Българин е платил 7 милиона лева данъци като физическо лице
Информацията е по официалните данни на НАП
Най-големите данъкоплатци като физически лица са внесли общо 21.283 млн лева, като едно от тях има принос за държавната хазна от повече от 7 милиона лева данък.
Вероятно доходът на физическите лица е около 10 пъти повече, тъй като данъкът е фиксиран на 10%. Все пак законът дава право на физическите лица на свободна професия да приспадат 25% разходи преди формирането на плоския данък. Разбира се финансови експерти споделят, че има различни вариации, като един от тях е в случай с авторски права – тогава признатите разходи са в размер на 40% от приходите.
Информацията за платените налози е получена от НАП по ЗДОИ, като не се предоставя повече информация за самоличността или отрасъла, от който са придобити сериозните доходи. Единствено се знае, че и 10-те физически лица на отчет към ТД на НАП-София.

Шофираш бавно в лявата лента, вече те глобяват
Нуно Ешпирито Санто пожела дълголетие на Краси Балъков
Стоян изчезва мистериозно в "Ергенът"
МВР с шокиращи данни за тира, блокирал "Хемус"
Обрат в Унгария: Груевски отива в затвора след смяната на Орбан с Мадяр
Палачинки с прясно мляко - тънки, меки и винаги успешни
Грозни сцени в София: Репортер на национална телевизия ритан от футболни фенове
Масови отмени на полети заради недостиг на керосин
Световната банка предупреди за глобален недостиг на работни места
Правят одит в седем държавни болници заради скъпите лекарства
Психолог: Извънземните идват с добро през 2027 г.
България посреща „Джиро дИталия“ 2026: шанс за глобална туристическа реклама и развитие на велотуризма
