ГЕРБ поискаха размразяване на преговорите за мандата на ПП-ДБ, но при нови параметри
Не може с 15% от народните представители да получиш цялата власт, обяви Томислав Дончев по отношение на ПП
ГЕРБ обявиха решението си за втория мандат за правителство на ПП-ДБ. Те поискаха преразглеждане на формата на кабинета с изявление в Народното събрание.
"Разговорите не са в ледена епоха. Няма обаче и слънчеви лъчи, които да разтопят ледовете", обяви Мария Габриел. "Разговори може да има само ако бъдат преосмислени форматът, съставът, личностите, моделът, принципите и доверието. За да не стигнем до ледена епоха, която освен нас ще замрази тотално и държавата, призовавам "Продължаваме промяната" и "Демократична България" за преосмисляне на всичко това, което изброих. Нека бъдем ясни. Разочарованието в обществото е огромно. Недоверието в партньорите ни е огромно. Страхът в администрацията е потресаващ. От тази криза се излиза само с усилие за доверие от страна на всички участници в обществено-политическия живот и цел. И ако истинската цел е да стабилизираме държавата и се погрижим за хората, то всеки трябва да направи крачка назад и предложим решение - работещо решение, което да носи обединение и стабилност. Мандатоносителят е на ход да търси и намери подкрепа", добави доскорошната еврокомисарка.
Зам.-председателят на ГЕРБ Томислав Дончев заяви от своя страна: "Освен всичко, което каза Мария - недоверие между партиите, липса на посока, липса на бюджет, липса на цел, - имаме и един нов феномен, имаме фактическа война между институциите последните седмици. Затова искам нещо, като много моля да не бъде приемано като ултиматум. Приемете го, ако искате, като приятелски съвет. Уважаеми колеги, сменете подхода! Така няма как да стане. Ако искате, вземете пример от нас. Ние направихме всички възможни и всички невъзможни компромиси. Няма да е с първия, ще бъде с втория (мандат). Няма да е с ярки политически фигури - добре, няма да е. Направете компромис! Не може с 15% от народните представители, да получиш цялата власт - имам предвид броя на народните представители на ПП. Не може, не е честно, не е европейско, не е демократично. Като отговорни за съставяне на правителство в момента, предложете друг формат! Говорете с нас! Говорете с другите партии, България трябва да има работещо правителство."
Гледайте тук:
За какво се харчат парите от глоби и фишове
Ректорът на Художествената академия проф. Георги Янков представя необичаен арт експеримент в Бургас
България пак ще прави автомобили!
Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия
Соня приготви пица по тази рецепта у дома и никога повече не поръча от ресторант
Шофьор на камион е с опасност за живота след катастрофа на АМ „Тракия“ край Ямбол
Младежи пострадаха тежко от токов удар при опит за селфи върху вагон
50-годишна софиянка седна зад волана с 2,53 промила край Бургас, задържаха я
Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия
Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето
Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието
Дневен хороскоп за 23 юни: Любовни изненади за Везните и Близнаците

Разликата, е че той ще продаде всичко на руснаците, вместо на еврогейовете и хамериканите.
Резултата ще бъде същия!
Закривай България.
Това което се случва в клетата ни държава е резултата от действията на всичките неграмотни идиоти ,които избирахме за политици през последните вече 34 години.
Лицемерие,демагогия,предателство, посредственост,шизофрения,безпринципност,слугинаж,безгръбначност,дебилизъм...........................
Циркаджииииииии