ГЕРБ поискаха размразяване на преговорите за мандата на ПП-ДБ, но при нови параметри
Не може с 15% от народните представители да получиш цялата власт, обяви Томислав Дончев по отношение на ПП
ГЕРБ обявиха решението си за втория мандат за правителство на ПП-ДБ. Те поискаха преразглеждане на формата на кабинета с изявление в Народното събрание.
"Разговорите не са в ледена епоха. Няма обаче и слънчеви лъчи, които да разтопят ледовете", обяви Мария Габриел. "Разговори може да има само ако бъдат преосмислени форматът, съставът, личностите, моделът, принципите и доверието. За да не стигнем до ледена епоха, която освен нас ще замрази тотално и държавата, призовавам "Продължаваме промяната" и "Демократична България" за преосмисляне на всичко това, което изброих. Нека бъдем ясни. Разочарованието в обществото е огромно. Недоверието в партньорите ни е огромно. Страхът в администрацията е потресаващ. От тази криза се излиза само с усилие за доверие от страна на всички участници в обществено-политическия живот и цел. И ако истинската цел е да стабилизираме държавата и се погрижим за хората, то всеки трябва да направи крачка назад и предложим решение - работещо решение, което да носи обединение и стабилност. Мандатоносителят е на ход да търси и намери подкрепа", добави доскорошната еврокомисарка.
Зам.-председателят на ГЕРБ Томислав Дончев заяви от своя страна: "Освен всичко, което каза Мария - недоверие между партиите, липса на посока, липса на бюджет, липса на цел, - имаме и един нов феномен, имаме фактическа война между институциите последните седмици. Затова искам нещо, като много моля да не бъде приемано като ултиматум. Приемете го, ако искате, като приятелски съвет. Уважаеми колеги, сменете подхода! Така няма как да стане. Ако искате, вземете пример от нас. Ние направихме всички възможни и всички невъзможни компромиси. Няма да е с първия, ще бъде с втория (мандат). Няма да е с ярки политически фигури - добре, няма да е. Направете компромис! Не може с 15% от народните представители, да получиш цялата власт - имам предвид броя на народните представители на ПП. Не може, не е честно, не е европейско, не е демократично. Като отговорни за съставяне на правителство в момента, предложете друг формат! Говорете с нас! Говорете с другите партии, България трябва да има работещо правителство."
Гледайте тук:
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност
Никола Цолов остана 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка
Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него

Разликата, е че той ще продаде всичко на руснаците, вместо на еврогейовете и хамериканите.
Резултата ще бъде същия!
Закривай България.
Това което се случва в клетата ни държава е резултата от действията на всичките неграмотни идиоти ,които избирахме за политици през последните вече 34 години.
Лицемерие,демагогия,предателство, посредственост,шизофрения,безпринципност,слугинаж,безгръбначност,дебилизъм...........................
Циркаджииииииии