×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Пожар избухна в храма "Св. Василий Блажени" в Москва
  • Черноморец 1919 се завръща в Бургас, посреща Берое в събота от 18 часа, входът е свободен
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Правителството с мандата на „промяната“ задължително? Христо Иванов зове Денков и Габриел да преговарят


Правителството с мандата на „промяната“ задължително? Христо Иванов зове Денков и Габриел да преговарят
Христо Иванов заяви, че вече няма време за ревизии в договорената вече ротационна формула за правителство
28 Май 2023, Неделя, 17:40 ч.
Автор: Флагман.Бг, снимка: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Академикът трябва да е първи в ротацията, отсече лидерът на „Да, България“

Абсолютно императивно е да се излъчи правителство с втория мандат, трябва да се направят всички усилия това да се случи при гарантиране на определени национални политически резултати. Всичко останало трябва да остане за мемоари, лични преживявания, будоарни емоции и пр., които нямат нищо общо с нашата отговорност за съдбата на републиката. Това заяви в интервю по БНР съпредседателят на “Демократична България” и лидер на “Да, България” Христо Иванов.

Той призова акад. Денков и Мария Габриел да продължат спешно разговорите, без постоянно да се сменят формулата за кабинета. По думите му, за него от самото начало не е ясно какво точно е желанието на ГЕРБ-СДС - за политически неутрален или за коалиционен кабинет.

Акад. Денков трябва да е първи в ротацията, защото това е периодът, в който трябва да се случи конституционната реформа, каза Иванов, като подчерта, че нейните носители все пак са ПП-ДБ. И ако ако тя бъде саботирана или поеме в грешна посока, премиерът може да си подаде оставката, с което пада и цялото правителство.

“За мен тази конституционна реформа е първият, най-важен тест, ако тя се случи, кабинетът може да работи неограничено време. Ако направим това, ще може да се изправим пред гражданите и да кажем - независимо кой какво минало има, работим за системното разграждане на корупционния модел”, каза съпредседателят на ДБ.

Според Иванов вече няма време за сериозни ревизии в договорената вече ротационна формула за правителство, защото президентът държи в ръцете си политическия процес и съобщава по-малко от 24 часа преди това кога ще връчи мандата, който може да връчи и в понеделник. “Този маниер на действие от засада по най-важните конституционни процедури не е много отговорен”, предупреди Иванов.
 


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
13
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Дърво премаза кола в ж.к. "Славейков" (СНИМКИ) Дърво премаза кола в ж.к. "Славейков" (СНИМКИ) 01/08/2026, Събота 18:59 3
Михаил ДИМИТРОВ Псаросупа - гръцка рибена супа със зеленчуци Псаросупа - гръцка рибена супа със зеленчуци 01/08/2026, Събота 17:00 1
13
Коментара по темата
13.
Росен
01.06.2023 22:17:28
0
1
Христо Иванов му дай власт и му гледай сейра!
12.
XX
28.05.2023 21:20:09
2
2
Аз искам мен да ме изберете в правителството. Макар и да съм анално податлива rоzка разпоретина. Ще ви правя чудни бибитки.
11.
Актуален анализ
28.05.2023 21:05:48
0
2
Не мисля, че линията на Делян Добрев ще надделее в ГЕРБ, като предупреждавам, че тук Борисов преиграва с режисурата. Да припомня, че Делян Добрев е свързан с поредица от гафове на ГЕРБ в полза на Русия. Отчаяни са опитите му да раздели ПП от ДБ. Точно той, който е вероятно единственият човек от ръководството на ГЕРБ с който ППДБ не могат да водят разговори. Дори с Борисов вероятността е по-голяма. Последният му гаф беше, че едва ли не обвини Държавния департамент в корупция, защото Петков бил договорил доставки на ВПГ. След това, както виждате, започна вносът на действително скъп газ, и средната цена на природния газ започна постоянна да надвишава борсовите цени в Европа.
Сега се опитват да обвиняват ПП в кадруване на службите, което е задължително. Ако не знаете да ви кажа, равнището на обмен на данни, между партньорите от НАТО и нашите служби е на най-ниско равнище, това на Унгария. Никакви чувствителни данни се се споделят. Международните заповеди за арест на нашата прокуратура не се изпълняват и не се уважават. Не Габриел, ами десет пъти по Габриел, да дойдат не могат да променят обстоятелството, че оценката на партньорите ни за нашите служби е, че са пробити, ерго трябва да се изолират.
Ако не знаете, Шенген предполага равнище на доверие между службите. На Копейкин му е все едно. Но и тук стигаме до най-важното - Борисов знае, че без ППДБ няма ни Шенген, ни Еврозона. Той е токсичен за западните лидери - най-високото равнище на което приемат да контактува е шеф на ЕНП. Кирил си говори и с Урсула и с Рюте, Борисов си говори с домашния котарак.
Линията на Делян Добрев означава ново правителство без ППДБ, с ДПС, скрито Възраждане и ИТН. Да попитам Борисов, как точно си представя, че се ще се яви за пореден път на избори, след като не може да осигури евросредствата за цялата тази кохорта създадени бизнесмени от него през последните 15 и повече години. Печели избори, но не може да направи правителство и да осигури евросредства. Какво ще им предолжи - бюджетни средства - да, ама не, там пари вече няма.
Да, ПП с голяма вероятно ще намалят изборния си резултат, но ГЕРБ няма да го увеличат, защото са жигосани с клеймото на корупцията и на отсъствието на европейски и атлантически репери. Иначе, да бяха го направили с първия мандат? Очевидно защото Борисов си дава сметка. На Делян Добрев му е все тази, той знае, че е белязан като връзка с Пеевски и в ново правителство трудно ще удържи позициите си, особено в енергетиката..
Какво следва?
Експертното правителство с Денков начело и Мария Габриел е ОК. Не искам да кадрувам, но в ПП трябва да си дават сметка, че не е време за соло изяви. Въпросът, кой стои зад експертите е лесен за отговор - този, който гласува те за бъдат избрани. Единственият риск е, ако няма контрол над тях, но при тази растановка на силите, не виждам как няма да бъдат контролирани.
Не се заблуждавайте - Русия има своите агенти на влияние и в Радев и служебните, и в ГЕРБ, и в ДПС, да не говорим за ИТН, БСП и Възраждане. Имаше и в СДС на времето и някои от тях продължават. А заръката от Москва - в никакъв случай редовен кабинет.
10.
Разградската левица ДБ
28.05.2023 19:30:23
1
4
Ицко помолете белязания Ванката Кръстев от Виена да ви помогне или Херо Мустака бившия губернатор на щата България.
Може да преплувате без лодка Атлантика и на Доги феса да се надупите за баница и сладолед.
През шоричките, че ви го турят , но имате хигиена нулева и ви са мазни ръцете да правите съдебна реформа.
9.
Хххх
28.05.2023 19:08:10
4
4
Всички сте за затвора,мама ви мръсна!
8.
Христо Иванов
28.05.2023 18:58:09
10
6
Най-солидно стоящият български политик в днешно време.Дано го чуят повече хора.
7.
Глисто Иванов
28.05.2023 18:13:57
7
6
Както виждате вече нямаме проблем с корупцията и нейното изчегъртване.Щом казват от посолството ще се направим,че нищо няма и ще се гушнем с нея.Важното е да сме последователни и упорити в преследването на целите си.Ако кажат от посолството и с Възраждане ще направим правителство.Надявам се идиотите с двата вагона книги дето гласуват за нас да оценят нашите умения в политпроституцията и да продължат да гласуват за нас.
6.
Власт
28.05.2023 18:10:52
6
7
На калинките са им обещания постове и власт и те като природни хищници ще се борят за тях. Народа кучета го яли. Иванов е министър на БМБ.
5.
ХХ
28.05.2023 18:00:39
8
3
"За мен тази конституционна реформа е първият, най-важен тест, ако тя се случи, кабинетът може да работи неограничено време" - Ако приемем правото за теансджендърите и сменим ключовите фигури, ще управляваме дълго.
4.
ХХ
28.05.2023 17:58:32
5
5
"Всичко останало трябва да остане за мемоари, лични преживявания, будоарни емоции и пр" - няма никакво значение кой какъв е!
3.
ХХ
28.05.2023 17:56:41
7
7
"Абсолютно императивно е да се излъчи правителство с втория мандат" - така са заповядали от посолството.
2.
US Embassy
28.05.2023 17:56:41
5
10
Good dog, very good dog!
1.
СМЯХ
28.05.2023 17:47:06
8
19
ОТВРАТ
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Завистта ви краде спокойствието по 5 начина, преди дори да го осъзнаете Завистта ви краде спокойствието по 5 начина, преди дори да го осъзнаете Постоянното сравнение с другите изтощава ума, разрушава приятелства и пречи да оцените собствения си живот 4 сигурни признака, че сте идеалната двойка 4 сигурни признака, че сте идеалната двойка Сходният начин на живот, споделеното време и свободата да бъдете себе си показват дали връзката има стабилна основа „Арена Бургас“ се пръска по шевовете! 8000 души взривиха залата за MMA шоуто BRAVE „Арена Бургас“ се пръска по шевовете! 8000 души взривиха залата за MMA шоуто BRAVE Екип на Флагман.бг отразява от препълненото съоръжение в морския град Вижте как зала „Бойчо Брънзов“ се превръща в едно от най-модерните спортни бижута на Бургас (ВИДЕО) Вижте как зала „Бойчо Брънзов“ се превръща в едно от най-модерните спортни бижута на Бургас (ВИДЕО) Проектът за 3,5 милиона лева навлезе в най-важната си фаза 5 мъжки грешки, които бавно убиват брака и водят до развод 5 мъжки грешки, които бавно убиват брака и водят до развод Емоционалната дистанция, бягството от разговори и финансовият контрол превръщат партньорите в чужди хора "Черноморец 1919" се завърна в Бургас с победа над "Берое", акулите ще се пробват да атакуват елита "Черноморец 1919" се завърна в Бургас с победа над "Берое", акулите ще се пробват да атакуват елита Днес на ст. „Лазур“ атмосферата беше страхотна, присъстваха много футболни легенди, четвъртите в света – Златко Янков и Емил Костадинов, общественици и популярни фигури от региона Две години след огнения ад във Воден: Възстановиха ли се жителите и каква е цената на оцеляването? (ВИДЕО) Две години след огнения ад във Воден: Възстановиха ли се жителите и каква е цената на оцеляването? (ВИДЕО) Екип на Флагман.бг се върна в странджанското село, за да провери как живеят хората днес и защо новият дом не винаги носи същия уют Тези 3 зодии разтърсват емоциите ви, но трудно ще спрете да ги обичате Тези 3 зодии разтърсват емоциите ви, но трудно ще спрете да ги обичате Водолей, Рак и Скорпион изпитват чувствата по различен начин, а връзката с тях рядко остава спокойна и предвидима Псаросупа - гръцка рибена супа със зеленчуци Псаросупа - гръцка рибена супа със зеленчуци Псаросупа е обичана гръцка рибена супа, приготвяна най-често с прясна бяла риба, зехтин, зеленчуци и лимон. В крайбрежните райони често се поднася като лек, но питателен обяд Ново бижу в сърцето на Бургас - официално откриха бутиков хотел „EFES“ Ново бижу в сърцето на Бургас - официално откриха бутиков хотел „EFES“ Хотелът предлага стил, комфорт и първокласно гостоприемство през всички 365 дни в годината
Руски съд издаде заповед за арест на дъщерята на убития Борис Немцов-Жана Руски съд издаде заповед за арест на дъщерята на убития Борис Немцов-Жана Жана Немцова е преследвана заради фондацията на баща си, която Москва обяви за нежелана организация Мистериозната радиостанция UVB-76 отново излъчи кодови думи, значението им остава загадка Мистериозната радиостанция UVB-76 отново излъчи кодови думи, значението им остава загадка Девет гласови съобщения прекъснаха монотонното бръмчене на честота 4625 kHz, но няма доказателства, че са свързани с падналата руска ракета в Полша Пожарите в Гърция не спират: Домове изгоряха, нови евакуации край Атина заради силния вятър Пожарите в Гърция не спират: Домове изгоряха, нови евакуации край Атина заради силния вятър Дванадесет души бяха спасени по море от Порто Гермено, а властите проверяват версия за умишлен палеж след откриването на две огнища Дъжд от пари: Хвърлиха 665 000 евро в морето пред плажуващи Дъжд от пари: Хвърлиха 665 000 евро в морето пред плажуващи Авария спряла лодката от Малта, а появата на бреговата охрана предизвикала трескаво изхвърляне на запечатаните пачки Инфантино се огъна: ФИФА спира сделката за част от Световното Инфантино се огъна: ФИФА спира сделката за част от Световното Заплахата за бойкот от Европа и бунтът във футболната централа принудиха президента да оттегли проекта за 20 млрд. долара Латвия затвори единствения си действащ граничен пункт с Беларус Латвия затвори единствения си действащ граничен пункт с Беларус Рига обяви технически проблем на Патерниеки и призова пътуващите да търсят алтернативни маршрути Испания овладя кризата: 48 300 мигранти се върнаха, нито един не стигна до континента Испания овладя кризата: 48 300 мигранти се върнаха, нито един не стигна до континента Мадрид увери Европейската комисия, че движението от Сеута към останалата част на ЕС е напълно блокирано САЩ и Израел обсъждат сухопътна блокада на Иран - планът може да подпали региона САЩ и Израел обсъждат сухопътна блокада на Иран - планът може да подпали региона Вашингтон и Тел Авив проучват натиск върху седемте съседи на Ислямската република, но пълното затваряне на границите изглежда почти неизпълнимо Тръмп показа Сеута и предупреди: Така ще изглежда САЩ, ако демократите се върнат на власт Тръмп показа Сеута и предупреди: Така ще изглежда САЩ, ако демократите се върнат на власт Американският президент превърна миграционната криза в Испания в предупреждение към избирателите преди следващата битка за Белия дом Рекордните 56,5 млрд. евро в банките: Имотите губят ролята си на сигурно убежище Рекордните 56,5 млрд. евро в банките: Имотите губят ролята си на сигурно убежище Спестяванията растат с 18,6%, но зад рекорда стоят ипотечният бум, парите, върнати в банковата система около приемането на еврото, и силното неравенство в доходите
Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт МВР работи повече от всякога. Усилията са огромни, но резултат няма Виц на деня Виц на деня - Какво е общото между книгата и жената?
- Гледат се първо отзад. Ако не ти хареса, изобщо няма смисъл да гледаш отпред.
Виц на деня Виц на деня - Дядо, вярно ли е, че на лошото трябва да се отговаря с добро?
- Да, вярно е.
- Тогава дай пари за сладолед, че ти счупих очилата.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Господи, жена ми е толкова глупава, ама тооолкова глупава! Благодаря ти, Господи!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори