Сенатът на САЩ одобри закона за тавана на държавния дълг, фалитът избегнат
Промените предвиждат ограничаване на разходите, без тези за отбрана и отлагане на плащането на дълга за две години
Американският Сенат одобри закона за тавана на държавния дълг и така беше избегнат първи в историята фалит на Съединените щати, съобщава БНТ.
За законопроекта, с който таванът на дълга е над 31 трилиона долара, гласуваха 63-ма сенатори, 36 бяха против. Вчера законът беше одобрен и от Камарата на представителите. Гласуването стана само дни преди на 5 юни Съединените щати да обявят фалит.
Законопроектът е резултат от продължили седмици преговори между Байдън и председателя на Камарата на представителите Кевин Маккарти. Републиканците блокираха законодателството с искане за съкращаване на разходите. Гласуваните текстове предвиждат ограничаване на разходи, без тези за отбрана и отлагане на плащането на дълга за две години. По този начин федералният дефицит ще бъде намален с около 1 трилион и половина долара през следващото десетилетие.
Безплатен калкулатор спасява малкия бизнес от грешки с рестото в евро
Симеон Николов стана №6 в света, засипаха го с похвали
Кубрат Пулев изпадна от Топ 15 в световната ранглиста на BoxRec
Къде и докога можем да обменяме левове в евро без такса
Финландски политик поиска оставката на Урсула фон дер Лайен
Влизане на еврото и защо личната ни инфлация често е по-висока от официалната
Трагедия на Коледа: Две жени загинаха при пожари в домовете си
Измами при смяна на левове с евро: Какво трябва да знаете
Журналист прострелян пред дома си почина в болница
ЦСКА преотстъпва Иван Тасев и Георги Чорбаджийски - интерес от Берое, Ботев Враца и Пирин
Трагедия в Русия: Кола пропадна под леда на река Лена, има загинали
Стефановден и ангелското число 27: Ден на знаци, които променят живота на четири зодии
