Радостин Василев се страхува за живота си заради скандалния запис
Не съм предател, а човек, който единствен има смелост да прави това, което обществото има право да знае, каза той
Радостин Василев, който публикува записа от разширеното заседание на ръководството на "Продължаваме промяната", обяви в "Денят започва" по БНТ, че се страхува за живота си и че е под охрана на полицията.
Той каза, че не се чувства предател. Допусна, че е възможно хора от обкръжението му да са предупредили лидерите на "Продължаваме промяната" за това, че има намерение да публикува записа.
"Винаги трябва човек да се оглежда в редиците си постоянно. Оказва се, че е закодирано да има при нас предателство. В никакъв случай аз се нямам за предател, напротив - имам се за човек, който единствен има смелост да прави това, което обществото има право да знае", изтъкна той.
Василев отрече да е публикувал записа след консултации с президента. Отрече и да е искал креслото на министър на спорта.
"Никой не е казал, че записът е таен, за да ми разрешава някой да го запиша. Имайте предвид, че можеше този запис да изтече и тайно, нали така? Но аз застанах с лицето си, за да го покажа и да кажа, че аз съм го направил и че аз не мога да подкрепям такава уйдурма, каквато се случва в момента и такъм тип разговори, които са срамни и пошли", заяви Радостин Василев.
Той изтъкна, че съгласуването на имената на директори на службите с чужди посолства е в противовес с националната сигурност и е заплаха за националната сигурност.
В Испания се възхищават на волята на Любо Пенев
Известен руски бизнесмен е открит мъртъв в Кипър
Михайло Мудрик: Поляци често обиждат украинските ми приятели
Брутално: Мъж изрита в челюстта 13-годишно дете
Колко са работещите бедни в Европа
Гръцките власти заловиха българи трафиканти... на овце
Дара заминава за чужбина, за да се подготвя за "Евровизия", феновете й я вдъхновиха
Война в българския футбол? Заплашиха с убийство звезда на Лудогорец
АЕЦ "Козлодуй" ще внася продукти от Русия
04/02/2026, Сряда 19:20
5
Герой: 13-годишно момче плува с часове, за да спаси майка си и по-малките си братче и сестриче
Над 4 метра сняг в Япония: десетки загинали при бедствието
Световен шампион с Аржентина си спомни за битка между ПСЖ и Локомотив София

А га яди кифтета ни рива. Ся що ривеш?!