Къде е гробът на Ботев? Овчар пренесъл костите му в църква
Не може да паркираме върху гроба на Левски и върху гроба на Ботев да никнат тръни, посочи Николай Иванов
Изследователят и автор на редица документални книги - историкът Николай Иванов, прави уникални разкрития в новата си книга. В нея той представя нови документи и факти за това къде е гробът на Христо Ботев.
"След 147 години отворихме укрити архиви в БАН. 50 години са укривани тези документи. Първо с Росен Петров направихме книга и показахме кой е убиецът на Ботев. Новата книга вече отговаря на българите къде, как и по кое време са погребани тленните останки на националния герой. Те са погребани край стените на църквата "Св. Троица" в Манастирски дол. Овчарят Вълчо Учиндолски е трябвало да измине голямо разстояние", разказа
"Научете се да работите с факти. Липсва логическо мислене в подготовката, с която се подхожда към историческите факти. Винаги проверявайте фактите", подчерта Иванов и разказа за убиеца и самото убийство на Ботев.
"Преди това имах щастието да намеря къде са документите за гроба на Левски. Обособихме гроба с точност до един сантиметър. Не може да паркираме върху гроба на Левски и върху гроба на Ботев да никнат тръни", каза още историкът пред Bulgaria ON AIR.
"Натрупа се много критична маса и обществото е останало или на ръба на пропастта, или падайки надолу в пропастта. Обособихме работна група под ръководството на кмета на Сухиндол. Решихме да се пристъпи час по-скоро към изграждане на подходяща пътека с информационни табели и да се постави паметна плоча", посочи Николай Иванов.
Национални и местни институции и експерти се обединиха в Бургас за борба с детския кибертормоз
Дъжд, бури и сняг през седмицата, какво време ни очаква на 14 февруари
Възрастна жена падна и се заклещи в сандък, пожарникари я спасиха
С минимална заплата българинът купува повече отколкото в Чехия, Латвия и Естония
Осъдиха строителна фирма да плати 760 хил. лв. обезщетение за загинал на работник
България е на дъното по оптимизъм за ЕС и на върха по страх от обедняване
Иззеха ракията на варненец, близо 2000 литра са конфискувани
Румен Радев: "Петрохан" е зловещият символ на разградената държава
Арестуваха британец, буйствал, ритал и обиждал полицаи на летището в София
Известеният любител на къпане в ледените води Васко Моржа е намушканият във Варна
3 зодии навлизат в период на хармония и вътрешен баланс
Осем души паднаха от гондола и пострадаха при сблъсък с туристическо корабче
