При акция срещу мрежа за трафик на мигранти са арестувани граничари
Te не са спирали преминаването на мигранти от Турция
Гръцката полиция арестува петима гръцки гранични полицаи заради предполагаемо участие в голяма мрежа за трафик на мигранти, съобщи ДПА.
Твърди се, че петимата мъже, които са задържани вчера, в сътрудничество с останалите членове на мрежата, живеещи в Турция, не са спирали преминаването на мигранти от съседната страна през река Марица (Еврос) при най-малко дванадесет случая.
Министерството на защитата на гражданите в Атина съобщи, че от домовете на граничните полицаи са иззети големи суми пари в брой.
Граничните полицаи са арестувани по обвинения в подкуп на длъжностно лице, злоупотреба с власт, нарушение на задълженията и нарушаване на кодекса за имиграция и социална интеграция.
Официалните данни показват, че гръцката гранична полиция е предотвратила над 260 000 незаконни преминавания на външната граница на Европейския съюз близо до река Еврос по протежение на границата между Гърция и Турция миналата година.
Мигрантите и бежанците, бягащи от войната и бедността, които се опитват да стигнат до ЕС, често първо пробват да преминат от Турция в Гърция, като някои се опитват да избегнат официалната регистрация, за да кандидатстват за убежище другаде в Европа.
Как да свалите килограми през пролетта: Лесна и ефективна диета
Легендата Зеедорф посочи кой е футболист номер 1 в света
Кои зодиакални знаци обичат да помагат на другите най-много?
29/04/2026, Сряда 21:20
0
Традиционен български свински бут в плик: Рецепта
Най-добрите приятели сред зодиите: Кои знаци ще ви подкрепят винаги?
Български пирог: Рецепта с фантастичен вкус
Как да освежите възглавниците и матраците си с лесни трикове
Късметът се усмихва на тази зодия през май 2026
Габриел Вълков: Лявото се променя, а с него и ние
Рецепта за вкусни палачинки с крем и орехи
70-годишен с рекорд във футбола
Как да разпознаете силните и слабите страни на всяка зодия?
