Френският посланик очарован от Бургас - това е един страхотен град
Сред обсъдените теми днес бяха сближаването с Марсилия, туризмът, качественото образование, което предоставя местната Френска гимназия и проектът за бъдещата Многопрофилна болница за активно лечение на детски болести в Бургас
Новият посланик на Франция у нас Негово Превъзходителство Жоел Мейер посети за първи път Бургас и се запозна с кмета Димитър Николов.
„За нас е важно да търсим партньорство с френски компании, с френски градове.“, каза кметът.
Посланик Мейер отговори, че Бургас е динамичен, атрактивен град и той е готов да съдейства за сближаването му с Марсилия. Освен това потвърди интереса на френски компании към инвестиции в България, но не скри, че те изпитват затруднения с намирането на квалифицирана работна ръка.
Сред обсъдените теми днес бяха още туризмът, качественото образование, което предоставя местната Френска гимназия и проектът за бъдещата Многопрофилна болница за активно лечение на детски болести в Бургас.
Също така кметът Николов потърси съдействие от посланик Мейер за разкриване на самолетна линия от Бургас до някое летище във Франция.
Ченгета от РУ-Малко Търново спипаха дрогиран шофьор край село Извор
Един от изпълнителите на „А дано, ама надали“ навършва 38 години
Пътят, по който можеш да поемеш, ако си студент или млад творец с дух на предприемач
Нямаме никакви сили повече да се борим - съобщение до майката на собственика преди трагедията в хижа „Петрохан“
Кметът Николай Димитров представи стратегията за туризма като основа за устойчивото развитие на Несебър
Уроци за хигиена хранене и отношения влизат в училище
Дубайски "принц" отмъкна 2,5 млн долара от румънска бизнесдама, ето как я оплете в мрежите си
Бургас посреща елита на шаха за 17-ия турнир „Купа Янко Гюзелев“
ДПС Ново начало изпрати изцяло женска делегация на консултациите при Илияна Йотова
МВР тотално е проспало случващото се около хижа "Петрохан", смята топ криминалистът Ботьо Ботев
22-годишна увисна във въздуха и получи сърдечен арест
Български град завря заради освободен педофил
