ГЕРБ поискаха размразяване на преговорите за мандата на ПП-ДБ, но при нови параметри
Не може с 15% от народните представители да получиш цялата власт, обяви Томислав Дончев по отношение на ПП
ГЕРБ обявиха решението си за втория мандат за правителство на ПП-ДБ. Те поискаха преразглеждане на формата на кабинета с изявление в Народното събрание.
"Разговорите не са в ледена епоха. Няма обаче и слънчеви лъчи, които да разтопят ледовете", обяви Мария Габриел. "Разговори може да има само ако бъдат преосмислени форматът, съставът, личностите, моделът, принципите и доверието. За да не стигнем до ледена епоха, която освен нас ще замрази тотално и държавата, призовавам "Продължаваме промяната" и "Демократична България" за преосмисляне на всичко това, което изброих. Нека бъдем ясни. Разочарованието в обществото е огромно. Недоверието в партньорите ни е огромно. Страхът в администрацията е потресаващ. От тази криза се излиза само с усилие за доверие от страна на всички участници в обществено-политическия живот и цел. И ако истинската цел е да стабилизираме държавата и се погрижим за хората, то всеки трябва да направи крачка назад и предложим решение - работещо решение, което да носи обединение и стабилност. Мандатоносителят е на ход да търси и намери подкрепа", добави доскорошната еврокомисарка.
Зам.-председателят на ГЕРБ Томислав Дончев заяви от своя страна: "Освен всичко, което каза Мария - недоверие между партиите, липса на посока, липса на бюджет, липса на цел, - имаме и един нов феномен, имаме фактическа война между институциите последните седмици. Затова искам нещо, като много моля да не бъде приемано като ултиматум. Приемете го, ако искате, като приятелски съвет. Уважаеми колеги, сменете подхода! Така няма как да стане. Ако искате, вземете пример от нас. Ние направихме всички възможни и всички невъзможни компромиси. Няма да е с първия, ще бъде с втория (мандат). Няма да е с ярки политически фигури - добре, няма да е. Направете компромис! Не може с 15% от народните представители, да получиш цялата власт - имам предвид броя на народните представители на ПП. Не може, не е честно, не е европейско, не е демократично. Като отговорни за съставяне на правителство в момента, предложете друг формат! Говорете с нас! Говорете с другите партии, България трябва да има работещо правителство."
Гледайте тук:
Тръмп изригна срещу Техеран: Още една грешка и заличавам Ислямската република от картата!
Как да използваме климатика през лятото, за да пестим енергия и да не се развали
Практични съвети срещу лед във фризера: Как да го размразите бързо и да го запазите чист по-дълго
Вижте как шофира този безразсъден водач
Имотният октопод във Варна е огромен, имаме три следи за Пепи Еврото: Проговори главният секретар на МВР
Онлайн пазаруването в ЕС поскъпва: Влиза мито от 3 евро за малките пратки
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота

Разликата, е че той ще продаде всичко на руснаците, вместо на еврогейовете и хамериканите.
Резултата ще бъде същия!
Закривай България.
Това което се случва в клетата ни държава е резултата от действията на всичките неграмотни идиоти ,които избирахме за политици през последните вече 34 години.
Лицемерие,демагогия,предателство, посредственост,шизофрения,безпринципност,слугинаж,безгръбначност,дебилизъм...........................
Циркаджииииииии