Вандали потрошиха навръх 24 май серия от пейки в Морската градина на Бургас
Извършителите са неизвестни, но много скоро ще бъдат открити заради огромния брой камери за видеонаблюдение в приморския парк
С брутално изпочупени пейки в Морската градина осъмна Бургас след вчерашния 24 май. Наш читател ни изпрати снимки от алеята край входа на Централния плаж, от които се виждат най-малко 4 счупени дъски и няколко изкривени рамки.
Това е поредна вандалска проява, насочена срещу обществените съоръжения в приморския парк. Извършителите са неизвестни, но е много вероятно скоро да бъдат разкрити, тъй като цялата Морска градина е осеяна с камери за видеонаблюдение, а въпросните пейки са изпотрошени в района на елитния ресторант „Нептун”.
Какво точно би мотивирало някой да потроши по такъв начин пейките е неясно. Видно е обаче, че е вложено старание и доста сила, тъй като дървените греди на съоръженията са дебели около 3 см и трудно дори се огъват. Пейките ще бъдат ремонтирани от Община Бургас, с пари от данъкоплатеца.


Звезда от Биг Брадър стана зам.-кмет на Варна
10 топ локации, на които да си направите селфи в Бургас по време на Giro
Издирват се стотици, пътували с починалите от хантавирус на круизен кораб
На живо от НС: Първо редовно заседание на депутатите
Община Царево и Нов български университет с обща инициатива
Треньорът на Байерн се гневи: Португалец пожали португалеца
Радев отива при Йотова днес
До 27° в четвъртък, дъждове и гръмотевици в част от страната
07/05/2026, Четвъртък 07:19
0
Дневен хороскоп за 7 май 2026: Рибите да внимават с парите и изкушенията
Компании анулираха 2 милиона места заради скъпото гориво
Това е най-продаваната кола в България
06/05/2026, Сряда 21:41
2
Три зодии започват своя най-благословен период

Това са деца на пришълци от селата и други градове, които не милеят за Бургас
Те са с друг манталитет
Движат се на шумни тумби..крещят и се смеят като луди и рушат...каквото им попадне пред погледа.
За да може говедцето като скочи върху гредата да си потроши коленете !