25 войници на НАТО са ранени в Косово, сръбската армия в максимална бойна готовност
Сергей Лавров обвини САЩ, че се месят в тази част на света
25 войници на НАТО са ранени в Косово след сблъсъците със сръбски протестиращи снощи, съобщава бТВ.
11 от тях са италианци като трима са в тежко състояние. Напрежението нарасна, след като етнически албанци заеха кметските места в Северно Косово след изборите.
Протестиращите разпръскваха сълзотворен газ и хвърляха гранати срещу войниците на НАТО. Някои са боядисвали автомобили на НАТО с буквата "Z", за която се смята, че е руски знак, използван във войната в Украйна.
Руският външен министър Сергей Лавров определи ситуацията в Косово като "тревожна" и обвини САЩ, че се месят в тази част на света.
А сръбският президент Александър Вучич ще се срещне днес с посланиците на САЩ, Русия и Китай. Той е наредил на армията да бъде в максимална бойна готовност.
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците

Затова за Косово ще получите по-точна информация от гръцките СМИ, отколкото от българските:
Косово: Войници на НАТО са ранени след сблъсъци със сърби - сръбската армия е разположена на границата
Двама сърби в болница с огнестрелни рани - "Не позволяваме убиването на нашите хора", казва А. Вучич
https://www-pronews-gr.translate.goog/amyna-asfaleia/diethnis-asfaleia/ksefyge-i-katastasi-sto-kosovo-traymaties-stratiotes-tou-nato-meta-apo-sygkrouseis-me-servous-epi-podos-o-servikos-stratos/?_x_tr_sl=el&_x_tr_tl=bg
Според официалната информация на НАТО ранените войници са 25, а местните медии говорят за 41, сред които 11 италианци.
Там са такава пасмина, че никой не знае какъв е и за какво се бори ....!
Лайнярника фащ ще запали Балканите, защото в окраина не му се получи!
Z символ на злото
Ако някой има илюзии че пазят мира - лъже се - Лъжат ви.
Излезли косовци да стачкуват срещу кметове, а държавата им срещу народа изправят натовски войници.
Прав е тоя Лавров ли е какъв е, като казва че на стачки в държава нямат работа нато да се меси.
Буквата "Z" също е знак и на Зоро, който се бори срещу колонизатори и корумпирани чиновници.
Ma4kaite bratq surbi!!