Стачка на учителите отлага ротацията на правителството в Румъния?
Премиерът Николае Чука преди дни потвърди, че днес ще подаде оставка
Румънският президент не изключи отлагане на ротацията на правителството заради стачката на учителите, съобщава БНТ.
Премиерът Николае Чука преди дни потвърди, че днес ще подаде оставка, а до понеделник трябва да потвърди дали ще остане в правителството.
Размяната на премиерския пост беше договорена между либералите и социалдемократите през есента на 2021 година, когато двете партии се съгласиха да управляват заедно.
На премиерския пост Чука трябва да бъде заменен от социалдемократа Марсел Чолаку. От 22 май обаче учителите в Румъния са в обща стачка.
Те настояват за увеличение на заплатите. В сряда правителството предложи увеличение на възнагражденията, но синдикатите го отхвърлиха.
Вчера в Букурещ се проведе поредният масов протест на учители. За 30 май е насрочена нова демонстрация.
Кола връхлетя банка във Вълчедръм: крадец опита да изтръгне банкомата
7-годишното дете от касапницата на Хемус е на апаратно дишане, лекарите отстраниха далака му
МВР проверява дали Делян Пеевски има частен самолет
Битка от новото поколение: Непобеденият варненски феномен и пловдивски ас взривяват галата MAX FIGHT 66 в Бургас
МВР засилва издирването на 11-годишната Наталия, Демерджиев недоволен от първите действия
Трагедия в Карлово: Бебе на 2 месеца почина след два спешни прегледа
Съдът отряза Коцето: Остава без книжка след гонката с Емрах
Пламъци и гъст дим на АМ „Тракия" в посока Бургас, камион се запали
Европа окупира четвъртфиналите на Мондиал 2026 с шест отбора в Топ 8
Николай Димитров: Пенсионерският клуб в Слънчев бряг предоставя пълноценен социален живот на хората, сътворили историята на туризма
Европрокуратурата разследва 17 договора за жп проекти у нас
Съдът блокира активи на Олег Невзоров на „Баба Алино“ заради ужилено чуждо семейство
