Пендиков дава първите си показания в Охрид
Той трябва да опише причините за побоя
Жестоко пребитият на 19 януари Христиан Пендиков тази сутрин дава първите си показания пред следователи в Охрид, предаде БГНЕС.
Това е първото завръщане на Пендиков в родния му град след лечението му в София. Младежът трябва да опише нападението и причините за побоя.
След инцидента от прокуратурата в Охрид съобщиха, че престъплението е извършено поради българската етническа принадлежност на Пендиков. По време на последното съдебно заседание един от нападателите Илия Спасески с гордост заяви, че "разбира обвинението, но не се чувства виновен”.
По време на побоя случаен минувач е извикал да спрат, а обвиняемият Илия Спасески отговорил: "Не си заслужава за българин да викаш полиция". Тази информация беше оповестена от прокурора по делото.
Пендиков бе секретар на местното българско сдружение, което заедно с всички останали в страната, вече е закрито от властите в Скопие. Преди това срещу клуба имаше стрелба и вандалски покушения на няколко пъти. До днес няма нито един задържан за тези престъпления. В същото време полицейските и съдебните власти в РСМ преследват учредителите и ръководителите на български сдружения в Северна Македония. Неотдавна Пендиков получи българско гражданство.
Тръмп за стрелеца във Вашингтон: Помислих, че е паднал поднос
Детето, паднало от парапет на НДК, е в много тежко състояние
Температури до 28 градуса, но и жълт код за 12 области
Кола избухна мистериозно в пламъци край къмпинг "Европа"
Дневен хороскоп за 26 април 2026: Радост за Овена, Близнаците да се доверят на интуицията си
Камера засне микробус-нарушител, но пропуск спаси фирмата на Милушев от солена глоба
Украйна е готова за преговори с Русия в Азербайджан
Лекари отново настояват за по-висока потребителска такса
Жълт код в неделя: силен вятър в част от страната
Възобновени са международните полети от Техеран за първи път от началото на войната
Тръмп отмени мирните преговори с Иран
