25 войници на НАТО са ранени в Косово, сръбската армия в максимална бойна готовност
Сергей Лавров обвини САЩ, че се месят в тази част на света
25 войници на НАТО са ранени в Косово след сблъсъците със сръбски протестиращи снощи, съобщава бТВ.
11 от тях са италианци като трима са в тежко състояние. Напрежението нарасна, след като етнически албанци заеха кметските места в Северно Косово след изборите.
Протестиращите разпръскваха сълзотворен газ и хвърляха гранати срещу войниците на НАТО. Някои са боядисвали автомобили на НАТО с буквата "Z", за която се смята, че е руски знак, използван във войната в Украйна.
Руският външен министър Сергей Лавров определи ситуацията в Косово като "тревожна" и обвини САЩ, че се месят в тази част на света.
А сръбският президент Александър Вучич ще се срещне днес с посланиците на САЩ, Русия и Китай. Той е наредил на армията да бъде в максимална бойна готовност.
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук

Затова за Косово ще получите по-точна информация от гръцките СМИ, отколкото от българските:
Косово: Войници на НАТО са ранени след сблъсъци със сърби - сръбската армия е разположена на границата
Двама сърби в болница с огнестрелни рани - "Не позволяваме убиването на нашите хора", казва А. Вучич
https://www-pronews-gr.translate.goog/amyna-asfaleia/diethnis-asfaleia/ksefyge-i-katastasi-sto-kosovo-traymaties-stratiotes-tou-nato-meta-apo-sygkrouseis-me-servous-epi-podos-o-servikos-stratos/?_x_tr_sl=el&_x_tr_tl=bg
Според официалната информация на НАТО ранените войници са 25, а местните медии говорят за 41, сред които 11 италианци.
Там са такава пасмина, че никой не знае какъв е и за какво се бори ....!
Лайнярника фащ ще запали Балканите, защото в окраина не му се получи!
Z символ на злото
Ако някой има илюзии че пазят мира - лъже се - Лъжат ви.
Излезли косовци да стачкуват срещу кметове, а държавата им срещу народа изправят натовски войници.
Прав е тоя Лавров ли е какъв е, като казва че на стачки в държава нямат работа нато да се меси.
Буквата "Z" също е знак и на Зоро, който се бори срещу колонизатори и корумпирани чиновници.
Ma4kaite bratq surbi!!