но генетичните изследвания разкриват още няколко независими популации Роботи вдигат щанги в Пекин, един се претърколи Роботи вдигат щанги в Пекин, един се претърколи Четири хуманоидни машини участваха в състезанието  Нетаняху: Иран се опита да убие един от синовете ми Нетаняху: Иран се опита да убие един от синовете ми Израелският премиер не уточни кой от двамата му синове е бил мишена и не разкри подробности за предполагаемия опит Поредно отлично представяне в Македония за Яхт клуб Черноморец Бургас и България Поредно отлично представяне в Македония за Яхт клуб Черноморец Бургас и България Роман Кононов затвърди впечатляващото си представяне от първата регата на фестивала, като отново спечели Генералното класиране и първото място при момчетата
Кирил ПЕТКОВ, лидер на ПП Кирил ПЕТКОВ, лидер на ПП Не се определям като ляв или десен - аз съм прагматик Виц на деня Виц на деня Свекърва буди снаха си:
- Хайде, снахо, ставай, твоите приятелки отдавна са будни и шетат.
- А твоите като са умрели отдавна, аз давам ли ти зор?!
Виц на деня Виц на деня - Напоследък толкова изчетох за вредата от пушенето и пиенето, че реших от утре да спра...
- Кое - пиенето или пушенето?
- Четенето!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Купих си апартамент в Центъра на 'зелена карта'. Вече 10 години е на 'жълти павета', ама поне майсторите казаха, че до 2030 г. ще са готови с банята
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори