ГЕРБ поискаха размразяване на преговорите за мандата на ПП-ДБ, но при нови параметри
Не може с 15% от народните представители да получиш цялата власт, обяви Томислав Дончев по отношение на ПП
ГЕРБ обявиха решението си за втория мандат за правителство на ПП-ДБ. Те поискаха преразглеждане на формата на кабинета с изявление в Народното събрание.
"Разговорите не са в ледена епоха. Няма обаче и слънчеви лъчи, които да разтопят ледовете", обяви Мария Габриел. "Разговори може да има само ако бъдат преосмислени форматът, съставът, личностите, моделът, принципите и доверието. За да не стигнем до ледена епоха, която освен нас ще замрази тотално и държавата, призовавам "Продължаваме промяната" и "Демократична България" за преосмисляне на всичко това, което изброих. Нека бъдем ясни. Разочарованието в обществото е огромно. Недоверието в партньорите ни е огромно. Страхът в администрацията е потресаващ. От тази криза се излиза само с усилие за доверие от страна на всички участници в обществено-политическия живот и цел. И ако истинската цел е да стабилизираме държавата и се погрижим за хората, то всеки трябва да направи крачка назад и предложим решение - работещо решение, което да носи обединение и стабилност. Мандатоносителят е на ход да търси и намери подкрепа", добави доскорошната еврокомисарка.
Зам.-председателят на ГЕРБ Томислав Дончев заяви от своя страна: "Освен всичко, което каза Мария - недоверие между партиите, липса на посока, липса на бюджет, липса на цел, - имаме и един нов феномен, имаме фактическа война между институциите последните седмици. Затова искам нещо, като много моля да не бъде приемано като ултиматум. Приемете го, ако искате, като приятелски съвет. Уважаеми колеги, сменете подхода! Така няма как да стане. Ако искате, вземете пример от нас. Ние направихме всички възможни и всички невъзможни компромиси. Няма да е с първия, ще бъде с втория (мандат). Няма да е с ярки политически фигури - добре, няма да е. Направете компромис! Не може с 15% от народните представители, да получиш цялата власт - имам предвид броя на народните представители на ПП. Не може, не е честно, не е европейско, не е демократично. Като отговорни за съставяне на правителство в момента, предложете друг формат! Говорете с нас! Говорете с другите партии, България трябва да има работещо правителство."
Гледайте тук:
Магия край Бургас: Делфини изнесоха приказен спектакъл пред бургазлия с джет
Млад шофьор извърши над 50 нарушения на пътя, КАТ масово наказва „тарикати“ по магистралите
Арестуваха китайски шпионин в София
Платната отново изпълват Бургаския залив: Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща
Ранен мъж е арестуван за убийство след смъртоносно намушкване край Crystal Palace
Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев
Добрата екипировка не спасила туристката в Пирин, кучето ѝ насочило спасителите
Прочистване или брутален шантаж? Адв. Екимджиев взриви ефира с истината за СРС-тата в съдебната система
Екшън край Поморие: Сливналия с 1,53 промила алкохол в кръвта се заби в мантинелата
Спипаха рецидивист от Свети Влас за грабеж в Слънчев бряг
Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим!
Дневен хороскоп за 22 юни 2026: Късмет за Рибите и Рака

Разликата, е че той ще продаде всичко на руснаците, вместо на еврогейовете и хамериканите.
Резултата ще бъде същия!
Закривай България.
Това което се случва в клетата ни държава е резултата от действията на всичките неграмотни идиоти ,които избирахме за политици през последните вече 34 години.
Лицемерие,демагогия,предателство, посредственост,шизофрения,безпринципност,слугинаж,безгръбначност,дебилизъм...........................
Циркаджииииииии