25 войници на НАТО са ранени в Косово, сръбската армия в максимална бойна готовност
Сергей Лавров обвини САЩ, че се месят в тази част на света
25 войници на НАТО са ранени в Косово след сблъсъците със сръбски протестиращи снощи, съобщава бТВ.
11 от тях са италианци като трима са в тежко състояние. Напрежението нарасна, след като етнически албанци заеха кметските места в Северно Косово след изборите.
Протестиращите разпръскваха сълзотворен газ и хвърляха гранати срещу войниците на НАТО. Някои са боядисвали автомобили на НАТО с буквата "Z", за която се смята, че е руски знак, използван във войната в Украйна.
Руският външен министър Сергей Лавров определи ситуацията в Косово като "тревожна" и обвини САЩ, че се месят в тази част на света.
А сръбският президент Александър Вучич ще се срещне днес с посланиците на САЩ, Русия и Китай. Той е наредил на армията да бъде в максимална бойна готовност.
Преди да се съблечеш: 11 неща, които променят секса напълно
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток
Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма
Фалшив ИИ билкар подмами болни хора с „мехлем чудо“ в интернет
ФИДЕ отложи санкциите срещу българския шахмат до 30 септември 2026 г.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
4
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои

Затова за Косово ще получите по-точна информация от гръцките СМИ, отколкото от българските:
Косово: Войници на НАТО са ранени след сблъсъци със сърби - сръбската армия е разположена на границата
Двама сърби в болница с огнестрелни рани - "Не позволяваме убиването на нашите хора", казва А. Вучич
https://www-pronews-gr.translate.goog/amyna-asfaleia/diethnis-asfaleia/ksefyge-i-katastasi-sto-kosovo-traymaties-stratiotes-tou-nato-meta-apo-sygkrouseis-me-servous-epi-podos-o-servikos-stratos/?_x_tr_sl=el&_x_tr_tl=bg
Според официалната информация на НАТО ранените войници са 25, а местните медии говорят за 41, сред които 11 италианци.
Там са такава пасмина, че никой не знае какъв е и за какво се бори ....!
Лайнярника фащ ще запали Балканите, защото в окраина не му се получи!
Z символ на злото
Ако някой има илюзии че пазят мира - лъже се - Лъжат ви.
Излезли косовци да стачкуват срещу кметове, а държавата им срещу народа изправят натовски войници.
Прав е тоя Лавров ли е какъв е, като казва че на стачки в държава нямат работа нато да се меси.
Буквата "Z" също е знак и на Зоро, който се бори срещу колонизатори и корумпирани чиновници.
Ma4kaite bratq surbi!!