×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Кандидатури за европейски прокурор от България се подават до 11 май
  • Лидери на близо 50 държави се събират в Ереван
  • Украински дрон удари жилищна сграда близо до центъра на руската столица Москва
  • На 4 май се навършват 123 години от гибелта на революционера Гоце Делчев
  • Съдът гледа делото срещу Станимир Хасърджиев за 17 престъпления
  • Идва истинската пролет
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Атанас Зафиров: ПП-ДБ и ГЕРБ сформират коалиция на имунитета. Защо ПП-ДБ не са пред следствието да защитават Борисов


Атанас Зафиров: ПП-ДБ и ГЕРБ сформират коалиция на имунитета. Защо ПП-ДБ не са пред следствието да защитават Борисов
Ключови думи: Атанас Зафиров, БСП, ДБ, ПП, ГЕРБ
25 Май 2023, Четвъртък, 18:21 ч.
Автор: Флагман

Ставаме свидетели на политическо лицемерие и предателство. БСП ще бъде ярка опозиция на модела ГЕРБ, заради който хората излязоха на улицата

„Става въпрос за едно системно поведение на лидера на политическа партия ГЕРБ, който  ние многократно сме критикували и сме обявявали пред българското общество всички тези нередности и злоупотреби, които се вършеха по време на неговото управление. Доколкото разбирам става въпрос и за нови сигнали, така че това действие дори е малко закъсняло. Очакваме да видим резултата“. Това заяви зам.-председателят на БСП Атанас Зафиров в ефира на Nova News по разпита на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов и искането на имунитета на депутата от ГЕРБ Делян Добрев.

Зафиров определи тези действия като закъснели, но допълни: „Те обаче могат да бъдат компенсирани с една по-голяма динамика.  Очаквам следващите дни всички закани на главния прокурор и заявки за допълнителни разкрития да бъдат подплатени с реални действия, не само по отношение на Бойко Борисов, а и на всички, които трябва да попаднат под ударите на закона“, допълни той.

В ефира на Nova News социалистът посочи, че в момента българският парламент продължава да не работи, защото една част от народните представители са отишли да защитават лидера на ГЕРБ Бойко Борисов.

„Новосформиращата се коалиция, която мога да определя като коалицията на имунитета, в момента изпълнява една част от това, заради което се сформира - а именно с цената на всичко да брани имунитетите на определени политически фигури от двата политически субекта, които предстои да влязат в тази коалиция. Интересно е поведението на ПП-ДБ, очаквах те да са първи днес на защитата на Борисов, на новия им коалиционен лидер. Ставаме свидетели на едно политическо лицемерие и предателство, което не е извършвано в последните 30 години“, категоричен бе Атанас Зафиров.

По думите му, въпреки заявките, които са били давани по отношение на управленска програма, първият законопроект, който влиза днес в пленарна зала, е Законът за защита от домашно насилие: „Под благовидната мотивировка за борба с насилието, се прави опит за прокарване на джендър политики. Точно на този законопроект, най-големите му защитници от тези два политически субекта, ги няма, защото в същото време защитават лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. Такова ще бъде поведението им и за в бъдеще. Нека обществото да си направи оценка как би функционирала тази коалиция, която ще се налага всеки ден да прави подобни компромиси“, обясни зам.-председателят на БСП.

„За пореден ние път доказахме, че сме най-мъдрата партия в българската политика. Преди няколко месеца предупредихме, че точно такъв е сценарият - и той се изпълнява в момента. Тези два политически субекта – и по тяхно признание, това не са мои думи само – нямат никаква разлика в техните програми, техните политики. Единственото, по което се разминават – това е спорът кой е по-голям корупционер“, каза още Зафиров.

И продължи: „Това, което се случва в момента е класическа форма на коалиция, независимо от опаковката, която се прави опит да бъде продадена на българското общество“.

Зафиров припомни позицията на БСП: „Ние казахме, че правителството трябва да бъде надпартийно, експертно. Те направиха точно обратното – ярка политическа фигура за кандидат за премиер – и от единия, и от другия политически субект. По имената, които излизат в публичното пространство за министри – предлагат ярки политически фигури. И на преден план излиза грижа за защита на имунитетите. Освен това бързането им създава впечатление в обществото, че се прави с цел да се изпреварят действията на прокуратурата“, каза социалистът и допълни, че според БСП успешната формула за съставяне на редовен кабинет е на преден план да бъдат изведени 5 приоритета за страната, които да бъдат надпартийни и общоприети.

„В хода на разговорите, които проведохме,  беше признато и от самата Габриел, че ние имаме диаметрално противоположни разминавания в основните политики - по отношение и на външна политика, и на бюджетен дефицит. Заявката за 3% бюджетен дефицит, при условие че с 6,5% бюджетен дефицит беше ясно, че трябва да бъдат намалени близо наполовина социалните разходи, показва, че или тези хора са на път да орежат напълно всички социални дейности – което е неприемливо за БСП, или просто лъжат“, посочи зам.-председателят на БСП.

„Основната отговорност е на първия и на втория. Това, което те предлагат обаче не е работещо. Този механизъм ще се срути, защото е изграден единствено на интереса, жаждата за власт и страха“, категоричен бе Атанас Зафиров и посочи, че социалистите ще бъдат конструктивна опозиция, която следва своя последователен политически път.

„Ще бъдем ярка опозиция на ГЕРБ и на модела ГЕРБ – нещото, за което хората излязоха на улицата и сега се чувстват предадени. Виждаме от „Възраждане“ и други политически сили, опити сега да яхнат тази вълна, но ще стане ясно на българското общество коя е истинската, автентичната опозиция и партията, която е следвала последователно своя път и модел на поведение“, допълни Зафиров.

В ефира на Nova News той коментира и съдебната реформа: „Много е важен какъв ще бъде подходът. Ако колегите направят това, което направиха при разглеждането на закона на Крум Зарков, когато представител на ГЕРБ излезе на трибуната и каза: „Вижте, ние знаем, че този закон е противоконституционен, ама дайте сега да го приемем, а нека после Конституционният съд да го върне“. Ако такъв ще бъде подходът, ако просто ще се приемат едни закони само да се угоди на някаква политическа или друга конюнктура, а в същото време те ще бъдат противоконституционни и връщани от Конституционния съд – няма как да участваме в подобни несериозни разговори. Темата да е „дайте да сменим Гешев, а да сложим Пешев“ също не е сериозен разговор“, каза Атанас Зафиров.

И допълни: „Винаги сме били деен участник в този дебат, но със сериозни аргументи и през законодателство, а не през персонални нападки и опити за овладяване на съдебната система“, каза той и посочи необходимостта да се гарантира независимост на съдебната власт и липса на политическо вмешателство: „Не  бива да е фиксирано единствено върху фигурата на когото и да било, защото това показва стремеж да бъде овладяна съдебната система, а не реформирана“, каза още Зафиров.

 


В категории: Политика


1
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ „Движение в цвят“ по улиците на Бургас Djiro d’Italia „Движение в цвят“ по улиците на Бургас Djiro d’Italia 04/05/2026, Понеделник 21:20 2
Емел МАХМУД Какво се случва с парите ни, ако банката фалира Какво се случва с парите ни, ако банката фалира 04/05/2026, Понеделник 20:00 2
1
Коментара по темата
1.
*********
26.05.2023 09:11:37
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
2 промила алкохол в кръвта на жената с ножа, двама от ранените оперирани във Варна 2 промила алкохол в кръвта на жената с ножа, двама от ранените оперирани във Варна В тежко състояние са пострадалите Мъртви делфини изхвърлени от морето край Варна и Слънчев бряг Мъртви делфини изхвърлени от морето край Варна и Слънчев бряг Експерти изследват новите случаи, търсят причините за тяхната смърт „Движение в цвят“ по улиците на Бургас Djiro d’Italia „Движение в цвят“ по улиците на Бургас Djiro d’Italia Изкуството и спорта се срещат в морския град Giro d’Pomorie пропадна заради АПИ Giro d’Pomorie пропадна заради АПИ Причината е полученият официален отказ от Пътната агенция Пожар до Колодрума в Бургас, горят дървета Пожар до Колодрума в Бургас, горят дървета Пожарникари пристигнаха преди минути  Волен Сидеров забелязан в неадекватно състояние в центъра на София Волен Сидеров забелязан в неадекватно състояние в центъра на София Политикът изненадал минувачите със странно поведение Гласуват разчетите, условията и лимитите за уреждане на бюджетните отношения Гласуват разчетите, условията и лимитите за уреждане на бюджетните отношения Те ще са до приемане на бюджета за 2026-та. Предвидено е подпомагане на филмова продукция за живота, спортната кариера и високите постижения на Христо Стоичков Светофарът на ключово кръстовище в Бургас ще бъде извън строя заради ремонт Светофарът на ключово кръстовище в Бургас ще бъде извън строя заради ремонт Временно прекъсване на работата на светофара на ул. „Демокрация“ ще затрудни движението утре 75 000 автомобила излизат от София за Гергьовден: Огромен трафик по основните автомагистрали 75 000 автомобила излизат от София за Гергьовден: Огромен трафик по основните автомагистрали Въвеждат ограничения за тежкотоварни камиони през почивните дни Панорама на средното образование в Бургас: Представят най-актуалните специалности Панорама на средното образование в Бургас: Представят най-актуалните специалности Двудневно събитие представя иновативните специалности в бургаските гимназии и насочва кандидат-гимназистите към бъдещите им кариери
Трагедия в Лайпциг: Кола се вряза в пешеходци, двама загинаха, има и тежко ранени Трагедия в Лайпциг: Кола се вряза в пешеходци, двама загинаха, има и тежко ранени Шофьор с признаци на психично заболяване е задържан след инцидент, при който автомобил с висока скорост връхлетя пешеходци в центъра на германския град Без танкове на парада в Москва заради дронове? Ако се стигне до атентат, възможен ли е ядрен удар по Украйна Без танкове на парада в Москва заради дронове? Ако се стигне до атентат, възможен ли е ядрен удар по Украйна Военни анализатори коментират думите на Песков и предупредиха, че ако бъдат атакувани мирни граждани, реакцията ще е страшна за хората в бившата съветска република Три жертви на хантавирус на круизен кораб, СЗО уверява: Рискът за общественото здраве остава нисък Три жертви на хантавирус на круизен кораб, СЗО уверява: Рискът за общественото здраве остава нисък СЗО предприема мерки, но няма нужда от паника Напрежението в Ормузкия проток расте, ген. Абдолахи заплаши с потапяне на US кораби Напрежението в Ормузкия проток расте, ген. Абдолахи заплаши с потапяне на US кораби  Думите му поставят под съмнение реализацията на обявеният от Тръмп „Проект Свобода“ и решението на американския президент за защитата на корабоплаването в пролива Българка се бори за живота си след падане от 20 метра на Самотраки Българка се бори за живота си след падане от 20 метра на Самотраки 64-годишната туристка е транспортирана в болница в Александруполис с тежки травми на главата и множество наранявания Йотова в Ереван: България е мост между Европа, Азия и Близкия изток Йотова в Ереван: България е мост между Европа, Азия и Близкия изток На срещата на Европейската политическа общност държавният глава постави акцент върху газовите коридори, Коридор 8, Дунавските връзки и ролята на Черно море Антонио Бандерас аплодира българската Медея в Мадрид Антонио Бандерас аплодира българската Медея в Мадрид Народният театър изигра шест разпродадени спектакъла в Teatros del Canal, а испанската критика отличи Радина Кърджилова и трупата Дрон удари жилищна сграда в Москва, близо е до българското посолство Дрон удари жилищна сграда в Москва, близо е до българското посолство Няма пострадали, а атаката идва дни преди парада за Деня на победата, когато руската столица е под засилени мерки за сигурност Италианска следа в аферата Епстийн: Никол Минети, Чиприани и помилване под съмнение Италианска следа в аферата Епстийн: Никол Минети, Чиприани и помилване под съмнение Прокуратурата в Милано проверява дали бившата приближена на Берлускони е получила помилване с неверни данни за осиновеното си дете Пожар край Берлин стигна до боеприпаси, рискът от взривове расте Пожар край Берлин стигна до боеприпаси, рискът от взривове расте Огънят обхвана над 100 хектара, а невзривени снаряди принуждават пожарникарите да стоят на дистанция
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня Разговор в кафенето на театъра:
- От мен зависи в каква светлина ще се представи всяка една пиеса в театъра.
- Вие да не сте директора?
- Не, аз съм осветителят.
Виц на деня Виц на деня В един хубав летен ден момче и момиче пътуват с кола.
- Виж! - казва той. - Каква е висока тука тревата?!
- За какво намекваш? - оживило се момичето.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитният шеф може по звука на клавиатурата да разбере какво играе неговият подчинен.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори