25 войници на НАТО са ранени в Косово, сръбската армия в максимална бойна готовност
Сергей Лавров обвини САЩ, че се месят в тази част на света
25 войници на НАТО са ранени в Косово след сблъсъците със сръбски протестиращи снощи, съобщава бТВ.
11 от тях са италианци като трима са в тежко състояние. Напрежението нарасна, след като етнически албанци заеха кметските места в Северно Косово след изборите.
Протестиращите разпръскваха сълзотворен газ и хвърляха гранати срещу войниците на НАТО. Някои са боядисвали автомобили на НАТО с буквата "Z", за която се смята, че е руски знак, използван във войната в Украйна.
Руският външен министър Сергей Лавров определи ситуацията в Косово като "тревожна" и обвини САЩ, че се месят в тази част на света.
А сръбският президент Александър Вучич ще се срещне днес с посланиците на САЩ, Русия и Китай. Той е наредил на армията да бъде в максимална бойна готовност.
Любен Дилов-син е обявен за почетен гражданин на София
Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда
"Маркет линкс": Кабинетът „Радев“ бележи лек спад на доверието, Делян Пеевски с нов антирекорд
Разходите за заплати в държавния бюджет се свиват с 629 млн. евро
Закопчаха 64-годишен крадец минути, след като задигна автомобил в Бургас
Бургас и морето ще се проведе на 1 август, вижте кои са песните
Константин Стойков с дебют на ринга на ELITBET MAX FIGHT 66 в Бургас срещу опасния Чарли Даинес
Челен сблъсък между две тротинетки в Оризаре прати 16-годишен в болница със счупена ръка
Нелепа драма в Приморско: 85-годишен турист се опита да плува и се удави в басейн
Спряха спешната евакуация на кораби през Ормузкия проток след експлозии
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова
Дневен хороскоп за 26 юни 2026: Важни решения за Девата, късмет за Рибите

Затова за Косово ще получите по-точна информация от гръцките СМИ, отколкото от българските:
Косово: Войници на НАТО са ранени след сблъсъци със сърби - сръбската армия е разположена на границата
Двама сърби в болница с огнестрелни рани - "Не позволяваме убиването на нашите хора", казва А. Вучич
https://www-pronews-gr.translate.goog/amyna-asfaleia/diethnis-asfaleia/ksefyge-i-katastasi-sto-kosovo-traymaties-stratiotes-tou-nato-meta-apo-sygkrouseis-me-servous-epi-podos-o-servikos-stratos/?_x_tr_sl=el&_x_tr_tl=bg
Според официалната информация на НАТО ранените войници са 25, а местните медии говорят за 41, сред които 11 италианци.
Там са такава пасмина, че никой не знае какъв е и за какво се бори ....!
Лайнярника фащ ще запали Балканите, защото в окраина не му се получи!
Z символ на злото
Ако някой има илюзии че пазят мира - лъже се - Лъжат ви.
Излезли косовци да стачкуват срещу кметове, а държавата им срещу народа изправят натовски войници.
Прав е тоя Лавров ли е какъв е, като казва че на стачки в държава нямат работа нато да се меси.
Буквата "Z" също е знак и на Зоро, който се бори срещу колонизатори и корумпирани чиновници.
Ma4kaite bratq surbi!!