2000 деца са жертви на сексуални посегателства от свещеници в Илинойс
Насилниците са над 450 католически духовници
Повече от 450 католически духовници в американския щат Илинойс са извършили сексуални посегателства над близо 2000 деца от 1950 г. насам, сочат данните от мащабно разследване, предаде Асошиейтед прес. Главният прокурор на Илинойс Куаме Раул заяви на пресконференция, че разследващите са установили, че между 1950 и 2019 г. 451 католически духовници са посегнали на 1997 деца, но призна, че в много случаи давността е изтекла и тези насилници никога няма да бъдат изправени пред правосъдието.
"Надявам се, че този доклад ще хвърли светлина както върху лицата, които са … малтретирали невинни деца, така и върху представителите на църковното ръководство, които са прикривали тези злоупотреби", каза Раул.
"Извършителите може би никога няма да бъдат подведени под отговорност“ допълни прокурорът. Той подчерта, че целта на разследването е виновните все пак да бъдат посочени и да бъдат овъзмездени в някаква степен.
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
