ГЕРБ поискаха размразяване на преговорите за мандата на ПП-ДБ, но при нови параметри
Не може с 15% от народните представители да получиш цялата власт, обяви Томислав Дончев по отношение на ПП
ГЕРБ обявиха решението си за втория мандат за правителство на ПП-ДБ. Те поискаха преразглеждане на формата на кабинета с изявление в Народното събрание.
"Разговорите не са в ледена епоха. Няма обаче и слънчеви лъчи, които да разтопят ледовете", обяви Мария Габриел. "Разговори може да има само ако бъдат преосмислени форматът, съставът, личностите, моделът, принципите и доверието. За да не стигнем до ледена епоха, която освен нас ще замрази тотално и държавата, призовавам "Продължаваме промяната" и "Демократична България" за преосмисляне на всичко това, което изброих. Нека бъдем ясни. Разочарованието в обществото е огромно. Недоверието в партньорите ни е огромно. Страхът в администрацията е потресаващ. От тази криза се излиза само с усилие за доверие от страна на всички участници в обществено-политическия живот и цел. И ако истинската цел е да стабилизираме държавата и се погрижим за хората, то всеки трябва да направи крачка назад и предложим решение - работещо решение, което да носи обединение и стабилност. Мандатоносителят е на ход да търси и намери подкрепа", добави доскорошната еврокомисарка.
Зам.-председателят на ГЕРБ Томислав Дончев заяви от своя страна: "Освен всичко, което каза Мария - недоверие между партиите, липса на посока, липса на бюджет, липса на цел, - имаме и един нов феномен, имаме фактическа война между институциите последните седмици. Затова искам нещо, като много моля да не бъде приемано като ултиматум. Приемете го, ако искате, като приятелски съвет. Уважаеми колеги, сменете подхода! Така няма как да стане. Ако искате, вземете пример от нас. Ние направихме всички възможни и всички невъзможни компромиси. Няма да е с първия, ще бъде с втория (мандат). Няма да е с ярки политически фигури - добре, няма да е. Направете компромис! Не може с 15% от народните представители, да получиш цялата власт - имам предвид броя на народните представители на ПП. Не може, не е честно, не е европейско, не е демократично. Като отговорни за съставяне на правителство в момента, предложете друг формат! Говорете с нас! Говорете с другите партии, България трябва да има работещо правителство."
Гледайте тук:
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците
Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина
ДАРА ще участва в кампания на Министерството на туризма за представяне на България пред света
Айтоският стрелец Иван Георгиев спечели бронз на националния турнир - влезе във финалната шестица за състава на България
Цигарите поскъпват от август, след това и от март догодина
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година

Разликата, е че той ще продаде всичко на руснаците, вместо на еврогейовете и хамериканите.
Резултата ще бъде същия!
Закривай България.
Това което се случва в клетата ни държава е резултата от действията на всичките неграмотни идиоти ,които избирахме за политици през последните вече 34 години.
Лицемерие,демагогия,предателство, посредственост,шизофрения,безпринципност,слугинаж,безгръбначност,дебилизъм...........................
Циркаджииииииии