Жената на Георги Господинов: Жоро е колеблив човек, но не и когато пише
Убежище може да бъде и друг човек, твърди големият писател
Жената до Господинов, любимата му Биляна Курташева, която е литературовед, се появи на специално участие в БНР. Сппоред нея "В живота Жоро е колеблив човек, но това се изпарява с вълшебна пръчица, когато той седне да пише. Не познавам по-концентриран, съсредоточен и ефективен човек", подчертава тя.
”Има една мяра и това е човекът, има едно време и това е човешкото време, което трябва да ни води. Не историческото време. На идеологиите не им пука за човешкото време” ”Просветеният патриотизъм е добрият и този, който ми се струва важен” ”Човек не е културен по природа. Той е културен, защото е чел книги”
Това са думи на бележития ни писател Георги Господинов, който в навечерието на 24 май спечели най-престижната литературна награда в света "Международен Букър" за романа "Времеубежище", преведен от Анджела Родел.
Писателят казва още:
"Ние непрекъснато сме потопени във времеубежището на езика. Винаги, когато съм имал проблем съм знаел, че мога да прочета книга и там да намеря решение. Един човек може да бъде убежище за друг човек. Убежище може да бъде и друг човек", споделя Георги Господинов.
Ключов момент за България относно визите за САЩ
Смайващо: Погребение се превърна в голям празник
Зрелищна катастрофа в София
Жесток проблем с водата в Асеновград
Отиде си футболен президент
За депутат всеки е готов, но не може болтче да смени
Гледайте Кирил Ефремов в „Гераците“ по Елин Пелин този понеделник в НХК
Украинската армия получи дефектни балистични очила за над 1 млн. долара
Илиана Раева изхвърлила вещите на Наско Сираков от 17-ия етаж
Виктория се похвали: Готвя супички на Рачков, не сме по надениците
Защо задължително трябва да консумирате канела
